Здравейте Мами :)

  • 2 243
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Това за съобразяването е вярно. Няма да забравя как исках да помогна на един човек в инвалидна количка с продуктите, а пък той ми се обиди. Беше на касата в голям магазин. Чак се засрамих...

# 16
  • Мнения: 60
Това за съобразяването е вярно. Няма да забравя как исках да помогна на един човек в инвалидна количка с продуктите, а пък той ми се обиди. Беше на касата в голям магазин. Чак се засрамих...
Не ти се е обидил със сигурност.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 609
Хора с психически заболявания не познавам, така че не мога да отговоря какво конкретно бих направила за тях, за да не се чувстват изолирани.

Мога да дам друг конкретен пример: в университета имах 2ма незрящи колеги. И двамата идваха на лекции с диктофон и записваха какво се говори, но тъй като това не беше достатъчно, с останалите се редувахме да им четем от учебника, за да им е по-лесно да се подготвят за изпити. Единият от двамата беше роден незрящ и се ориентираше и придвижваше в пространството почти без чужда помощ, но другия беше загубил зрението си впоследствие и му беше по-трудно - на него му помагахме да се придвижи от една зала до друга, до кафенето, до спирката и т.н.

# 18
  • зад кестените
  • Мнения: 796


Ето, ти си  отговорила, какво можем да направим като за начало-да бъдем Човеци.Да приемем по-различните като такива и да се държим с тях като с Човеци.Научим ли се да правим това,  да проявяваме дори и малко състрадателност, ще бъде по-лесно да предприемем и съответните действия.
Ако не можеш да приемеш, трябва поне да не вредиш.
Състрадателността не е най- доброто нещо и за двете страни.
Никой не може да надскочи себе си и не е необходимо.

Ако имате съсед шизофреник?
Не ми е ясно доколко преподавателката ти е запозната с шизофренията.
Държиш се нормално с тях, както с всички хора. При активиране на болестта не можеш да помогнеш. Трябва психиатър. Хубаво е човек да не си надценява способностите.


Точно така е!Аз познавам такъв човек,  при него шизофренията е в лека форма.Но въреки това всички сме много внимателни с него, непредвидим е просто.Понякога е дори опасен и не само за себеси а и за околните.Педи години негови съседи се оплакаваха  че е причаквал внучката им  16 год, разголвал се ,говорил и цинизми.....Е  как да му  помогнеш , след като самия той не осъзнава че има проблем.И изобщо трябва с голямо внимание да се подхожда,трябва да сме  деликатни
 в подобни ситоации.
Имам и приятелка със щизофрения, при нея трудно можеш да разбереш че е с такъв  пролем на пръв поглед , само когато  е получила криза  става тъжна и затворена  не желае да общува и тогава  ми е най -трудно.Тогава просто незнам какво да направя и се чуствам безсилна.

Общи условия

Активация на акаунт