Великденска трапеза 2012!

  • 75 243
  • 513
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, трябва да правя някакви интересни яйца за детска градина. Моля ви за съвет от къде мога да си купя подходящи материали за рисуване и украси. Примерно перманентни маркери ама много цветове , велурена хартия за крачета, ушички и т.н.

Най-лесно от Слънчоглед.

Има и електронен магазин на двете Елши. Някой неща ги има и в книжарници и т.н.  Peace

  bouquet  bouquet  bouquet

# 271
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Накрайникът за трева е такъв:


Ако ще я правиш с маса,а не с крем става с обикновено сито или цедка за чай- притискаш с пръст и излязлата от другата страна "тревичка" обираш с нож и внимателно пренасяш на маффина.:


И още една идея за направа на трева:

# 272
# 273
  • Мнения: 155
Джемма, благодаря за идеята за лимоновите сладки. Мислех и за едни лавандулови. Прегледах и курабиената и коледната тема (от там май ще направя линзеровите сладки във форма на цветя и анасоновите дукати на Умбра, но за Цветница).

В крайна сметка реших, че искам нещо като курабии, но с пълнеж и в един руски форум намерих две рецепти, които мисля да реализирам - едните са с пълнеж от мак, мед и мляко или със сладко, другите с моркови. Обаче се чудя как да меля мака. В кафемелачка електрическа ще стане ли? И после ще мога ли да я изчистя от маковото семе?

# 274
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А защо ще го мелиш? Така ли пише в рецептата? Аз не меля, но в сладки не съм слагала де.

# 275
  • Мнения: 155
Да, така пише в рецептата. Освен това аз съм слагала в сладки без да меля и резултата не беше много добър (хрускаше, въпреки че го варих в мляко и се набутваше между зъбите). Може и маковото семе нещо да не е било много хубаво, но такова купих от кауфланд преди време в един голям пакет и още имам от него, та пак него мисля да използвам.

# 276
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами освен в кафемелачка да го смелиш.

# 277
  • Мнения: 1 263
*Pukanka* , точно на такъв комплект за Великден попаднах в една от промоциите на LIDL . Въпроса е, че не съм сигурна дали след седмица ще го пуснат като такъв във България.  newsm78
http://www.lidl.com.cy/cps/rde/xchg/SID-5AEA3FB1-825DF3D6/lidl_c … l/index_22581.htm

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 576
*Pukanka* , точно на такъв комплект за Великден попаднах в една от промоциите на LIDL . Въпроса е, че не съм сигурна дали след седмица ще го пуснат като такъв във България.  newsm78
http://www.lidl.com.cy/cps/rde/xchg/SID-5AEA3FB1-825DF3D6/lidl_c … l/index_22581.htm

Ауу, това е много готино. Много ти благодаря.Ще отскоча до Лидл да проверя имат ли. Че вчера обикалях из книжарници, няма велурена хартия, няма перманетни маркери, няма нищо интересно с което да работя по яйцата.

# 279
  • Русе
  • Мнения: 410
Джема, благодаря за отговора. Под маса имаш предвид някоя от моделиращите маси може би? Но тя няма ли да е много твърда, за да мине през сито? Аз си мислех евентуално да оцветя сметана или някакъв крем - с крема сирене и сметана, нещо подобно.  А на втората снимка честно казано не разбрах идеята  Embarassed Може би са кокосови стърготини? Но пък тоя накрайник там  newsm78

# 280
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Джема, благодаря за отговора. Под маса имаш предвид някоя от моделиращите маси може би? Но тя няма ли да е много твърда, за да мине през сито? Аз си мислех евентуално да оцветя сметана или някакъв крем - с крема сирене и сметана, нещо подобно.  А на втората снимка честно казано не разбрах идеята  Embarassed Може би са кокосови стърготини? Но пък тоя накрайник там  newsm78
Моделиращата маса минава през прес за чесън идеално и става супер трева.
Ето как си получава цък

Сметанов крем според мен ще си изгуби формата след шприцоване. По-скоро маслен или ганаш.
Според мен последната снимка на Джемма е "надран" фондана с накрайника.

Много лесно става и като настържеш по-твърд ММ на ренде.

# 281
# 282
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
С накрайника се натиска по крема и се получава ефект подобен на окосена трева, като на стадионите .

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 167
Здравейте Simple Smile С удоволствие се връщам към първа страница, за да видя и тази година какви чудесни идеи и рецепти сте споделили.  Hug
И нещо от мене по темата, макар и маналогодишно:

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 21:08 от ilinayor

# 284
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/home/12-04-05/-3251060039.aspx

Хайде, мацки, министърът ще ни учи как се прави козунак. Crazy

Този вторият, шареният звучи много интересно и нетрадиционно. Аз винаги си отделям от тестото да си направя козуначени сиренки, но в комбинация с локум и стафиди не съм пробвала. Смятам да пробвам едно такова малко козуначе, но от моето си тесто. Wink

Общи условия

Активация на акаунт