Слагали ли сте сол във ваната на бебето?

  • 9 430
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Varna
  • Мнения: 333
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/682/0/
Тук има една статия с която убедих таткото да не слагаме сол миналата година.
Моето бебе не е солено. Не е мазано с мас  и всякакви бабини деветини. Докато ми помагаха бабите всеки път пробвах водата да не са сложили тайно сол . 

# 31
  • Мнения: 2 282
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/682/0/
Тук има една статия с която убедих таткото да не слагаме сол миналата година.
Е, момичета, все пак става дума за две различни неща! осоляване на бебето - това да не е телешко! наистина трябва да разчитаме повечко на здравия разум...

# 32
  • Мнения: 40
Здравей! Аз все още нямам опит, тъй като след 4 месеца очаквам да стана мама! Но моята приятелка ме посъветва изобщо да не изпробвам тези бабешки работи, защото тя го е направила на нейното  детенце и то е получило много силна алергия и цялата му кожичка се е излющила. Мисля че няма смисъл да си тормозим децата с такива неща. Мен също са ме къпали в сол, но не мога да кажа че не се потя!?

# 33
  • Мнения: 515
Сигурно много пъти е обсъждана темата. Слагах сол във водата (по 2 шепи обикновенна готварска сол). Попитах и аз GP-то , подсмихна се -  не ми забрани.  
Обаче хайде да не се заблуждаваме  -температурата още не им е как да кажа ?балансирана?, ще се потят крачетата ако ги навлечеш с чорапи 2 чифта (пък на всичко отгоре и не памучни) Така ли е при теб?
А пък че миришат -не ми се вярва на мръсни и потни крака да миришат.


# 34
  • Мнения: 2 000
Никакви подправки не съм слагала във ваната  Wink

# 35
  • Мнения: 505
v nikakuv slu4ai za6toto ne samo vodi do izgariania ami i bebeto moge da se obezvodni Tova sus solta sa pulni gluposti. Ti si maikata na deteto i 6te durgi6 da se gleda kakto ti kage6 ima specialni produkti  protiv izpotiavane pointeresuvai se v Apteka.No tova si e normalno, 6te otzvu4i. Nedopuskai ot sega da ti se me6at 4e sled godina suvsem 6te stane zle! Simple Smile

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Темата е обсъждана, но НЕДЕЙ! Много е опасно за бебето, може да получи изгаряния. Дай на свекървата да прочете някоя статия, че като започнат с мъдрите съвети  #2gunfire
Напълно подкрепям това мнение.
Това са бабини деветини, не прави нищо което бабите правят, в повечето случаи е опасно, свекърва ми едва не уморила децата си дето слушала глупостите на свекърва си. Подлагала е на истински инквизиция бебетата си.

# 37
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Никакви подправки не съм слагала във ваната  Wink
Joy Joy Joy И аз!!!

# 38
  • Мнения: 1 629
Продължавам да се чудя как може да ползваш Интернет и същевременно с това да прилагаш племенни практики от зората на  цивилизацията?!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Татито слага няколко пъти,но говорим за 1 супена лъжица на 3-4 литра вода.

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Слагай, разбира се.
После да не забравиш да намажеш обилно със свинска мас и да повиеш стегнато.
Като ще е по старите правила, да е докрай.

А сега сериозно:)
Ако се слага някакво минимално количество сол и после бебето се изплаква, ефекта може да е само един, а именно - суха кожа. Кому е нужно?

Не се вързвай.
както и на подрязване на мигли, бръснене на главата и тем подобни диващини...

# 41
  • Мнения: 5 500
А според свекървите или майките, всъщност според тези, които твърдят, че е полезно да се слага сол във водата, какво им е логическото обяснение? Какво става всъщност, че солта да не позволява на потта да мирише? Чудя се и се мая аз  newsm78

# 42
  • Мнения: 302
А, стига, бе, добре се посмях с тая тема, както и с другата  - за вдигане на бебето за главата  Joy rotfImao hahaha
НЕ съм слагала никакви сол,  мас, яйца и прочее кулинарии.  Laughing
Мисля че в 21 век, при наличие на Интернет, специализирана литература и пр.,  бабините  методи нямат място.  Naughty

# 43
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А според свекървите или майките, всъщност според тези, които твърдят, че е полезно да се слага сол във водата, какво им е логическото обяснение?

Стига де:)
Не искай толкова много от хората:))))))

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
За протокола - Не съм слагала.

НО има разлика м/у осоляване на бебето и това да се слага сол във ваната му.

Според майка ми и баща ми се слага сол във ваната веднъж и то преди 40-тия ден. Става дума за една лъжица сол и това определено не е опасно особено ако след това измиеш бебето. На мен са ми слагали, както и са ме къпали в мляко. Не се потя, не мириша.

Когато Дариа се роди попитах свеки и тя каза, че даже не е чувала за такава практика. Мъжът ми също не мирише. Попитах и педиатърката и тя ми каза - "Ако настояват роднините - сложи във ваната, но после задължително измии бебето."

Размислих и реших, че няма смисъл да слагам сол във водата, но съм убедена, че една лъжица сол във ваната няма да ми убие детето.

Общи условия

Активация на акаунт