Великденска трапеза 2012!

  • 75 246
  • 513
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 713
За този Великден мисля да направя само козуначени мъфини, а не голям козунак, че нещо не ми се получава.

Ще ви следя за интересни рецепти за ястия и салати!  bouquet

# 331
  • Мнения: 54
by,

Благодаря! Какви ще са по български тези candy melts? Защото мен ми приличат на bonibon  Laughing , ама ми е ясно, че не са.
Иначе рецептата ми дойде навреме, тъй като ми донесоха преди няколко дни два огромни кекса, а аз не ги ям, та мъжа ми и да иска не може сам да опропасти това количество.  ooooh!
Ще ме извините, че разводнявам темата, но много ми харесаха тези "близалки" като украса и десерт за Великден.

И за непросветените, като мен, ще споделите ли кои празнуват Великден днес? Дано не се бъркам, но май в Щатите е така, по какво се влияят?

  bouquet

# 332
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Днес е католическият Великден, една седмица преди православния е тази година.  В Англия също сме с католиците.

# 333
  • Мнения: 54
Днес е католическия Великден, една седмица преди православния е тази година.

Отново благодаря! Подозирах такова нещо, но добре че е форума, та да си обогатя знанията.

До сега съм пробвала само всеизвестния козунак на Венета, и за жалост не ми стана на конци, но вината си е моя. Миксерът ми е ръчен, и ме заболяха ръчичките да го държа да меси, та набързо реших, че няма нужда от повече. От утре започвам с новите опити, а в крайна сметка мога да направя и козуначени мъфини, изглеждат страхотно!
Не харесвам каквито и да било добавки, само много, ама много конци.

За бои ще разгледам тези дни в Била и Кауфланд, и ще имам предвид насоките и съветите ви. За първа година нямам никой да ми "помага" или да ме "учи", та ще видим какво ще стане.  Crazy

Да споделя и този линк, който намерих туко що, макар, че вие сигурно го знаете:
http://e-vestnik.bg/6020

# 334
  • Мнения: 14
 Pure Adoration, аз не живея в България и ми е малко трудно да ти кажа къде точно продават такива кенди мелтс. Разрових се в два от магазините, които тук във форума се спрягат из сладкарските теми. В единият са ги нарекли "бонбонки за разтапяне"
Във вторият пък ги водят " шоколад на топчета "

Може да ги има и някъде другаде, но трябва момичетата, които са в България да се включат с информация. Дано съм ти била полезна.

# 335
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Шоколад на калети аз си купувам от един специализиран сладкарски склад. На фирма Алимко.
Продават се в пакети по 2.5 кг и има много разновидности - черен, бял, млечен, карамел, мед, ягода, портокал......... и още.

Цената варира от 15 и нещо за черния до 22-23 за цветните.

Фирмата доставя за поръчки на 50 лв. обаче  Peace

# 336
  • Мнения: 6 472
Наталина, разкошни са ти и сладките и писаните яйца:)   bouquet Както винаги Hug Шоколадов дропс съм взимала от cookibooki, но само цветен, когато ми е трябвал за декорация. Във всички останали варитации ползвам сладкарски шоколад от Метро, който е значително по- евтини и с него се работи много лесно.
Аз се реших да пробвам да боядисам няколко яйца с естествени бои. Станаха интересни пастелни цветове. Тук има още снимки.




Обаче си е играчка и става бавно.

# 337
  • Мнения: 1 243

лулу!, страхотни са станали наистина! кажи - откъде купи белите яйца?  newsm78

# 338
  • Мнения: 92
Здравейте Simple Smile

Започнах и аз с празничните приготовления, ето едни маслено-медени кексчета



Яйцата миналата година боядисах с обелки от червен лук, ето ги в компанията на първия ми козунак Simple Smile Жалко че тази година няма да имам време пак да замеся.



scaramouche, бели са яйцата от свободни кокошки на Ангелов, преди купувахме от тях, сега си намерихме домашни.

# 339
  • Мнения: 1 243

Katerina, а откъде са? "била", "пикадили" или някой от био-магазините?

# 340
  • Мнения: 92
Виждала съм ги в повечето хипермаркети - била, хит, фантастико, пикадили. В хит ги продават и от кора на бройка. Не са "био", но са по-скъпи поради совбодното отглеждане.

# 341
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз сложих начало на приготовленията за празника с маслените сладки на Танита, но вместо лимонови ги направих портокалови:



Някои "дадоха фира" още топли. Laughing

# 342
  • Русе
  • Мнения: 410
Джема, много са ти хубави курабийките.  bouquet С готова моделираща маса ли са украсени? Завиждам на отпускарките  Simple Smile Аз пак всичко в почивните дни трябва да направя ooooh!

# 343
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Само зелената е марципан Варна, който правих сама, другите са готови.
Тази пролетна ваканция нямам отпуска, но съм с намалено работно време. Wink Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 243

супер! много благодаря, Katerina, ще потърся още утре наоколо и дано да имам късмет. Wink

Общи условия

Активация на акаунт