Кръщаване на детето на починал роднина. Какво е вашето мнение?

  • 6 555
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ако имаш съмнения и не искаш, винаги можеш да намериш някое от хилядите суеверия по тези ширини.
А нали някой ден и ние ще умрем, респективно и човекът, на който е кръстено детето, бил той и жив към момента на кръщаването.  newsm78
А си мисля и друго, смъртта и животът са съществували много преди имената,така че не мисля, че имат връзка, освен в нашите глави.
Направи това, което искаш.  Peace

# 16
  • Мнения: 4 629
Според мен може

# 17
  • Мнения: 3 478
Аз съм на мнение, че каквото име ви хареса такова ще си го кръстите. Друг е въпроса, че съм чувала, че на починал човек не се кръщава, но както са казали по-горе - то са суеверия.

# 18
  • Мнения: 2 910
Аз съм чувала, че не е хубаво, но защо и аз не мога да си отговоря. Кръстена съм  на починалия ми дядо и не мога да кажа, че ми се е случило нещо много лошо. Имам хубави и лоши моменти, както всеки човек.
Това са суеверия и не им обръщай внимание.

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Моето име е комбинация от тези на починалия ми дядо и на баба ми ,която е жива.Щели са да ме кръстят само на дядо ми,но баба ми се разсърдила,та затова.Щом ви харесва името,кръстете си го така,още повече,че е твоя баба,не на бебчо,но това няма никакво значение,всичко е суеверия.

# 20
  • Мнения: 5 577
Целенасочено не е хубаво.

# 21
  • Мнения: 1 520
Чувала съм, че не е хубаво. Не бих го и направила. Може би някакво производно на харесаното име- да, но едно към едно е лошо поверие. Според бабините приказки. Ама знае ли човек кога да вярва и кога не. Rolling Eyes

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Целенасочено не е хубаво.
newsm10
Разбира се, че това са суеверия, но вие си преценявате как да постъпите - вярвате ли в такива неща или не. А и както разбирам от постинга ти, вие не го кръщавате на починалия човек, а просто защото името ви харесва.

# 23
  • Мнения: 353
newsm47Не се притеснявай и при мен беше така.Моята свекърва почина още преди ние да се оженим,аз даже не я познавах жената,а мъжът ми искаше да кръстим бебето на нея и аз се съгласих,защо не била е страхотен човек.Когато се роди Марти,почнаха едни приказки,че първо дете не се кръщавало на починал и така нататък,а ние така си бяхме харесали името,обявих че съм нарекла детето на св.Богородица.Сега синът ми е кръстен на светицата и на баба си.Моят съвет е не се притеснявай ами си кръсти детето както си искаш,освен това при вас имената си съвпадат,не го наричаш наричаш директно.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Щом името ви харесва защо не? Освен това първо ви е
харесало, а след това сте се сетили, че е на починал
роднина.

И аз така мисля. Peace


Иначе съм чувала, че не било хубаво.

# 25
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз съм чувала,че не у хубаво,но като се замисли човек-ЗАЩО?!НЯМА никакво логично обяснение.Новороденото се кръщава с име,което продължава името на някой близък във времето-какво е значението дали е жив или покойник-името си е име.Не се притеснявайте и си кръщавайте детето както сте си решили.
Деверът ми е покойник,първото внуче на сина му го кръстиха на девера,защото много го обичаха -и племенниците и етърва ми.Наши познати по същатият начин-съпругът почина твърде млад,същата година дъщеря му роди и кръсти бебока на името на баща си.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз също знам, че не е хубаво. Имам починал девер, който много обичах и исках да кръстиме бебето на него, но свеки е категорична, че не е хубово, защото на мъжът ми е първо дете. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 370
Това, което съм чувала е че изобщо не е хубаво детето да се кръщава на близък човек, защото щало да му вземе съдбата. Ама суеверия, колкото искаш. Така че, ако наистина много ви харесва, аз не виждам пречка

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 822
Във витнам се сърдят ако детето се кръсти на жив роднина. Щяло да ми вземе душата  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 777
За мен не е хубаво.
Познавам деца кръстени на починалите си при трагични обстоятелства братчета.
Съдбата на живите деца не е никак розова.

По принцип не вярвам в такива неща, но няколкото такива случая, които знам на ЦЕЛЕНАСОЧЕНО кръщаване на починал човек, не ме карат да вярвам, че е хубаво нещо.

Общи условия

Активация на акаунт