Интериорен стил по аматьорски 5

  • 80 473
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 575
Привет,
чудесна темичка, полезна и красива   bouquet
Записвам се да следя и събирам идеи, че ще са ми много нужни скоро  Hug

# 61
  • Мнения: 11 747
Барбабо, чудна мансарда! Татитт и твойто парижко го взимам. Много приятен стил.

Асинка, добре дошла!

И отново креативно осветление, без да изпъква излишно! Ех, започнах да си мисля, че имаме най- скучното осветление Simple Smile  Това относно парижките.

# 62
  • Мнения: 4 243
Момичета, това допада ли ви? http://freshome.com/2010/02/03/15-beautiful-and-diverse-interiors-from-shh/
          Какво мислите за завесите, които са по-дългички и около педя от тях се разстила по пода? От естетическа и от практическа гледна точка?

# 63
  • Мнения: 18 542
Аз ги харесва много. За спалня мисля, че придават пишност, но за помещение което е често обитанаво не са много практични.

# 64
  • Мнения: 11 747
Крада от 'Звездни компромати' - коментарите не са мои, директно копирах:

Джъстин Бибер си подари къщичка за рождения ден. Цена - 10.8 милиона. Чудна е.

В нея тема много харесват къщата. Трапезарият е доста еклектична  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 172
Момичета, това допада ли ви? http://freshome.com/2010/02/03/15-beautiful-and-diverse-interiors-from-shh/
          Какво мислите за завесите, които са по-дългички и около педя от тях се разстила по пода? От естетическа и от практическа гледна точка?

Само хола ми хареса( предполагам,че хол) - цветове, дизайн, осветление - страхотно! за такова помещение мечтая- широко, с безброй възглавници, така че където и да застанеш, да можеш да си полегнеш и да се настаниш както ти е удобно (личи ли,че вече пета година се боря за сън и все удрям на камък  Laughing )

Завеси по пода хем не харесвам, хем си мисля,че създават неудобство. Аз където и да живея, имам голям проблем с хигиената - във всеки апартамент ми се въдят ежедневно едни топки пух, които всяка вечер събирам с прахосмукачката,а ако съм болна, уморена и т.н. и пропусна една-две вечери, става голяма гнус. Понеже никоя от приятелките ми няма такива проблеми, започнах да вярвам,че аз ги генерирам тия топки прах и мръсотия и затова за моята натура завеси до пода са абсолютно неприемливи.

# 66
  • Мнения: 11 747
Амели, може да ти идват от някакви завивки или друг текстил, който си носиш със себе си. И аз съм ги имала тия топки и съм ги нямала също, от текстила из дома е.

Аз харесвам влачещи се завеси, зависи от стила на стаята и като цяло концепцията, да не са като кръпка. За практичността - да наистина трябва да е доста чисто, което си зависи и от подовата настилка, движението из дома и какво влиза от вън навътре... Абе може да са ти вечно мръсни долу завесите. У нас малко повече се опират в спалнята, нямах такава идея, ама така дойдоха. Можело да ги закача на по- долен ред кукички и щели да се вдигнат 1-2см, ама ме мързи. Не ми се цапат, ама са на масивен паркет + черги отгоре. Щото плочките или ламината е друго. Това са ми лични наблюдения, не е някакво неписано правило.

А, Амели ти плетеш, нали? От преждите е много вероятно да стават топки мъхове.

# 67
  • Мнения: 1 172


А, Амели ти плетеш, нали? От преждите е много вероятно да стават топки мъхове.

В София не плета, нямам време, а и цялото ми ателие с всички машини, инструменти и материали е на Ловеч и работя само там, през уикенда. Значи не е туй. Мислех,че е от ламината,но наистина мои колежки, които също вкъщи са с ламинат, твърдят, че не събират такива пухове. Освен това у дома те са навсякъде - и в спалнята, където са дрехи, завивки и ламинат, и в коридора,където е теракот и една етажерка с книги, и в третата стая,която е необитаема, ламинат и кашони. Sad

# 68
  • Мнения: 18 542
От локацията на жилището също може да зависи. Ако има много дървета наоколо или си до голям булевард, или просто накооло е мръсно също може да се събират вълма.
Откакто имам котка вълмата намаляха при мен  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 11 747
Имам въпрос относно тенднециите при сервирането на маса - нова мода, нов стандарт, някакъв тренд, течение или класика за определени случаи, ситуации и интериори ли е да се сервира на маса без покривка? Това, което знам е, че покривката е изискания вариант, дори две покривки. При ресторантите признак за по- висок клас са покривките. Но не това забелязвам по интериорните сайтове  Thinking  Кажете какво знаете по този въпрос, какво е вашето мнение, кое, как и къде намирате за уместно?

Примери за маси без покривки (то с покривки по- трудно се намира)  -  1..  2..  3..  4..  5..  6..  7..  8..  9..  10..  11..  12..  13..
 

# 70
  • на североизток
  • Мнения: 460
На мен лично без покривка ми е много по-красиво, уютно и практично. Като има покривка ми прилича точно на ресторант Laughing А пък и тези хубави маси, които си показала, как да ги скриеш Grinning



Откакто имам котка вълмата намаляха при мен  Mr. Green
И сигурно котката ти изглежда напълняла  smile3532

# 71
  • София
  • Мнения: 1 365
Amelly, може твоите колежки да не се впечатляват толкова  Laughing.
И при мен се събира на точно определени места, но нямам нерви чак всеки ден да пускам прахосмукачка  Embarassed

# 72
  • Мнения: 608
Не ми допада без покривка. Не че съм някаква превзета, ама в кухнята ни, без да е специален случай, просто всекидневно се храня на покривка. Може да са шаренки, жълтички, семпли, ама държа да е на покривка. А тези прекрасни маси мисля, че е грехота да се поврежда дървото от капка разлято вино или храна.. Thinking Онази мода с тесните покривки мина ли? Защото я забелязах, но не я отчетох у дома  Laughing
Това ми харесва
1 2
Или поне такива индивидуални да има - такъв тип или това

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 14:12 от Елинор 777

# 73
  • Мнения: 241
Имам въпрос относно тенднециите при сервирането на маса - нова мода, нов стандарт, някакъв тренд, течение или класика за определени случаи, ситуации и интериори ли е да се сервира на маса без покривка? Това, което знам е, че покривката е изискания вариант, дори две покривки. При ресторантите признак за по- висок клас са покривките. Но не това забелязвам по интериорните сайтове  Thinking  Кажете какво знаете по този въпрос, какво е вашето мнение, кое, как и къде намирате за уместно?
...

Според-зависи. В гамата от работна до официална трапеза има много нюанси.
В кухнята, малкия сега се учи да яде с прибори и сме си спестил класиката с лютеницата, филията,  и покривката. Mr. Green В хола,  покривката е задължителна, защото попива червеното вино преди да е стигнало до тапицериите...    Ресторанта изисква покривки, ама масите в класната бирария, може да имат съвсем различен характер.

# 74
  • Мнения: 1 172
Твърдо "за" покривка, макар че трябва да призная, че откакто имам дете и то ми разсипа с храна няколко ръчно бродирани покривки, а една я наряза неволно мъжа ми,докато си режеше хляб без подложка, у дома се ползва само мушама. Все още често разливаме, обръщаме филии или просто си мажем и ми е най-лесно и евтино да остраня щетите от мушама. Надявам се обаче някой ден да имам на трапезната си маса хубава покривка, постоянно си обогатявам колекцията с нещо новичко, макар да не му е дошло времето. Simple Smile
Харесвам 1 2   3

Не харесвам 1 2

Общи условия

Активация на акаунт