Забранено е деца да стъпват в пазарните колички!!!

  • 18 464
  • 440
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 230
А какъв е проблемът да сложите децата си на мястото, определено за това. Ако са големи, просто ще вървят до вас, а не в количката, стоейки. Децата не са виновни, виновни са родителите.
Ми накарай едно 5 годишно дете да върви след теб докато пазаруваш Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 788
Явно стана често срещано поне малко възпитаните хора да се съобразяват с откровено невъзпитаните.
Газиш кучешки изпражнения по улиците, но какво толкова - що не летиш, ами вървиш?
Кихат ти, кашлят ти, споливят се насреща ти, но какво толкова - ти ще сложиш маска да се пазиш, не болния да предпазва околните!
Цапат количките с обувки, но какво толкова - ти ще си миеш продуктите после по три пъти, няма децата да вървят пеш, то е вредно и уморително, сакън!
И така нататък, все в тоя дух...

# 17
  • Мнения: 230
Явно стана често срещано поне малко възпитаните хора да се съобразяват с откровено невъзпитаните.
Газиш кучешки изпражнения по улиците, но какво толкова - що не летиш, ами вървиш?
Кихат ти, кашлят ти, споливят се насреща ти, но какво толкова - ти ще сложиш маска да се пазиш, не болния да предпазва околните!
Цапат количките с обувки, но какво толкова - ти ще си миеш продуктите после по три пъти, няма децата да вървят пеш, то е вредно и уморително, сакън!
И така нататък, все в тоя дух...
Така,така.....задълбочавай собственото си възмущение.Сложи на всички вериги и в АлкатраСт.
Стигнахте до децата и количките в магазините.Ами защо не се оплаквате,че продавачите използват едни и същи ръкаваици да слагат месото и чистят с препарат.Или това е нормално за вашите очи hahaha hahaha....

# 18
  • Мнения: 1 788
Кой каза, че не се оплакваме?  Mr. Green Имаше преди време и такава тема даже.
И не само се оплаквам, ами и връщам продуктите, ако видя, че е без ръкавици или чистят.
Когато не мога да видя, мога само да предполагам, за съжаление.
Защото, както се разбира не само от тази тема, на съвестта на хората не може да се разчита.

# 19
  • Мнения: 1 522
Вижда се от подписа ми колко е голям синът ми. Слагам го вътре в количката когато пазарувам сама с него. Мястото за сядане, за сведение на всички които не са информирани е 15 КИЛОГРАМА, моето дете е вече 20кг. бяга като хала,събаря и няма /почти/ начин да го накарам да върви до мен. Не мога да го оставя някой да го гледа защото нямаме свободни баби.
Какво предлагате да го вържа отвън да ме изчака ли?!

# 20
  • Мнения: 222
Аз си слагам децата и въобще не ме стряскат подобни изявления Mr. Green Болести,ха...че те се предават и по въздуха,с маскА Twisted Evilли да ходя..........


Ако има глоби, ще се стреснете!
Няма!!!! А глоби никой няма да сложи....бая клиентела ще изгонят Mr. Green
Не виждам какъв е проблема,
Като глобят магазина, ще сложат.

# 21
  • Мнения: 222
Вижда се от подписа ми колко е голям синът ми. Слагам го вътре в количката когато пазарувам сама с него. Мястото за сядане, за сведение на всички които не са информирани е 15 КИЛОГРАМА, моето дете е вече 20кг. бяга като хала,събаря и няма /почти/ начин да го накарам да върви до мен. Не мога да го оставя някой да го гледа защото нямаме свободни баби.
Какво предлагате да го вържа отвън да ме изчака ли?!

Това е количка за продукти, а не за деца! Проблемът си е Ваш кой ще го гледа, не на другите, които пазаруват наоколо! Защо да се разболяват другите хора?

# 22
  • Мнения: 222
Защото, както се разбира не само от тази тема, на съвестта на хората не може да се разчита.

Така е, за съжаление...

# 23
  • Мнения: 2 376
И кой ще глоби магазина и на какво основание?

# 24
  • София
  • Мнения: 9 860
На мен лично не ми се нрави това, което виждам и което се описва в темата, а именно неприятно ми е да видя родители, които са настанили отрочето си вътре в количката. Но имам бегли спомени, че преди години се разискваше същото тук и се оказа, че мнозинството смята, че возенето на деца вътре в пазарските колички си е напълно редно, нормално, че на нас, на които не ни харесва, се вманиачаваме. Може и така да е, но според мен не случайно на самите колички има знак, забраняващ возенео на деца вътре, а не на осигуреното за това място. Що ли е забранено?
Ами не предлагам да се връзват децата отвън, а да се намери някакъв начин. Какъв- не мога да давам съвети, не  е редно. Повечето тук имаме деца, аз имам две, пазарувам редовно сама с тях и никога не съм ги слагала вътре в количката.
И кой ще глоби магазина и на какво основание?
Това и на мен ми е интересно. Факта, че на част от количките има знак, че е забранено слагането на деца вътре дали би се взело под внимание не зная.
Интересно защо да не може 5 годишно дете да върви с родителите си докато пазаруват? Не да върви след теб като куче, а да върви покрай теб? Къде е проблема, че те петгодишните вече в училище ги вкараха Mr. Green, а там няма искам- не искам!

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 21:53 от Валенцето

# 25
  • Мнения: 10 547
И аз не изпадам в умиление като видя, возещо се в пазарска количка дете, но не толкова от погнуса, че там се опира бутилката ми с олио, а от факта, че скромната ми фантазия чертае поне три начина детето да си счупи главата, падайки от въпросното возило.

Днес в един столичен хипер--маркет поне половината колички бяха омазани около дръжките със засъхнала кал. Познайте как се е озовала там.

# 26
  • Мнения: 2 376
Повечето тук имаме деца, аз имам две, пазарувам редовно сама с тях и никога не съм ги слагала вътре в количката.

Най-логичната причина да е забранено е, ако падне детето да не съдиш магазина, предполагам.
На каква възраст са децата ви и с какъв темперамент?

И да попитам, докато пазарувате хаотично в препълнен магазин внимавате ли да не блъснете, настъпите, съборите и т.н. детенце не возещо се в количка?
Прави ли ви впечатление, че въпросните колички са високи/по-високи от децата, които се побират в тях? Замисляте ли се какво би станало, ако блъснете дете с количка?

# 27
  • Мнения: 202
Вижда се от подписа ми колко е голям синът ми. Слагам го вътре в количката когато пазарувам сама с него. Мястото за сядане, за сведение на всички които не са информирани е 15 КИЛОГРАМА, моето дете е вече 20кг. бяга като хала,събаря и няма /почти/ начин да го накарам да върви до мен. Не мога да го оставя някой да го гледа защото нямаме свободни баби.
Какво предлагате да го вържа отвън да ме изчака ли?!
Ще ти предложа като го слагаш в количката да му сложиш поне едни калцуни, някак по-хигиенично е! Макар да мия всичко, все пак не е приятно да е мръсна количката!

# 28
  • София
  • Мнения: 9 860
Повечето тук имаме деца, аз имам две, пазарувам редовно сама с тях и никога не съм ги слагала вътре в количката.

Най-логичната причина да е забранено е, ако падне детето да не съдиш магазина, предполагам.
На каква възраст са децата ви и с какъв темперамент?

Децата ми са на 7 и на 10 годинки, като каката е с аутистично поведение, тоест не е от най-лесните за общуване деца. Просто никога не ми е хрумвало да ги сложа в количката вътре, съответно съм намирала друго решение. Когато съм имала проблеми с пазаруването и поведението на каката/ често/ съм излизала от магазина. Ще си умра от срам ако си сложа детето вътре в количката , честно, но може нещо аз да съм повредена.

# 29
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
А какъв е проблемът да сложите децата си на мястото, определено за това. Ако са големи, просто ще вървят до вас, а не в количката, стоейки. Децата не са виновни, виновни са родителите.
Ми накарай едно 5 годишно дете да върви след теб докато пазаруваш Mr. Green Mr. Green
Това 5 годишното не е ли мако големичко да се вози в пазарска количка? И аз не одобрявам подбно поведение и винаги ми е било грозно дори и ТУК, виждала съм и по две накичини вътре  Shocked Количките си имат специални седалки, за децата до определена възраст, над тази върви послушно до майка си и не проявява особени претенции да се вози. Всъщност то едвали би проявило, ако преди това не хрумнало на родителите му да му осигурят подобно забавление  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт