Обяд и алкохол в работно време

  • 9 241
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 927
В сайта на нова има само анонс от сутрешните новини вчера. Качено е някакво предаване  за затворници, може и в него да е материала, но нямам време да го гледам цялото.
Това открих:
http://novatv.bg/news/view/2012/02/25/27360/%D0%92-%D0%A0%D0%B0% … 0%B5%D0%BC%D0%B5/

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
В неработно време пия алкохол с обеда(е ,не всеки ден).В работно-рядко.

# 17
  • Мнения: 4 300
Доста рядко, ако имам лична среща и винаги нискоалкохолен, чаша вино например.
Работният алкохолизъм е голям проблем, за съжаление, доста подценяван на места.

# 18
  • Мнения: 4 965
В обедната почивка почти винаги ходя на заведение - предпочитам да хапна топла супа и сготвена храна, вместо сух сандвич.
Алкохол на обяд в работно време не пия. Ако някой колега има повод да почерпи и излезем с тази цел голяма компания, пия 1 малка бира, но обикновено не си организираме подобни почерпки.
Друг алкохол рядко пия, а напоследък изобщо не ми понася на стомаха.
Но в почивните дни на обяд, както и вечер след работа, си пийвам биричка.
Аааа, лятото /особено на морето/ пия мента с мастика и много лед.
За цялата минала година в работата и то след работно време точно веднъж (за Коледа) се чукнахме с малко Хенеси. Такива сме пиячи, че пихме 7 човека, а повече от половин бутилка ни остана да се търкаля в шкафа.

# 19
  • Мнения: 445
В редки случаи се е случвало през обедната почивка едно малко питие - примерно чаша бира или 25гр. джин с много тоник и лимон, когато някой е имал повод. Не ми се е отразявало на работата. Иначе по принцип не пия през деня, независимо дали съм на работа или не, но ако някой има хубав повод, да се чукнеш за здраве не виждам нищо лошо.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 096
Лятото почти всеки ден съм пила бира с една от колежките. Също така от време на време сме си сръбвали уиски или мартини на бюрата в офиса. Миналата зима всеки обяд пиех по чаша червено вино.
Сега не пия, защото съм на хранителен режим, който не включва алкохол.

# 21
  • Мнения: 22 433
Ето материала по Нова тв, за тези, които искаха да го гледат.

http://play.novatv.bg/play/266283/?autostart=true

# 22
  • Мнения: 51
Не употребявам алкохол нито в работно, нито в извънработно време.

# 23
  • Мнения: 46 518
Абсурд, ние сме по вечерните питиета  Laughing
През деня въобще не мога да пия, направо не мога да го преглътна. Единствено на морето може да изпия на обяд една бира, но после ми е гадно цял ден.

Иначе моята работа няма работно време, когато е нощем, да, работя си с чаша вино Peace

# 24
  • Мнения: 114
Обедната почивка си я прекарвам, хапвайки в колата, така че никога няма алкохол.  Laughing
Но през изминалите студени седмици на -20, ни се налагаше доста често да работиме на вън и шефа ни носеше чай с уиски за сгряване. Наричахме го "веселото чайче" Joy Да ви кажа доста добре ни се отразяваше.  Peace

# 25
  • Мнения: 899
В България не, в Германия - да  Mr. Green . Говоря за бира, твърдият алкохол и виното си остават за вечерта.

# 26
  • Мнения: 556
Не обичам да пия през деня, още повече като трябва да работя после. Друг е въпросът ако някой има рожден ден и в офиса се почерпим на края на работния ден.

# 27
  • Мнения: 3 241
Ами случва ми се от време на време.
Ако ядем в ресторант по някакъв повод или ако има празненство Simple Smile
Но вино или бира.  Не ми се отразява на работоспособността в общия случай.

# 28
  • Мнения: 11 914
Какви ли биха били отговорите на мъжете.

# 29
  • Мнения: 3 241
Ами моят специално пие често биричка на обед Simple Smile
Ама според мен е и малко до работа/фирма.
При нас пък като има празник стават сериозни нещата, при тях вътре в офиса не се пие никога.

Общи условия

Активация на акаунт