бременните шофьорки с колан ли?

  • 13 645
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 107
И аз винаги бях с колан, но не ми беше удобно под корема, защото шофирам много. Така че го закопчавах предварително и като седнех го премятах само през гърдите, другата част оставаше зад гърба ми. Joy. Не знам колко е безопасно така обаче. Peace

# 16
  • Мнения: X
Като бях бременна винаги се возих и шофирах с колан.Не ми пречеше,но аз така съм свикнала с колана,че по-скоро,ако съм без колан ми е дискомфортно.

# 17
  • Мнения: 60
На мен АГ ми каза да не слагам колан. Все има някаква причина щом закона го разрешава.

# 18
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз карах през цялото време с колан, така се чувствах защитена - аз и бебето. Но всеки може сам за себе си да прецени. Самия факт, че виждам толкова деца да е возят отпред без колан е показателен кой как мисли и действа по въпроса с колана.

# 19
  • Мнения: 3 241
Шофирам и се возя задължително с колан. Слагам го под и над корема, ако не ви е удобно има специални колани за бременни. Изключително опасно е бременна да шофира без колан, при едни по резки спирачки волана ще се забие право в корема, ако има колан той значително ще предотврати това. Особено сега когато корема ми опира в кормилото.  Peace

Съгласна съм.
Май само в България е разрешено това  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 1 609
През цялата си бременност карах с колан, включително в 9тия месец. Когато се сложи правилно (както вече са обяснили и показали преди мен), коланът не притиска корема и не пречи. И за жената, и за бебето е опасно, ако се кара/вози без колан и стане някой инцидент. И да, само в България е разрешено на бременните да пътуват/карат без колан. Навсякъде другаде си е задължително.

# 21
  • София
  • Мнения: 107
Даже сега се сещам, веднъж като ме бяха спрели полицаи докато бях бременна, ми се бяха скарали че съм с колан, да съм го махала веднага. Е, аз не го махнах де. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
И на мен веднъж ми се караха полицаи за колана - да съм го махала, да не ме бил стягал. И аз не го махнах Simple Smile

# 23
  • Мнения: 69
През цялата бременност съм носила колан. Горната му част - между гърдите, а долната премятах под коленете.

# 24
  • Мнения: 69
Не е грешка - издърпвах долната част максимално и я слагам под коленете, а не под корема, защото там ми притискаше.

# 25
  • Мнения: 3 241
А, ти не шофираш, като пасажер ли?
Според мен няма никакъв смисъл, при рязко спиране коланът ще се изпързаля и ще те плесне през корема Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
ето една полезна презентация за бременните жени в автомобила:

http://www.volvocars.com/uk/top/my_volvo/volvo-accessories/child … ges/pregnant.aspx

# 27
  • Мнения: 1 298
И през двете си бременности винаги съм шофирала с колан. Peace
Дори не съм помисляла, да не слагам.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 235
През цялото време съм карала с колан, не съм си и помисляла да не го слагам. 

# 29
  • Мнения: 140
Изкарах курса в 7ми месец и на изпит бях тогава - задължително с колан. Преди да започне изпита питах изпитващия и той каза - бременна или не - отнема точки за без колан. С тази бременност си го слагам вече по навик, не ми пречи, даже се чувствам по-добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт