Давате ли на мъжа си гевречета от боб?

  • 12 572
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
Иначе пюре/крем супа от целина и пащърнак/кореноплодни е супер и у дома много се яде, но това са съвсем обикновени и основни зеленчуци.
И ние така. За повечето хора обаче минават в графата "екзотика" Simple Smile Не знам поради какви причини.

# 61
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И аз се зачудих, че се споменават в тази графа, като целината специално е наистина основен зеленчук като за риба, телешко и безмесни е задължителна.

# 62
  • София
  • Мнения: 15 519
       Та като стана въпрос за целина, да кажа,че у нас се слага само на телешко варено, моите не искали да им мирише на храна от стол.Ама започвам да им пробутвам, поне листа в супите.

# 63
  • Мнения: 2 563
Аз пък съм очудена как всичко извън светата тройца месо-сирене-домат се смята за някаква невероятна екзотика, тоест гадост.

Аз станах вегетарианка преди две години и нещо. Мъжът ми каза "добре и аз ще пробвам" и не е погледнал месо повече. Той готви повече от мен и то разни неща, които авторката би нарекла пълна гадост - темпе, различни видове зеле, ядки, плодове, пълнозърнести.

# 64
  • Мнения: 5 940
Мъжът ми не би издържал и ден на вегетарианска диета. Той не може да яде нито едно постно ястие, без да му добави някакво месо. А и най-предпочитаната храна от него е чисто месо, печено. Яйца също. Един дълъг пост би бил най-голямото изпитание за волята му.
Аз харесвам повече вегетарианска храна, но от нея пълнея. Затова и ям предимно протеини и зеленчуци. Плодове обичам всякакви, но не си позволявам в големи количества;
Големият ми син има предпочитания към безмесната храна и риба. Много чиста, без подправки, без мазнина. Той се храни най-здравословно от всички.

# 65
  • Мнения: 3 736
Аз пък съм очудена как всичко извън светата тройца месо-сирене-домат се смята за някаква невероятна екзотика, тоест гадост.


Доста силно опростяване на традиционната местна кухня.

Янечек, не знам кой е набедил морковения кейк за торта, но кейк той си е, което не му пречи да е страшно вкусен, което разбира се е въпрос на индивидуални предпочитания. Какво значи "простее"? newsm78

Аз правя пюре от целина с майонеза, рецептата е на свекърва ми. Идеално е за мазане на филийки. Без майонеза и на мен ми идва твърде силен вкусът ѝ.

# 66
  • Мнения: 12 073


Аз правя пюре от целина с майонеза, рецептата е на свекърва ми. Идеално е за мазане на филийки. Без майонеза и на мен ми идва твърде силен вкусът ѝ.

Давай рецепта,моля!Може и на лични.
Аз в "готварския" влизам рядко и "на пръсти", че хич не ми е там мястото, поне тук да се науча на нещо интересно.

# 67
  • Мнения: 4 785
Мммм по-скоро аз съм мъченицата в нашето семейство  Laughing

Питате ли ме какви чудеса от храброст правя, че у нас се яде само месо и зеленчуци... Все сме на здравословно хранене. Знаете ли как се прави сладко, ама без захар, за да не развалите формата на мъжа си - ако не знаете как се прави крем от протеин ела ме питайте  Mr. Green Или тутманик от овес и кекс от овес (ама без никакви мазнини, захар - не!).

# 68
  • Мнения: 2 241
В нашата къща, май аз съм по-претенциозната  Mr. Green
Не ми се е случвало да сготвя нещо и той да не го яде.
Виж- обратното се е случвало  Laughing

# 69
  • Мнения: 14 654
      Та като стана въпрос за целина, да кажа,че у нас се слага само на телешко варено, моите не искали да им мирише на храна от стол.

На мен целината не ми мирише на храна от стол, но винаги съм я ползвала само като подправка. Една глава ми стига за цяла зима. Ако сложа повече се натрапва и цялото ядене замирисва на целина.
ИрПуц, може преводът да е некоректен, под "простее" имам предвид, че тестото има типичната консистенция и вкус на содено тесто и не върви за торти. А глазурата не може да се нарече крем, това просто е една рабъркана мазня от сирене крема и масло, което пак отвсякъде простее и е тежко. Кексови платки имат само тортите в селските сладкарници.

# 70
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не му приготвям нищо, защото няма да го изяде  Laughing
Ама не защото готвя гадно, или защото не мога, а защото е на строг хранителен режим.
Така, понеже много готвехме и се засолвахме и заслаждахме, взе, че качи 35 кг. отгоре.
Сега успя да ги свали всичките, с много зор, защото не се влияеше от диети, ама еле намери си неговата и кантара спадна.

Много съм доволна, защото хем не готвя, хем имам слаб мъж.

# 71
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А глазурата не може да се нарече крем, това просто е една рабъркана мазня от сирене крема и масло, което пак отвсякъде простее и е тежко.

Е, това много зависи от качеството на продуктите и технологията. Специално с кремовете от този тип не трябва да има никакви компромиси и също така опит в приготвянето им.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 10:21 от ahasver

# 72
  • Мнения: 10 547
Кой каза, че целината не била традиционна и позната за България? Напротив. Тя е широко приложима, особено в някои райони. Слага се от подправка за супа, риба, телешко, туршии до самостоятелна храна.

Относно кекса от моркови- имам рецепта и за кекс, и за чийзкейк, и за торта с моркови.  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 12 073
Като подправка и аз я използвам много, въпросът беше за пюре от целина как се получава.
Не че мъжът ми ще яде пюре от целина, ама аз да си питам

# 74
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Мъжът ми принципно е вегетарианец. Е, не е осъзнат като такъв, а просто не обича месо. Хапва, разбира се, пържолки или печено месо, но месо в ястие /особено в супа или в яхния/ не иска дори да помирише. Не харесва и мазни храни, но пък споменатите мусака, яйца или пък зелник обожава.

На това, ако му викаш вегетарианец. Mr. Green

Аз мога да опитам такива манджи,но няма да седна да ги готвя.
Чревоугодник съм и даже лакомник. Ям месо, но ако, да кажем, 1 месец хапвам вкусни вегетар. ястия, няма да се сетя за месо.
Макар че съм лакома, съм капризна. Не ям доста неща. Като напр., маслини, горчица, от плодовете също доста не обичам - череши, пъпеш, напр.

Не мога мн. да готвя и не обичам. Предпочитам да изчистя в къщи, да подредя, отколкото да сготвя 1 тенджара манджа. Ако трябва да избирам.
Всякакви крайности на хранит. режим също не приемам. Като напр., веганите, суровоядството, протеинови диети и пр.
На мнение съм, че здравият организъм има нужда от всичко, но по малко.

Общи условия

Активация на акаунт