как е правилно да спи ?

  • 1 445
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
Аз всеки път сменях посоката на спане.Един път на ляво,после надясно.В родилния дом така ги слагаха да спят и аз така продължих.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А аз го слагах по корем. Той сам си въртеше главичката
на където му е удобно.
И аз така

# 17
  • Мнения: 3 537
Леко на една страна

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На една страна

# 19
  • Мнения: 4 629
Бебето се слага да спи по гръб. Главичката му от само себе си се извърта на страни. Опасно е бебето да се слага да спи на страна, защото лесно може да се превърти по коремче и да се задуши

# 20
  • Мнения: 1 410
Няма смисъл от такава възглавница. Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
В началото го слагах винаги на една страна, като ги редувах. Знам, че не е хубаво да спи по гръб, защото има вероятност да повърне и да се задуши (не дай си Боже). Към 2-3 месец вече не се задържаше странично и вече си спи само по гръб.

Да, и аз по абсолютно същия начин процедирах Peace

# 22
  • Мнения: 2 910
В началото слагах Алекс настрани, после към 2 месец той сам взе да се извърта по гръб, явно така му е по- удобно. А главичката сам си я извърта настрани. Сега спи по гръб.


И при нас беше така, с тая разлика, че след като  Марти успя да се обърне, спи само по корем.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз я слагах да спи по гръбче като и завъртах главичка всеки път на различна страна.

Според д-р Драганов - детския ортопед - това е най-правилния начин. Казвам го, защото аз също я слагах да спи на страни, като редувах страните, но на консултацията при него, той ме направи на 2 стотинки. Обясни ми, че така се изкривявали тазобедрените стави и ставали какви ли не страшни неща с костите. Освен това на страни спели само животните и т.н и т.н

А на нас точно Драганов ни каза че всички бебета спяли настрани  newsm78  Иначе по темата в началото (първите 2 - 3 месеца) спеше настрани, след това я слагах по гръбче, но тя сама се обръщяше (и все още се обръща) сама настрани когато прецени

# 24
  • Мнения: 2 673
слагах го настрани ,подпрян с навита на руло хавлия, като редувах често страните- още в родилното така казаха , а после и моята лекарка го каза

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 822
Аз слагах Викториа по гръб. Тя главичката сама се извърташе на една страна.
и при нас така  Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В началото редувах ляво-дясно.Сега пак ги редувам,но все я заварвам по гръб.

# 27
  • Мнения: 1 645
Слагала съм го на една страна,като след всяко хранене сменях страните.
И така до като сам не започна да се извърта по гръб

# 28
  • Мнения: 130
Аз я слагах на една страна , но тя редовно се обращаше по гръб!Бях чела че във Франция ги слагали да спат по корем, няма риск от задавяне при повръщане!

# 29
  • Мнения: 702
Когато се роди я слагах настрани като при всяко хранене променях страната на лежане. Сега я слагам пак на страни, а тя се обръща по гръб и си върти главата накъдето си поиска.

Общи условия

Активация на акаунт