Седем часа разлика сезон 2 - "Ти да видиш" (Тема 9)

  • 44 489
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 545
gold__ , а какво ще кажеш за заглавие на темата - "Всички са ни мили"
Нека да отдадем дължимото и на таланта на Бони. Laughing

# 661
  • Мнения: 4 936
Като сме започнали с цитати и повтарящи се реплики от героите - става и репликата на Лука, нали?

# 662
  • Мнения: 2 545
"Както и да е..."  малко ми звучи като... "Все ми е тая...", а ние вече имаме надежда, че нещата почват да се поразплитат лека полека.

Има доста време до 50-та стр., за да решим заглавието.  Wink Все пак то трябва да отговаря донякъде и на насоката на действието. Много разчитам Милото да ни помогне с нещо свежо. Репликата му за Снежанка падна точно на място. На всички е ясно, че предстои епична битка между Таня и Милото, но все пак това е само една от линиите на сюжета. Така че, шъ видим. Thinking

# 663
  • Мнения: 931
В този смисъл "Шъ видим" е също едно не лошо заглавие Simple Smile
"Всички са ни мили" много ми хареса Laughing , макар че никак не ми се ще да насърчавам участието на Бони.
Май трябва да пуснем анкета, доста заглавийца се събраха.

Наличието на снимката на Ани на бюрото на Иванов по-скоро аз възприемам като индикатор, че любимият ви прокурор е много отговорна личност- да му е 'като обеца на ухото', както е казал народът!  
Е, така де, това е обяснението на първия и най-видим пласт. На мен обаче ми е плоско - не изключвам да го оставят и просто така, но за мен ще е неиздържано. Като е толкова чувствителен, що ще като следовател и прокурор, които ежедневно се занимават с престъпници от всякакъв вид; да стане музикант или поет. И това, което не разбирам, е за какво да му е обеца на ухото? Какво точно не е направил, както трябва, за да не го допуска да се случи пак? Ако историята е такава, каквато ни я представиха, ако утре му се случи същата история, той пак ще трябва да реагира по същия начин? Със или без снимка.

# 664
  • Мнения: 0
В този смисъл "Шъ видим" е също едно не лошо заглавие Simple Smile

О, това ми хареса. Въпреки, че все ми е на ума, че докато "видим" каквото и да било, ще изпишем и тази тема  hahaha

# 665
  • Мнения: 2 545
Lulu25, мисля че съвсем скоро ще научим и останалата част на историята с момиченцето. Предполагам, че следващите епизоди, особено след освобождаването на Иванов, ще бъдат посветени на неговите откровения... Крайно време е да научим нещо повече за него. Надявам се колегите му щателно да го разпитат. Щото иначе май нищо няма да научим от него. Той и пред Таня рядко се откриваше, а в сегашната ситуация пък - съвесем ще замлъкне...
Може би ще видим скоро Иванов на легло в "Правителствена", а Неделчев на свиждане Wink. Само дано не сложат Иванов в една стая с Милото. Представяте ли си ги двамата като се отприщят в приказки...."Тема след тема, тема след тема"  hahaha

Пък и ако дойде Снежанка да ги види..... Hug
dyvaromi, дали имаш някаква идея какво ще започне да им се привижда в нейно присъствие?
Опасно нещо са силните болкоуспокояващи.. човек почва да сънува в будно състояние Shocked и да си представя разни неща...

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 23:14 от simpatikonia

# 666
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Предварително се извинявам, че постът ми може да е дълъг, но... така се получава, като не чета редовно и ми се събира да чета по над 20 страници наведнъж...  Embarassed

На Алабин 57 беше сградата, която се срути преди години и погреба 2 момичета в кола.
Адресът на срутилата се сграда е "Алабин" 39, което според картата (тъй като не съм от столицата и не я познавам добре, го обяснявам по този начин) е по-отдалечено от Съдебната палата в сравнение с №57 и се намира след пресечката с успоредната на бул. Витоша ул. "Христо Белчев" в посока гранд-хотел "София".

А иначе Главния - бе, голям мърляч тоя човек. Sad  Неприятен тип. И с това оранжево - стои като клоун, а усмивката му.... гнусна, направо отврат. А иначе се сеща да се възползва от възможността да хване Танчето под ръка
Е, и аз това им се чудя защо избраха такъв образ за него. Белчев... А толкова харесвах Велчев...
На външен вид наистина го докараха на Борис Велчев. Щото и той доста често се появява така - с няколкодневна брада, понякога и с по-ярки ризи, без вратовръзка. Но май с това приликите се изчерпват. Поне за мен. Защото действащият Главен прокурор някак си не ми е оставял "неприятен вкус" досега. Докато този от сериала...  като че ли искат да ни внушат, че е някакъв мърляв мазен женкар. Което пък, особено имайки предвид последните му медийни изяви, много напомня на един бивш такъв - Никола Филчев. Нищо, че той вече даже и не си спомня (уж) да е заемал такава длъжност Laughing  Странно - каква ли е целта на такъв образ, обаче?

Тоз Велин нещо много се вживя и взе да си придава важност, ама Танчето го постави на мястото му
На мен пък впечатлението ми е точно обратното - че нервите на Таня не издържаха. Това със силната прекъсната светлина е известен метод при разпитите, и определено Велин го използва, за да провокира точно подобно избухване. Както се видя - твърде успешно.

.....
Аз пък останах с впечатление, че те веднъж са го заловили за тоя случай с Ани, ама са го пуснали за липса на доказателства и оня пак ѝ е посегнал
...
А между другото от толкоз Чавдаровци и прочие....съвсем забравихме оня пич на бара в Избата...мисля, че не беше случаен  newsm78
Аз също останах с впечатлението, че банкерът е бил задържан за този случай, но са го пуснали и след време е стигнал до края.

Още щом видях тайнствения господин на бара се замислих дали няма да го видим и в други сцени. Стори ми се, че за обикновен клиент много наблегнаха на разговора им с Цвета.
Доколкото аз разбрах, педофилът-убиец е бил освободен поради липса на доказателства, но случаят тогава не е бил свързан с Ани.
За "оня пич в бара" - не си спомням да е разговарял с Цвета, като че ли по-скоро той беше свидетел на разговора между Цвета, Нина е Алеся. Но затова пък твърде силно фокусираха на него (не знам как се казва на операторски език, но дори замъглиха образа на Нина, нищо че тя беше на по-преден план). И кадърът "остана" в това положение достатъчно дълго. Естествено - за да бъде забелязано, защото вече е ясно, че ние като едни примерни зрители забелязваме даже и незабележимото Laughing Естествено - съвсем целно, но без да е ясна целта. Ама ние пък си знаем, че това е само временно. Все някога ще се разясни.  Grinning


Повече няма да подлагам на изпитание търпението ви (или поне това на четящите поста ми), само искам да вметна нещо, леко изместено от "централната ос", но което смятам, че ще ви се стори любопитно.
Докато вървяха сцените, музикално "подчинени" на "Тръгнал кос", се сетих за нещо. В един от епизодите на "Комисар Рекс" ми беше направило впечатление, че основната музикална тема беше точно същата. И тъй като винаги съм смятала, че си е българска, отначало си помислих, че нещо се бъркам. Само че те я и повториха, и потретиха...
И понеже пък все проверявам нещата, които будят дори и най-малко съмнение у мен, веднага се допитах до милия чичко Гугъл. Който, както в много случаи, беше доста отзивчив и бързо-бързо ме "отведе" до... една немска(!) песничка за някакъв малък Ханс - "Hänschen klein" Shocked

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 01:43 от DamaPika

# 667
  • Мнения: 22
DamaPika, права си за срутената сграда, и аз проверих в "Чичко Гугъл", това е "Алабин" 39 и не  е отстрани до Съдебната палата. В разкритата част от историята на Чавдар, освен за наличието на големия му интерес му към Таня и Милото, няма никакво обяснеие и за бележката с  написания адрес "Алабин "57. А дали ще има? Е, ми "шъ видим". Simple Smile

Сега , за образа на Белчев - тъй като имам шанса на познавам Б. Велчев, аз си го обяснявам така. Извън прокуратурата, като преподавател и човек, Велчев е обаятелен и много интелигентен човек. Но като главен прокурор, няма какво да си кривим душата, създава впечатлението точно на безхарактерна и безгръбначна фигура,малко дори мазен в поведението си в стремежа да не влиза в конфликт с никой. Тъй като темичката ни е за съвсем друго, завършвам с анализа на фигурата на главния прокурор, с това, че сценаристите много точно са уловили оценката на по-голямата част от обществото за него. Между другото същото беше и със Славчо Къртев, чийто протитип е небезизвестния Славчо Кържев, точно отговарящ на показаното в сериала.
за заглавие на новата тема, оставям на вас, ще се справите чудесно, сигурна съм.  Все пак "Снежанка и Милото то" ще отразява екстра бъдещата СРЕЩА НА СИЛИТЕ, защото тя е неизбежна.

# 668
  • Мнения: 931
Велчев е обаятелен и много интелигентен човек. Но като главен прокурор, няма какво да си кривим душата, създава впечатлението точно на безхарактерна и безгръбначна фигура,малко дори мазен в поведението си в стремежа да не влиза в конфликт с никой.
Не е темата за това, но не мога да се сдържа да дам подкрепа за това мнение Simple Smile И това с няколкодневната брада, той по принцип си ходи така. Според мен са направили някакъв сборен образ на Главния (надявам се!), като разбира се, са взели от колоритните черти на Велчев Simple Smile , но не е изцяло прототип.

С тоя Алабин ме зарибихте и мен да погледна. BGMAPS го дава точно адреса на падналата сграда, но google го дава по-различно, на мястото на едновремешното кино, ама не помня как се казваше това кино. При положение, че адресът не излиза на търсене в гугъл, явно няма значение като на обществено познат адрес - ресторант, офис или нещо такова, а като на частна квартира. Бих предположила, че там е квартирата на Иванов, но пък на картата беше отбелязано "Иванов" някъде по кварталите... Приемам, че този адрес ще има значение, но като нечие жилвище или работно помещение.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 09:17 от Lulu25

# 669
  • Мнения: 64
Очаквам тази среща на силите. Но в промото за следващия епизод е дадена
среща между Таня и Роки. Дори пият за свободата. Предполагам, че може би
ще се опита да измъкне от него какво си спомня от нощта в хотела. Със сигурност
ще опита да изкопчи от Роки факти от вечерта на нападението на Мая и Тео.
Стоева е вече в действие. Активна натура.
Интересно ми е Роки да се срещне с баща си. Стоева пак да му отиде на свиждане.
Забелязах, че първия път когато Стоева посети Милото, след като си тръгна, той
веднага отвори очи. Приемам това като живителна глътка за Милото. Стоева го
връща към живота. Милото няма да пропусне да даде урок на Стоева. Предстои битка.
Спомням си една реплика на Милото към Таня- Не потъпквай с лека ръка приятелство-
то ни.
Таня подозира Гончев. Оказва се, че тя изобщо не го познава що за човек е. Той
хладнокръвно си стреля по Милото и Къртев. Гончев има достъп до сейфа на
Стоева, знае код, почиства оръжията на Стоева. Когато полицията го задържа
след стрелбата срещу Милото, Гончев гледаше налудничаво. Или в този момент е
осъзнал вече какво е направил, или и той е психопат.

# 670
  • Мнения: 64
Педофила първо е бил освободен поради липса на доказателства.
После след изнасилването и смъртта на Ани Иванов го хваща, вкарва
го в затвора и там затворниците го убиват. Педофила си получава заслу-
женото, но подобни хора са заплаха за обществото.

# 671
  • Мнения: 74
Добро утро или добър ден! Опитах се да събера предложенията ви за заглавия на новата тема, ако съм пропуснала някой, извинявам се предварително. Ето ги заглавията:
"Всички са ни мили"
"Милото То"
"Както и да е...."
"Шъ видим"
"Снежанка и Милото То"
"Среща на силите"
"Разкриване на големите загадки или начало на много нови"
За сега са това, ще чакам до 17:00 и ще пусна анкета, за да си изберем заглавие. Съгласни ли сте?

# 672
  • Мнения: 596
Предложение за заглавие от мен-"Нищо не е такова каквото изглежда".
Защото скоро ще/може да  стане ясно точно това.

Вие сте много бързопишещи и не мога да ви насмогна(само ви чета),обсъждахте ли за красивия младеж-той говорил ли е с някой или само е присъствал без да говори?
Мисля си-да не е някоя жена,преоблечена като мъж? newsm78

mili4ka88 ,ако прецениш включи и моето предложение,нека и аз се изявя. Mr. Green

# 673
  • Мнения: 64
Аз от по- старите предложения бях привърженик на следното заглавие
Симпатяги в действие. Сега като чета по- горните,
ми допада- Среща на силите

H_o_p_e, това е основната теза, на която се крепи целия сериал. Използвам я
като отправна точка, когато гледам филма. Подобна идея за сериал лично на
мен ми допада. Приемам го като новаторство

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 11:25 от lulu7

# 674
  • Мнения: 74
H_o_p_e, ще го включа разбира се. Всяко ново предложение ще бъде включено.
Lulu7, благодаря ти, че ми напомни за заглавието. Бях го забравила.

Общи условия

Активация на акаунт