Помните ли извозването на снега от София?

  • 2 206
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 525
Е, доколкото разбрах и тази година е имало извозване на купчините от някои части на града.
На мен лично ми се вижда като излишно хабене на ресурси, честно казано.
Да, имаше, извозиха снега от Московска и прилежащите й пресечки  Twisted Evil
Чух, че ще се извозва. Чух, че ще започнат от централните градски части. Обаче не разбрах кои са тези части.  Може би около столична община и около народното събрание  newsm78
Никъде не видях през този сезон да се извозва снега. Остана си натрупан. Добре, че се затопли и задуха вятър.
По заглавието на темата - не го помня, но съм чувала. Разказвали са ми как са го събирали, товарили и изсипвали например в Перловска река.
За някои спомени, а за други само разкази.
Ние ще си спомняме как ни затрупа снега и бяхме принудени да прескачаме от пряспа в пряспа  Joy

# 17
  • Мнения: 10 503
Тази година им се радвах на братята като ги гледах как събираха на купища снега. Преди години като разчистваха пътя - всичко на тротоара, после се започва местенето на водно-солената каша от тротоара отново на пътя и така докато има сняг. А тази зима го насъбраха на купища и сега се топи по малко, не е като да слезе от автобуса във вода до глезените. Видях също как осоляваха тротоарите и не само около спирките. Видях и как изчистиха леда отново от тротоарите, как изчистиха и леда около шахтите. Това са все нови неща, които не се правеха миналата, по-миналата година, че и преди това. Трябва и да им се отчитат плюсчетата макар и малко, но нека сме реалисти  Peace
А извозването на снега не го помня, но миенето да! Миналата година при нас направиха опити да измият улицата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт