Българската песен за Евровизия.

  • 16 833
  • 208
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Изборът на Софи за мен беше очакван, но малко ме озадачи. Какво пък, може това да се хареса. Ако не друго поне не се беше ошашкала като Десислава и има глас. Е, каквото стане.Все пак представя страната ни- стискам й палци!

# 181
  • София
  • Мнения: 62 595
много съм изненадана, че Десислава толкова слабо се представи и двата пъти. Може би нещо не й е на късмет поп-музиката, или има тежък развод с чалгата?

# 182
  • Мнения: 1
Как не разбрахте /някои само/, че трябва да отдиде на Евровизия, наистина талантлив певец. От шуробаджанащината имаме само един финалист за 7 години.
 Съгласна съм, че стилистиката на представянето не беше добра. Но това подлежи на корекция.
 Софка има към момента най-добрите вокални данни в България. От тези "мъцащите", хайде мерси.
  Срамно е, че талантливите българи са подтискани, а "избуяват" некадърниците. Не срамно, че един ром е талантлив. И, моля трябва да я подкрепим, защото от снощи беше най-добрата. Колкото и да е неприятно на някои е факт.

# 183
  • Мнения: 58
Снощното шоу ми хареса,бяха се постарали доста! Можеше обаче да ги поразговорят малко чуждите гости,как са ,що са,харесва ли им на тях, а тях ги минаха така някакси между другото....а са гости все пак.Къде ни отиде гостоприемството?

Песните ми допаднаха,имаше няколко много добри попадения,с изклЮчение на Десс, но и парчето на Софи Маринова не е лошо.Мисля,4е ще е ок в Баку само да измислят подходящия тоалет и декор.Ако на това се казва 4алга,значи и че и аз съм чалгарка , а аз наистина съм много,ама много далеч от това определение....до миналата година незнаех коя е Десислава и още една известна,но не мога да се сетя сега името й. newsm78

П.С.сетих се, Преслава!

# 184
  • tardis
  • Мнения: 329
А какво се харесва на Европа не бързайте да правите изводи - по един или друг повод често имаме контакти с чужденци и им се струва много колоритно да отидат на чалга клуб. Това са чули, че е интересно.

Има нещо такова. Във френския форум на Евровизия например бях изненадана да видя вчера, че основно се говори за две песни (другите хич не ги коментират) - на Софи и  на Деси, дори се бяха разделили на два лагера "брюнетката" с/у "блондинката" Simple Smile

Аз лично не бих представила България с точно тази песен. Има песни които ме карат да настръхна (като тази на Поли от миналата Евровизия), тази не извиква нищо в мен.
Но че е талантлива Софи - талантлива е. Това е нейният момент. Да й пооправят дрешките и прическата само... и успех.

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Софи има шанс с тази песен. Ритмична, добра мелодия, би се възприела добре от хора, които въобще няма да знаят за какво става въпрос като текст, но пък с удоволствие ще откриват познати думички в припева!

# 186
  • Мнения: 4 569
http://vbox7.com/play:eebc5c84e1

Как се барнала малко в нейн стил.  ooooh! Tired Песента е хубава, а гласа й - невероятен. Peace

# 187
  • София
  • Мнения: 291
Избраната песен не ми е по мерак, ама никак.
Но след, като вече нямаме друг избор, по - добре ще бъде да насочим мисълта си в посока, как да се представим най - добре с това, което имаме.
Иска ми се да премахнат типично ромските извивки в мелодията на песента, пронизват слуха и напомнят за кръчма.
Да помислят още малко за текста на припева, като силно се надявам да не включат реплики от рода "Кажи бе, Лоренцо!".
Да поработят върху стайлинга на певицата, рокля с воали едва ли е най - добрия вариант за тази песен.
Добре е, че пее сама, защото с гласа си тя би отвяла и четирите си беквокала, ако ги имаше.
Иска ми се да вложат малко идея от към хореографията й на сцената, да бъде минимална, но да я има, а не тя да пее и да се чуди, какво да прави с тялото си.
Ще бъде добре да бъде с пусната коса, защото чертите на лицето й не позволяват прически, като тази, с която беше.

# 188
  • Мнения: 1 666
Досега не бях чувала нито една от песните състезаващи се за Евровизия....
Сега попрочетох темата, издирих снощните изпълнения на фаворитките Десислава, Софи и Ново 5 (хехе, много ме кефи заглавието на групата им!!!)...
Ами много си е хубава песента на Софи! И тя добре се справя с нея. Вярно, че трябва да и пипнат стайлинга... но има време до Баку, да се надяваме, че ще го направят!
А Десислава.... боже, що за кич е било това "представление"?! И що така, някакси не може да си я изпее песента - пренавила ли се е била, какво ли, що ли?!
Тия Ново 5 също хубава песен имат, но нещо не успява да грабне.... пък и изпълнението им куца.
Така че лично аз съм доволна, че е избрана Софи! Смятам, че ще ни представи достойно!

# 189
  • Мнения: 4 469
Сега изслушах песента на Деси , вкл. и снощното изпълнение...не й се получи нещо. Изненадана съм, много повече очаквах от нея.
Софи определено устиска и е железна.
Да й пооправят визията ooooh! и да тръгва да организира родата из Европата, току виж сме изненадали сърбите и руснаците Wink.

# 190
  • Мнения: 1 701
В състезание с Рики Мартин и Желко Йоксимович, точно наша Софка ще изберат, но нека помечтаем... Laughing
Иначе и двата пъти,  много ми хареса как пя. Simple Smile

# 191
  • Мнения: 1 666
В състезание с Рики Мартин и Желко Йоксимович, точно наша Софка ще изберат, но нека помечтаем... Laughing
Иначе и двата пъти,  много ми хареса как пя. Simple Smile

Рики Мартин ще участва на Евровизия?

# 192
  • Мнения: 1 701
Нещо такова бях чула.

Сега видях, няма да участва.Явно на някакви им се иска да е там и пуснали клипове с логото на конкурса.

Желко е 100 процента сигурно, че ще е там.

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 13:56 от Просто Хари

# 193
  • España
  • Мнения: 1 223
А песента й ми прилича доста на едно парче от 90-те с един саксофон но рефрена не се сещам нито как се казва нито кой го изпълнява за съжаление, защото няма начин да го няма из сайтовете!  На времето имаше реклама на вестник "Стандарт" с тази песен Някой не се ли сеща


Тази ли имаш предвид? http://vbox7.com/play:63363fc2
Dandi, аз този сайт не мога да го отварям за съжаление..... дали я няма в youtube
или поне заглавие... изпълнител ?  

Що се отнася до снощния финал и Софи, ето тук има едно мнение което аз напълно споделям -  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1258759

А снобарите, които кършат ръце и цупят устни в пиниз-"оххх ама как ще се изложим пред чужденците" само мога да ги успокоя ,че  ако, както традиционно, с малки изключения, отпаднем преди големия финал (нещо, в което аз лично се съмнявам Naughty), поне ще могат да потърсят утеха в крилатата фраза- "абе циганска му работа"!!! Mr. Green
Друго-защо се приема априори, че песента на Софи е чалга, само защото я изпълнява ТЯ newsm78?!  Има едно парче на Щурците -" Еньовден" ,  друго на Сигнал "Приказен свят" с доста харт-етно мотиви, но това не значи, че тези легендарни български рок- групи са чалгари, нали- ?!Oбратното важи и за СМ- това, че тя е чалга-певица не извежда константата, че всичко, което тя изпълнява е чалга задължително!
Твърд противник съм и на гръмките лозунги - изстреляни в публичното пространство - "Аз не слушам чалга!";  "Аз не ям месо!";" Аз не паса трева !"  и т.н.т. Аз какво си правя; какво харесвам; кого обичам ;с кого си лягам и с кого закусвам си е изцяло и единствено моя работа и най-малкото чувството ми за такт и приличие не ми позволява да навирам в обществения нос криворазбрани морални норми и изкуствени постулати! Naughty От достатъчно дълго време съм извън България, контактувам с хора от почти всички краища на света и да ви кажа някой чужденец едва ли ще тръгне да търси що е то бг-чалга и за кого е предназначена! Даже си мисля че тя чалгата е по-скоро диагноза, заболяване на обществото, което  като епидемия отдавна е излязло от рамките на музиката и се е разпространило, като гнусен обрив и в доста други сфери на живот за съжаление!!!! И за да се стигне до тук вина голяма имат и тези ,които развяват  плакати -"Аз не слушам чалга!" и заравят демонстративно глави в пясъка-като обредно харакири!!!  Мисля, че ако тихо и без-афиширана неприязън бяхме оставили чалгата да изтече като мръсна вода( да не кажа нещо друго Laughing) в отточните канали на българския шоу-бизнес, нещата отдавна щяха да си дойдат на място; мастодонти като" Пайнер"-отдавна щяха да са просто една от многото звуко-записни къщи, която да обслужва определен кръг от потребители( защото такива има иби трябвало да има, все пак" за всеки влак си има пътници", както казва народът и има влакове различни категории бих добавила аз скромно Wink , а чалгата щеше да си се внедри там където й е мястото- в специализирани таверни и механи!
От всички, които пяха на снощния финал - Софи беше най-стабилна на сцената.... дори и разплакана!!! Това ни трябва за Евровизия! Симона бих си я слушала с удоволствие в къщи, а също и Рене; Стеляна... Елвиса ме разочарова нещо Rolling Eyes
На СМ сега, като й пооправят визията и сценичното поведение,, мисля че нещата съвсем ще се напаснат! Само едно-" Я ЛЮБЛЮ ТЕБЯ "да й вмъкнат в рефрена, моля, че нали и русофилите са необятен потенциал за евентуални гласове! Laughing

П.п .Лично аз ,на мястото на Деси, бих си уволнила на мига стилиста и пр-а !!!  hahaha

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 16:05 от dyvaromi

# 194
  • Мнения: 1 972
dyvaromi     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт