Свободно време през лятната ваканция?

  • 14 444
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 616
Темата, както и тази за лято 2011, са основно за София.
Да питам има ли някой информация за Варна. Вече сме били с Родни балкани и Игралница занималница. Тази година си мисля за лагер в Сладка вода, но ми се ще да разгледам и други предложения. Малката госпожица ще е първи клас и така лятото вече са 2 деца във ваканция. На дядо ще му е трудно и трябва да им уплътня времето с интересни, приятни и полезни неща Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 204

Морски лагер- за сега се очертава един 10 дневен и един 5 дневен.

Здравей, gerka!
Моят син също има покана за Националната лятна школа по математика, той е втори клас и се притеснявам да го пускам на морски лагер, а това е предложение е много добро. Досега е ходил само на зелените училища с класа.
Вие имате ли опит с такива летни лагери


Здрасти,Маги!
Опит с математическите лагери нямаме.
Но имаме с морските. Laughing
Сподели притесненията си, ако искаш на лични. Laughing
Аз бих се притеснявала и то съвсем мъничко за първите 2-3 часа, ако детето ми отива на лагер без да познава никого. Като се запознае с децата и купона започва. 
В интерес на истината много е важна фирмата организатор, а с тази пловдивска никъде не сме ходили, факт. Но гледах снимки от миналата година, не прочетох мнения на разгневени родители, тоест склонна съм да мисля, че децата ще са в добри ръце.

# 17
  • Мнения: 2 037
Хей, много рано сте се сетили за тази тема.  Simple Smile
В старите теми имаше много хубави предложения.
Дано за това лято станат още повече!


http://adventurenetbg.com/sports.php?sid=12&lang=bg
Това го препоръчвам с известни уговорки. Синът ми е супер доволен. Но за тази година ще търся друга фирма за планинския лагер.
Не, не и не. Peace

# 18
  • Мнения: 127
Моят син е в първи клас и вече имаме предложение за морски лагер от състава за народни танци. Ако го пуснем, ще му е за първи път и затова доста се притесняваме. Другата седмица ще има РС, по този повод и ще видя какво ще ни разяснят там, но се очертава доста трудно решение. Детето има желание и много е навит, но незнам ако отиде на лагера и осъзнае там, че е далече от нас, няма ли да се получи някоя драма. Ще съм благодарна, ако споделите или дадете съвет, дали са малки 7-годишните за лагери

# 19
  • Мнения: 4 204
Провери дали в училището ви не организират градски лагер. Моят син ходеше миналото лято на такъв в 119 училище. Доволен беше. Всеки ден ги водеха в борисовата градина, в коколандия, в разни музеи. Имаха два пъти седмично плуване и два пъти карате за всички деца (не се плащаше допълнително за спорта). Общо взето хубава им беше програмата и не беше скъпо.

Това звучи супер! Жалко, че не всяко училище предлага такава възможност.

Моите ходят на Зооучилище, на спортни лагери с Атмосфера, а миналата година бяха и на този
http://adventurenetbg.com/sports.php?sid=12&lang=bg
Гери, защо имаш резерви?

За това лято се очертават и още 2 морски лагера: единият - организиран от школата по плуване на щерката, а вторият - от училището на сина.

Варианти много ... стига да имат желание децата и средства родителите ....

Айяла, както знаеш синковеца си дойде жив и здрав, супер доволен. Което е най-важното.
Моя позната обаче ходи до там/синът и беше вдигнал висока температура/ и това, което ми разказа ме обезпокои за в бъдеще. Ако са здрави ок, обаче ,ако нещо се случи реално няма медицинско лице с тях навътре в гората. Уж мед. лице се оказа учаща за акушерка.
Другото, което не ми направи добро впечатление е точно за вашата смяна, как спаха под и на масите, а уж в обявата имаше подсигурени къщички в случай на лошо време.
Храната беше едно голямо нищо, часто от обявеното в програмата не се случи.
Пак казвам, че синът ми е доволен, но аз като майка ще потърся нещо друго. Ако остане време в лятото де, че програмата се позапълни. Laughing

# 20
  • Мнения: 550
здравейте момичета,
искам да ви помоля за съвет за лятен градски лагер или някаква подходяща занималня за сина ми, който ще завърщи сега 5 клас. Какво правите с вашите вече пораснали момчета. Ще съм много благодарна за помща ви, тъй като аз самата съм се видяла в чудо и започвам доста да се притеснявам как ще изкараме дългата лятна ваканция.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз да се запиша в темата. Аз търся дългосрочна занималня или езиков център. Не ми се иска да пращам детето за по 1 седмица на различни места. Търся занималня или център, където децата и персонала да са постоянна група, а да си организират екскурзии и други мероприятия.

Друг вариант е да я запиша на театрална школа, гледах подобни едномесечни предложения към Театър Ариел и Илкова Театър. Миналата година в Националната художествена академия имаше лятна занималня - http://nha.bg/bg/node/1184 и чух добри отзиви. И търся интензивен курс по английски, защото през годината не ни остана време.

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 16:00 от TanyaMG

# 22
  • Мнения: 550
Моля също за препоръки и насоки за лятен курс по немски език или лятна занималня с немски език. Ще съм ви много благодарна за всяка споделена информация.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 040
Занималня с немски в София-вижте учебен център Космос,имат и сайт.Дайте ми идеи за Люлин освен лятната занималня в Силвър център,за дете,завършващо 1 клас.Ако пък някой е посещавал тази занималня,да сподели впечатления.Благодаря!

# 24
  • Мнения: 71
Това, за което питах е в София, и се провежда 1 път в седмицата за 2-3 часа, 2 майки си говореха в кафето пред СМГ и ми стана неудобно да ги питам, а сега съжалявам...
mameva,
Свързвам казаното от Вас с инициативи в СМГ. Може би става дума за неформалните занимания на Явор Никифоров с възпитаниците му от школата по информатика. Минали години ги провеждаше и през лятото без да се следва някакъв твърдо установен график, както и нямаше ограничение децата да са посещавали заниманията през годината и задължително да са от СМГ.
Освен това имаше практика да се организира от Училищното настоятелство на СМГ лятна лагер-школа по информатика на Юндола (7-8 дни, групи от напълно начинаещи, до умерено напреднали). Чувам, че тази година е планирано школата да е на Приморско, но за съжаление (както в повечето случаи) сайтът на СМГ мълчи по въпроса.

# 25
  • Мнения: 623
Мерси OK419e, явно ще трябва да се разходя пак до СМГ.

# 26
  • Мнения: 2 125
За да не ви изпусна  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 15 219
Пуснах отделна тема, но тъй като ми е спешно да дам отговор, ще попитам и тук  Blush:
Приятелка ми предложи да запишем децата на детски крайградски лагер, организиран от Бюро за туризъм и приключения „Пълдин” - http://www.prikluchenia.com/index.php/pages/uchenicheski-turizum
Моят син ходи две лета на планинарско училище с друга фирма и съм много доволна. Тази лятна ваканция искам да ходи пак. Не е важно защо приятелката ми се е насочила към "Пълдин" - ще се съглася, за да бъдат децата ни заедно, те са най-добри приятели от детската градина.
Но пък нямам никакви отзиви за "Пълдин". Търсачката не извади нищо. Не намирам отзиви в нета.
Може ли някой да сподели впечатления?

# 28
  • Мнения: 4
Здравейте,

Няма как да има отзиви за крайградските ни лагери, тъй като ще ги провеждаме за първи път.
Занимаваме се предимно с планински туризъм и младежки парти пътувания и работим с няколко училища в Пловдив и София. За този лагер заимстваме от нашите приятели от ТД Родини Балкани Варна.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 219
Ясно. Благодаря за включването. Желая ви успех в новото начинание.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт