Как да направя домашен кашкавал?

  • 31 565
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
За натуралното и за качеството - спор няма. Имах предвид, че ще е по-меко и по-нетрайно от това, което си представяме като кажем "кашкавал" - да са подготвени хората.
Иначе солта, киселината и хладилника са три вида "консерванти", които ще се погрижат прилично за срока на годност.

# 16
  • Мнения: 0
Това което сте написали няма нищо общо с приготвянето на кашкавал. Това е пресована извара.
Кашкавалът се приготвя с мая за сирене, после се пари, после се меси като тесто , после зрее....
Ако имате животни и всеки ден да добивате мляко си струва да се поинтересувате да си правете домашен, но с веднъж закупено мляко не си струва и  не става да се научите.
Търсете по реповете една книжка на проф.Ангел Кожев за производство на сирене и кашкавал при домашни условия.

# 17
  • Мнения: 58
LizaK е права, че кашкавалът се прави с мая. Няма нужда да се търси специално книжката - в магазините се продава мая за сирене, става и за кашкавал, а на шишенцата има указания как да се приготви. В Карфур със сигурност съм виждала да се продава мая на щанда с маслото и маргарина.
Но ако на някой му харесва продукта с лимонената киселина - да му е сладко. В края на краищата, няма особено значение как се казва.

# 18
  • Мнения: 25
От известно време си купуваме домашен кашкавал, прави ми впечатление обаче ,че когато правя с него запечени филии на грил кашкавалът не се разтича,стои си така на резенчета които започват да се свиват и запичат и сякаш няма никаква мазнина в кашкавала. Та въпросът ми е така ли трябва да бъде домашният кашкавал?!

# 19
  • Мнения: 273
И на баба преди години беше такъв,не се разтичаше.Помня,че майка го слагаше да го пържи като картофки и ставаше уникално,без панировки

# 20
  • Мнения: 9 108
защото н е е точно кашкавал ( с мая, много месен и тогава формован)  а е  пресована извара, заместителна кашкавал, чудесен за паниране, печене,но не е  зрял кашкавал.  И да, в домашни условия на това му казват кашкавал.

Общи условия

Активация на акаунт