Развитие на бебето - обръщане и сядане

  • 2 993
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Моята госпожица отказва да се обръща от гръб на корем, не ще и толкова! Как ли е я тормозя...като за начало мрази да лежи по корем, но прави опити да сяда още от 2 месец. Не пълзи, и за това няма желания. Но за сметка на това много добре върви с помощ, стои страшно стабилно, сяда самичка. Просто ми е странно нормално ли е да не може да се обръща. newsm78 Все още не може да се изправя до седнало положение самостоятелно, трябва й опората на ръцете ми.

# 16
  • Мнения: 2 231
Моята малка мацка също се набира от 4 месечна да сяда  Laughing
Завърта се от гръб о корем от горе долу толкова голяма. И само в едната посока. Вече се е усъвършенствала  Mr. Green, в другата посока не е пробвала нито веднъж  newsm78
И относно пълзенето и прохождането, ми аз доста по-късно прочетох, че бебетата пълзяли преди да проходят  Blush Каката не пълзяла никога, дори 1 см. Изобщо не е знаяла какво е това. Проходи си напаво  Peace
Така че всички деца са различни, просто не я подстрекавай и помагай умишлено да седи толкова малка или да ходи рано. Когато може сама тогава  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 931
Съвсем нормално е.
Както и желанието за изправяне като им подадеш ръка на мъъничко по-големите.
Това обаче още не значи, че ще усвоят умението за седене или изправяне преди другите, характерни за тяхната възраст. Това изправяне до седнало положение, което в момента се опитва да прави, едва ли ще успее да го усвои в близките две години поне (чрез набиране). Също и изправянето, повечето деца (по мои наблюдения) на тази възраст като им дадеш ръка, и се изправят прави. От това обаче не прохождат по-рано.
Място за притеснение няма - ако не насилваш детето и не го учиш да прави нещо, за което то евентуално не е готово, ако то само направи някакво движение, значи просто е готово за него.

# 18
  • Мнения: 142
Моята малка мацка също се набира от 4 месечна да сяда  Laughing
Завърта се от гръб о корем от горе долу толкова голяма. И само в едната посока. Вече се е усъвършенствала  Mr. Green, в другата посока не е пробвала нито веднъж  newsm78
И относно пълзенето и прохождането, ми аз доста по-късно прочетох, че бебетата пълзяли преди да проходят  Blush Каката не пълзяла никога, дори 1 см. Изобщо не е знаяла какво е това. Проходи си напаво  Peace
Така че всички деца са различни, просто не я подстрекавай и помагай умишлено да седи толкова малка или да ходи рано. Когато може сама тогава  Rolling Eyes

Щерка ми е вече на почти 10 месеца както се вижда от лентичката Wink Просто опитите й за сядане започнаха от 2-я месец. Wink И аз не съм пълзяла. Да, права си, всички деца са различни.

# 19
  • UK
  • Мнения: 4 308
Моето дете въобще не се и опитва да пълзи, за сметка на това обикаля цялата стая с търкаляне - от корем по гръб и обратно. Когато сме вкъщи, постоянно е на земята, харесва си нещо и с търкаляне стига до него. По какъв начин мога аз да му покажа, че има и други начини на придвижване? Трябва ли да правим някакви упражнения? Иначе седи стабилно на дупе, но още не сяда сам.
А докторът ми се скара последния път, че няма никаква опора на крачетата, като го изправя и свива колене веднага. Досега не съм го изправяла, не исках да го стимулирам да ходи твърде рано, не ми се прекарват месеци наред счупена на две в кръста, защото той не иска нито да седи, нито да лежи, а само да "ходи", когато му е все още рано за това.
Но някои бебета на неговата възраст вече сами се изправят и подскачат в леглата си хванати за решетките.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 060
На 7 месеца малко бебета пълзят истински. Моят също се "въргаля", едва надига дупето и лека-полека се опитва да се изправи на 4 крака. Рано им е, няма какво да го стимулираш и насилваш.

# 21
  • UK
  • Мнения: 4 308
А с краката как е, като го изправиш?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 060
Има опора. Обича да "подскача".

# 23

Общи условия

Активация на акаунт