Вече е на 1г.и 8м., а се носим по цяла нощ!

  • 2 098
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 216
Фъстъка не приема гушкане без носене, веднага следва съпротива...Sad
понякога когато я нося мн време и не иска да я оставям, успявам да легна на спалнята, а тя върху мен
се надига с рев и ми сочи пътеката, да ставам и да я нося...
аз вече давам на късо...днес така ме боли гърба, че е двам я приспах на обяд. Но да ми е жива и здрава...надявам се някак да го израсте, въпреки че от тази позиция ми се струва невъзможно...
Вие сте си разменили ролите, тя е човекът, който определя правилата...И така ще бъде докато не и покажете категорично кой кого трябва да слуша. Ако наистина искате да промените нещата ще трябва да сте последователна в новите правила, защото иначе само обърквате детето.
Не виждам как ще издържите още няколко години....Имам познати, които приспиват на ръце дете над 20кг......

# 16
  • София
  • Мнения: 1 592
Вие сте си разменили ролите, тя е човекът, който определя правилата...И така ще бъде докато не и покажете категорично кой кого трябва да слуша.

Е, не ми се струва честно на едно бебе или малко дете да се показва толкова сериозно и категорично кой е шефът, при положение, че същият шеф е приучил детето на определено поведение и сега иска да го коригира. "Правилата" в случая не ги определя бебето, определила ги е майката, то просто е свикнало с тях.

Да, аз смятам, че бебетата не бива да свикват да бъдат разнасяни на ръце за приспиване, макар това мое мнение да не се покрива с модерните теории за родителската близост и т.н. Но ако родителят е приспивал бебето така в продължение на месеци, нормално е то да очаква това и да се дразни, когато не го получава. Така че опитите да се промени този навик трябва да са с минимум дискомфорт за детето. Не е редно сами да им създаваме определени стереотипи, а след това рязко и категорично да им ги отнемаме, защото изведнъж ни е дошло нанагорно  Peace Затова смятам, че плавният подход е много по-подходящ в случая.

# 17
  • Мнения: 2 216
Дете на 1.8м за мен не е бебе. И майката е следвала /и продължава да го прави/ желанията на детето си без значение това на нея какво и причинява. Визирам соченето на пътеката и искането точно майката да я разнася.....Естествено, че детето ще си търси носенето на ръце и ще пищи щом не го получава....Кой бяга от хубавото Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 592
Дете на 1.8м за мен не е бебе. И майката е следвала /и продължава да го прави/ желанията на детето си без значение това на нея какво и причинява. Визирам соченето на пътеката и искането точно майката да я разнася.....Естествено, че детето ще си търси носенето на ръце и ще пищи щом не го получава....Кой бяга от хубавото Wink


Да де, и аз така казвам. И за мен на тази възраст е на границата между бебе и малко дете. Но по-добре да не се стига до търсене и пищене  Peace След 20 месеца рутина е съвсем нормално детето да гледа на носенето като на своя привилегия, и ни най-малко не е отговорно за това. Няма как да му отнемеш привилегията за няколко дни, без да се почувства най-малкото объркано. А не бива да се стига до това.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 289
А друг освен майката приспива ли детето? Питам, защото друг член на семейството ще може по-лесно да наруши традицията. Нека татко или баба, може и дядо, леля и т.н. да пробва друг ритуал. Например гушнати в леглото. Детето разбира се ще пореве и ще се противи, но протестът ще е много по-малък, отколкото  при майката. Детето е достатъчно голямо и разбира речта ни. Кажете му, че мама мие чинии или е заета с нещо друго и ще го приспива тате. Поне при нас номерът с бащата помогна. При него много по-лесно свикнаха с промяната и по-малко се оплакваха. А след седмица от промяната мама може да започне да приспива с новия вече ритуал. Но да не отстъпва с носенето. Peace

# 20
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Пробвай с гушкане в леглото.Говори н детето успокояващо,милвай го.Опиатай се да се го "измориш "повече преди лягане.Бъди нежна,но непреклонна.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 688
При моята дъщеря помогна тръгването на градина. Преди това заспиваше само в количка - имахме една стара за вкъщи и всеки път я люшках в нея. До годинката заспиваше основно на ръце. Но тежеше почти 12 кг и вече не издържах. Затова започнах в количката. Като стана на година и половина започнах да мисля начини за отучване от този ужасен навик. Започнах да я приспивам на спалнята -  затварям вратата, гася лампата и я плаша с разни неща, за да легне при мен. После се въртеше по половин час и накрая заспиваше. Но ако не се чувстваше добре, не се получаваше. Тръгна на градина на 1 г. и 10 м. и там ми казваха, че заспивала сама. Преди 2 месеца започна и вкъщи да заспива сама и то в нейното легло (преди спеше само при нас). Даже спи по цяла нощ, без да се буди.
Така че моят съвет е да не се отчайваш, пробвай различни методи, все нещо ще помогне. При нас категорично оставянето да плаче никога не е вършило работа - тя ревеше до посиняване и нито веднъж не е заспала сама от изтощение. Стигала е до 40 мин неистов рев, повече не ми издържат нервите.
Успех! Вярвам, че ще се справите. Детето расте и полека ще изостави бебешките навици. После ще се похвалиш как сте се преборили.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Какво бебе........ на 2г. Всичко е въпрос на създадени навици от родителите, този бял лист който се ражда ние пишем по него, така че както сте си го научили така, а сега помощ. Не напътствам никого просто ще кажа моя случай. Винаги съм била стриктна относно съня на децата. Спане навреме, нормална тишина за да се спи и лека дисциплина. Никога не съм си оставяла децата да пищят с възпитателна мярка. Те са като котенца много лесно се научават какво къде и кога. Ще ви кажа за моя братовчедка която, след като детето е спало цяла нощ и се събужда в 8ч сутринта ,тя го нахранва и в 10ч започва двучасово люшкане на спалнята да заспи. Ей богу трябва да си ненормален след като е спало цяла нощ, ти да искаш да заспи след два часа отново. Така че ,ако имате стая детска, лека полека там с песнички, игри, гушки заспиване и така....... не вярвам да не стане. А това за което пишете, че правите за мен лично е недопустимо не за вас, а за детето. Това все пак е мое мнение не ангажирам никого. УСПЕХ.

# 23
  • Мнения: 2 658
Дете на 1.8м за мен не е бебе. И майката е следвала /и продължава да го прави/ желанията на детето си без значение това на нея какво и причинява. Визирам соченето на пътеката и искането точно майката да я разнася.....Естествено, че детето ще си търси носенето на ръце и ще пищи щом не го получава....Кой бяга от хубавото Wink


Да де, и аз така казвам. И за мен на тази възраст е на границата между бебе и малко дете. Но по-добре да не се стига до търсене и пищене  Peace След 20 месеца рутина е съвсем нормално детето да гледа на носенето като на своя привилегия, и ни най-малко не е отговорно за това. Няма как да му отнемеш привилегията за няколко дни, без да се почувства най-малкото объркано. А не бива да се стига до това.

Така е.
Но при всички случаи това явно трябва да спре - иначе не би имало тема тук. С най-малко ядове ако може, но трябва. Да, защото то детето не знае, че има друг начин, то е гледано така 1.8г, то си го чака. Обаче трябва твърдост - няма да "се даде" Wink лесно. Просто навик е, но затвърден такъв, а това си е...
Аз ако бях на това място и бях се вкарала в тази каша... щях да събера сили и просто един ден да започна с поставянето на края, твърдо. Няма реална причина едно дете на 1.8г да трябва да е така, освен навикът. Така че, плюс говренето и пробването на всичко каквото може... просто малко по малко (въпреки, че със сигурност съпротива ще има) щях да оставям детето и да не го нося, ще лягаме заедно и това е. Като за начало през нощта и малко по малко изобщо.
Да, то сигурно ще плаче и със сигурност ще е объркано, аз ще говоря, но няма да го нося... и така докато...
Ще има и безсънни нощи и за майка, и за дете, но то и без това вие и сега не спите като хората, така че жертвата си струва. После ще се радваш - и заради себе си, и зради детето. Ще видиш какво е сън, какъвто си забравила от толкова много време...
Успех!

# 24
  • Мнения: 1 262
АЗ моя дебеланко не мога да го нося, но примерно седя и го гушкам като гледам да подпирам тежестта му на нещо - възглавници примерно. Но хубавото е, че той взе да става все по-самостоятелен и не се налага като преди постоянно да го гуша.
Опитай да го гушкаш и галиш докато седите като за начало.  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 1 592
Да, като за начало поне носенето да отпадне.

На тази възраст детето е достатъчно голямо, за да възприеме простичко (и вярно) обяснение от типа "мама е уморена, затова няма да те носи, но ще седим/лежим заедно и ще се гушкаме". Но без компромиси - гушкане и това е, мама е уморена. И така малко по малко.

# 26
  • Мнения: 274
Опитвай се постепенно да я отучваш  даже и със повече настояване от твоя страна иначе не вярвам тя сама да се отучи-кой бяга от хубавото. Моят бебчо така се беше научил  около 2рия месец заради коликите не заспиваше в креватчето и падаше такова разнасяне на всяко заспиване че оставах без ръце.Той си е почти 8 кг сега и ако не се бяхме отучили не знам какво щях да правя. Процедирах така оставях го в креватчето  и му пусках музикалната играчка и се отдалечявах от креватчето -той помрънкаше малко и като се залиса със играчките се укротяваше. Но вие сте по големи по осъзнати не знам дали това ще ти помогне  на теб. Успех и повече  търпение и в кръга на шегата запаси се със  повечко опаковки от крем за кръста.

# 27
  • Мнения: 274
Да, като за начало поне носенето да отпадне.

На тази възраст детето е достатъчно голямо, за да възприеме простичко (и вярно) обяснение от типа "мама е уморена, затова няма да те носи, но ще седим/лежим заедно и ще се гушкаме". Но без компромиси - гушкане и това е, мама е уморена. И така малко по малко.
Споделям това мнение  не трябва да отстъпваш детето е достатъчно голямо за да злоупотреби ако отстъпиш дори един път.

# 28
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Искам да ви помоля за съвет.Дъщеря ми е на 1г.и 8м. и от както се е родила до сега се приспиваме с носене на ръце, а също и през нощта се буди по няколко пъти, пийва водичка и пак си иска носене...Понякога се носим по 30-40мин напред-назад, докато заспи и я оставя...Ако не е заспала хубаво, щом усети че я оставям, скача, почва да плаче и да протяга ръце. Не мислете, че съм я разглезила от лесно...имашеза малко, ако не на  много силни колики, които ни хванаха още в родилното, и приключиха към 5-ти месец, но до тогава плачеше по цял ден (буквално) и нямаше начин да заспи дори за малко ако не е гушната. Та така..постепенно я докарахме до тук... Пропуснах да кажа, че съм опитвала да я оставя да плаче в леглото, но този номер не минава...не спира да плаче и да се захласва. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, помагайте моля ви!!!
Моят син беше абсолютно същият.
Знам как се чувстваш,колко си уморена.Търсиш вина в себе си,чудиш се къде грешиш...
При моето дете проблема се реши така:
На 1 год и половина започнах да му чета приказки за приспиване на обяд,по 30-40-50 мин,докато заспи.Но без взимане на ръце и люшкане.След 2-3 месеца се научи да заспива сам.Когато се научи да заспива сам на обяд,приложих същата тактика и вечерта.
Така реших проблема с приспиването на ръце.
А относно среднощните панаири-разредих пиенето на АМ през нощта и на 2 год го спрях окончателно.
И така,с много зор,умора и нерви,на 2 год започна да спи по цяла нощ.

Не се самонавивай,че си я разглезила.Всеки,който е имал такова дете знае,че избор нямаш.
Всяко бебе е различно и изисква различни грижи.
Но детето вече е достатъчно голямо,предполагам разбира и говори горе-долу,така,че сега е момента да не позволиш ревливото бебе да се превърне в разглезено дете.


Последна редакция: нд, 04 мар 2012, 15:07 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 4
Дишай дълбоко. Нещата ще се успокоят. С дъщеря ми имахме същия проблем, но освен носенето и пеехме. Това може би най-ми помогна, защото като преминахме към лежаща форма на приспиване (с много уговорки и мрънкане), пеенето остана. После и то отпадна. Остана държането на ръчичката. Натам лека-полека се уталожиха нещата. Вече е на 12 моето девойче. Още заспива не без проблеми. Страх я е да спи сама в стаята, затова кучето е при нея (да я пази). Но пък много се смеем като и разказвам (тя, естествено, нищо не помни), как ме е тероризирала с "мама носи!", или пък не ми даваше да пея друго освен Зайченцето Бяло ("зайченцетууу!"), пък после имаше и "ръчичката!". И това се преживя, отмина и пораснахме. Пробвай да замениш този с някой по-щадящ за теб ритуал, говори на бебочо - вече разбира достатъчно, уговаряйте се, пазарете се ако трябва. И със следващия бебок не прави тази грешка със свикването "на ръчички" Wink.

Общи условия

Активация на акаунт