Слагали ли сте сол във ваната на бебето?

  • 9 429
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Подходете към въпроса така: вашите баби и дядовци, майки и бащи, мъже най-вероятно са били къпани с вода със сол поне веднъж (по-възрастните вероятно и повече). Миришат ли им краката след цял ден в обувки? Мирише ли им потта по дрехите след цял ден носене?

# 61
  • Мнения: 3 447
Абсолютно, градския транспорт е пълен с осолявани хора - е, нали знаете как мирише там Sick

# 62
  • Мнения: 1 014
Напълно не одобрявам!
Истината е, че потта мирише, когато не се спазва хигиена, т.е . току що образувалата се пот не мирише, а тази която вече е престояла 2-3 часа, ще ме прощават осоляваните, но и те ще намирисват. Това е така, защото в потта се развиват бактерии. Ако не вярвате, просто пробвайте. Изкъпете се (за да няма остатъчна миризма) и след това направета здрава аеробика. Отделената пот няма да мирише, но ако останете така до края на деня...
Има и други фактори. Все пак хората не са  еднакви. Но генетичните особености са определящи, а не някакви процедури със съмнителен ефект.
Аз съм от тези, които не се потят много, даже във сауната ми трябва доста време и доста висока температура, за да се задейства потенето. Въпреки това, ако съм подложена на някакъв стрес, сама се усещам, че ... Sick Разбира се хормоните оказват влияние. По време на бременността положението е доста по-различно, както и през тийнейджърските години  Mr. Green Едва ли чрез осоляване в бебешка възраст ще можеш да си регулираш
хормоните!
Неуместно е сравнението с морската вода - все пак не водите няколкодневно бебе на море, нали? А и вие след плаж също си взимате душ.
Това, че на някой не е "умрял" от тази процедура съвсем не доказва, че е безвредна, а още по-малко, че е полезна.

# 63
  • Мнения: 46 520
... Какво общо има осоляванто със слагането на шепа сол в пълна с вода ваничка? ...

Общото е мотива, с който го правят- потенето.

# 64
  • Мнения: 2 952
Мас , сол, ...ами дайте да  ги  сготвим   hahaha

Не ...не  слагам сол. Peace Wink

# 65
  • Мнения: 2 777
Идеята на осоляването е да се запушат потните жлези или нещо такова, но ако са излишни за организма изобщо нямаше да ги има.
Иначе питах и баба ми - дори тя не знаеше нищо за осоляването. Сигурно този обичай го има само в някои райони на страната. Аз за първи път го разбрах от форумите.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, не слагам, но свеки се опитваше да слага тайно от мен Sick #Cussing out #Crazy #2gunfire #2gunfire

# 67
На баба ми са й слагали сол във ваната като бебе, но са я пресолили и за малко не са я убили, защото й се запушили поричките на кожата!!! След това, тя цял живот почти не се потеше по тялото, но за сметка на това лицето й се потеше, предполагам неприятно, а и никак не издържаше на горещини. Това със солта и миризмата са пълни глупости!!!

# 68
  • Мнения: 2 952
Ами , то не  е  от  солта , а е до тип кожа ....
Цял свят като не слагат сол , да не са  миризлЯци...а  с амо  българите  сме най-преКраСнО ароматни ... Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 381
И моята свекърва даде същата идея, но аз не се съгласих!Това са бабини девитини.

# 70
# 71
  • Мнения: 3 926
Искам да видя някои ще каже ли ДА?  Thinking
АЗ СЛАГАХ! Grinning И то не, за да не се поти, а по следната причина:
9 месеца в корема на мама бебето е във водна среда. Но това е физиологичен разтвор. Слагах по една супена лъжица сол, за да наподобя леко физиологичен разтвор, защото според хомеопатията това е най-подходящата среда за бебето след раждането му. Още повече, че водата, в която го къпем е "пречистена" с какви ли не препарати, а натриевият хлорид неутрализира по-твърдите вещества.
Случаите, за които говорите са с бебета, които са били натривани със сол и повивани. Така солта изсмуква влагата на кожата, а за такъв малък организъм подобно обезводняване може да се окаже смъртоносно.
Все пак има за какво да се послушат бабите. Не може човек да заема крайни позиции и да говори за маринати и т.н. Аз си кърмя бебето, благодарение на майки от този форум. Често м защита на естественото хранене казваме - "Баба ми на нивата надали е имала часовник да храни на три часа" и т.н. Защо за едно бабите да са прави, а за друго - не? Разбира се човек трябва да влага мисъл и точно затова се поразрових за солта във ваната. Знам, че някой ще ми скочат с аргумента за повиването..., и др., но все пак, когато човек има глава на раменете си и се осведомява, вероятността да вземе неправилно решение намалява. Peace

# 72
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не, не съм слагала. Но нито майка ми, нито свеки са ме карали, дори не са ми споменавали. Grinning

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 241
За сол - не знам. Но ние когато имаме възможност слагаме в коритото по една чаша /200 мл/ отвара от орехови листа.
Идеята беше на майка ми и аз отначало и казах да забрави за такива глупости.
Обаче взехме много да се потим /основно крачета и главичка/ и реших да питам джи пи-то какво мисли.
Според нея ореховата вода действа освен за ограничаване на потенето и успокояващо за самото дете.
Така, че отвреме-навреме това прилагаме.
Не мога да кажа, че  има някакъв огромен ефект, но със сигурност - не вреди. Wink

# 74
  • Мнения: 3 926
Отварата от орехови листа се е ползвала навремето като профилактика на рахит. Заради високото съдължание на йод. Имам приятелка, чийто брат така са го оправили от рахит, без да прибягват до количества вит. Д. А е било и зима, та с триста мъки са намерили орехова шума, но наистина момчето сега си е с идеални крайници Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт