цветна снимка на маточните тръби

  • 44 756
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 691
Ради, а не ти ли предложиха ЦС с упойка? Защо не ги правят с упойки, като повечето момичета ги боли newsm78

# 16
  • Мнения: 41
Привет момичета! Миналата година /ноември/ ми направиха коремна операция за отстраняване на киста и ми правиха и ЦС и се оказа че съм с хидросалпингит, сега ми предстои в РКлиника ЦС и мисля да не ползвам упойка. Дайте мнение.Предварително благодаря!

# 17
  • Мнения: 11
Всичко е индивидуално, според прага на болка и според това дали има някакво запушване. Мен ме болеше от самото хващане на шийката на матката, както ми обясни доктора, но бих казала поносимо. Аз самата имам доста висок праг на болка, така че не мога да кажа за теб.  Самото пускане на контраста не го усетих изобщо. За всеки случай можеш да пиеш един аулин преди прегледа. Успех, няма страшно!

# 18
  • Мнения: 272
Привет момичета! Миналата година /ноември/ ми направиха коремна операция за отстраняване на киста и ми правиха и ЦС и се оказа че съм с хидросалпингит, сега ми предстои в РКлиника ЦС и мисля да не ползвам упойка. Дайте мнение.Предварително благодаря!

Аз правих цветна преди месец. Изобщо не усетих болка, само лек дискомфорт за няколко минутки. Аз бях като теб, операция заради киста и хидросалпингс на едната тръба. Правихме цветна за да видим дали другата пропуска. Казаха ми да си сложа 3 свещички, аз само една сложих. Мисля, че чак упоика е прекалено, но знам ли някой казват че много ги боли. Да не би пък да има различни начини на правене на снимката. Thinking

# 19
  • Мнения: 41
hopche какви свещички ползва.Вчера си записах час за ЦС и ми казаха за Профенид /но ми беше казано от тези които записват часовете, а не от Док/ и пак съм в размисли дали да ги слагам.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
И на мен ми правиха преди една седмица. Лекарката ми каза, че не трябва да правим опити месеца след прегледа, защото поради облъчването на яйчниците често стават кухи бременности. Някоя от вас запозната ли е с въпроса, защото в болницата, в която ми правиха изследването не ми казаха нищо по този въпрос?

Обяснението, което аз чух от правещата снимката АГ, беше, че растящият фоликул може да е абсорбирал контрастното вещество.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Привет момичета! Миналата година /ноември/ ми направиха коремна операция за отстраняване на киста и ми правиха и ЦС и се оказа че съм с хидросалпингит, сега ми предстои в РКлиника ЦС и мисля да не ползвам упойка. Дайте мнение.Предварително благодаря!

Аз правих цветна преди месец. Изобщо не усетих болка, само лек дискомфорт за няколко минутки. Аз бях като теб, операция заради киста и хидросалпингс на едната тръба. Правихме цветна за да видим дали другата пропуска. Казаха ми да си сложа 3 свещички, аз само една сложих. Мисля, че чак упоика е прекалено, но знам ли някой казват че много ги боли. Да не би пък да има различни начини на правене на снимката. Thinking


Мисля, че просто болката е много индивидуално нещо... Мен не ме болеше - но изпитвах безкрайно неприятно усещане... ами, като да имам страхотно разстройство и да не мога да задържа...

# 22
  • Мнения: 43
момичета , болката пол време на снимката не е нищо в сравнение с тази след това,когато матката изхвърля контраста.единственото предимство на цс с упойка е ,че тръбата не може да контрахира.
аз пак правих с упойка и всичко е наред, а без упойка едната не пускаше контраста,направи спазъм

# 23
  • Мнения: 1 146
Аз съм правила два пъти снимка - болка никаква. И двата пъти двете тръби пропускат двустранно, само че въпреки това после се консултирах с 5 лекари и 5 различни мнения. Според някои всичко било наред, според други имало сраствания, според трети тези тръби били проблем за естествено забременяване и предпоставка за ектопична бременност, въпреки това, че пропускат. Знаете ли нещо повече по въпроса - в смисъл и двете тръби да пропускат, пък да ви казват, че не можете да забременеете??

# 24
  • Мнения: 19
Здравейте понеже и на мен се налага да направя цветна снимка  на маточните тръби ,трябва ли да си в цикъл и ли не   по време на снимката.Каква е цената на това изследване.Благодаря ви предварително

# 25
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Цветна снимка се прави в чист ден преди овулация. Обикновено се процедира така - първо се прави изследване на микробиология и хламидия и след това като ти дойде звъниш в клиниката да запазиш час. Цена - зависи къде и дали е с упойка, последно аз правих за 350 с упойка.

# 26
  • Мнения: 19
процедурата ще е в Щерев

# 27
  • Мнения: 19
Благодаря ти за информацията

# 28
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
процедурата ще е в Щерев

Обади им се и ги попитай кога трябва да запазиш час и какви предварителни изследвания трябва да направиш.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 621
Кураж момичета, и при мен нямаше никаква болка, само лек дискомфорт, радвам се, че не си сложих упойка.

Общи условия

Активация на акаунт