Родителски кооператив МОНТЕСОРИ

  • 6 388
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Здравейте,
синът ми ще е на 3 и половина есента и живеем на 5 мин от Южния парк (всъщност на една пряка от Камелини Монтесори ). Бих искала да поговорим сериозно, може би това е нашия вариант (имаме и по-малко дете, т.е. разход за бавачка, плюс фал-старт на сина с държавна ясла миналата есен).
При всички положения, имайте ме предвид като потенциален кандидат Simple Smile
Успех!

# 16
  • Мнения: 4
Прекрасно начинание! Пожелавам успех и много много усмивки да греят на лицата на малчовците!

Подобно на авторката на темата, аз също се влюбих в метода - монтесори, ето защо започнах да се ровя за колежи и начини за обучение на педагози/преподаватели както онлайн, така и в чужбина. Детето ми е още мъничко - на 5 месеца. Но със сигурност монтесори кооператив ще е и нашето решение след време. Ще се радвам да поддържаме връзка.

Поздрав и късмет!

# 17
  • Мнения: 381
Здравейте!
Благодаря на всички за пожеланията и подкрепата!

Развитието на кооператива върви малко по малко - с бавни, но сигурни стъпки напред. Събираме се хората, започнахме и закупуването на Монтесори материалите - малко по малко. Попаднах и на добро място, но да видим...има още време до стартирането на кооператива, а в същото време районите, които сме си определили са доста хлъзгави...или по-скоро ние имаме доста изисквания:) Почти бяхме взели един апартамент на входа на Южния, но в последствие се замислихме и установихме, че е много по-добре да потърсим етаж от къща с двор - така децата да могат да си играят в двор необезпокоявани. Оказа се обаче, че подходящите къщи в района не са толкова много, а пък и повече хора /които живеят на другите етажи от къщите/ не са много съгласни деца да им скачат и тъпчат дворовете... Rolling Eyes а пък ние нашите деца няма да ги ограничаваме в това, тъй че продължаваме напред в търсенето. имам едни надежди, да видим...Simple Smile

Относно многобройните запитвания за по-малки дечица - по принцип Монтесори педагогиката е за деца от 3 години нагоре. Нашата също ще е такава, но въпреки това аз попитах учителката, която ще се занимава с тях какви са вариантите. Тя каза, че ще помисли по този въпрос. Истината е, че едно по-малко дете преди всичко изисква повече грижи и внимание, особено ако не е свалило памперс, ако не може да си казва за тоалетната, ако не се храни само...това са основните неща, които ни притесняват, иначе, разбира се, за самото дете ще е хубаво да е сред по-големи, бързо ще напредва и усвоява, а и по-големите ще се учат да се грижат за него...не знам, не се чувствам компетентна по този въпрос, затова няма повече да го коментирам.

Това е засега.

Ще пиша пак!

Слънчеви пролетни дни желая на всички! Hug

# 18
  • Мнения: 3 161
Изглежда интересна идеята. Искате ли да ми пратите някаква информация и да я кача на сайта на "Плейцентър Приятели" в графа Новосформиращи се кооперативи?

# 19
  • София
  • Мнения: 67
Дааа много интересна идея. Проявяваме интерес и то голям. Кога се очертава да започнете ? Ако е удобно ми пишете на лични с телефон да се чуем и обменим идеи Simple Smile

# 20
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
дъщеря ми е на 2 годинки, а моята мечта е да създам родителски кооператив по монтесори педагогиката, така както вие пишете, че организирате, е, това не е педагогика само за деца над 3 години, както казва самата Мария Монтесори - отглеждането на детето започва в момента на раждането му и ние от самото начало прилагаме у дома методи за новородени по Монтесори; ще следя темата ви и като станем на 3 години и до тогава сте организирали всичко, ще ви посетим

# 21
  • Мнения: 381
дъщеря ми е на 2 годинки, а моята мечта е да създам родителски кооператив по монтесори педагогиката, така както вие пишете, че организирате, е, това не е педагогика само за деца над 3 години, както казва самата Мария Монтесори - отглеждането на детето започва в момента на раждането му и ние от самото начало прилагаме у дома методи за новородени по Монтесори; ще следя темата ви и като станем на 3 години и до тогава сте организирали всичко, ще ви посетим

Здравей Myriam,
разбира се, че отглеждането на детето започва в момента на раждането му, но самите дейности, концентрацията и съсредоточаването, които изискват, както и много други неща стават подходящи за деца над тази възраст. Вярно е, че Монтесори университетите вече предлагат обучение за преподаване на Монтесори за различни възрасти, включително и за такива под 3, но това е, което самата Мария Монтесори е казала - че тези дейности са най-подходящи за деца от 3 нагоре. Разбира се, има деца и деца - някои и на две години са по-концентрирани, но повечето не са, повечето не могат да задържат вниманието си върху едно нещо повече от минута-две. Много може да се пише по въпроса, разбира се, че неща от Монтесори педагогиката и най-вече самото отношение - да оставяш детето да се справи само, могат да се прилагат още от раждането, въпросът е кога е подходящо детето да прекарва цялото си време в такава среда и кога за него това ще е най-доброто. Защото Мария Монтесори казва, че във всеки период те имат различни неща за усвояване, а в периода до 3 години те просто имат други неща за усвояване. Peace

# 22
  • Мнения: 57
Запис да ви следя.
Определено още ми е рано, но идеята звучи много добре. Ще се радвам да получавам информация как се развиват нещата.

# 23
  • Мнения: 965
Запис и от мен! Поздравления за идеята и желанието!

Съни 2012, живот и здраве, заедно ще ги записваме  Joy

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте, дъщеря ми е още мъничка, на есен ще направи година и половина, но много искам да се включим в някой кооператив, защото варианта ясла за сега не съществува. Най-вероятно сме много малки за вашата идея и макар, че аз мисля да съм си с нея по цял ден, предполагам ще разсейваме другите деца. Ще следя вашата тема, а в същото време, ако някой си търси по-малки дечица ще се радвам да ми пише.

Успех и ще следя с голям интерес. Пък след някоя и друга година може и да се присъединим Simple Smile

# 25
  • Мнения: 249
Здравейте, бих искала да попитам действаш ли е към момента този кооператив и въобще всякаква актуална информация за дейността му.

# 26
  • Мнения: 4
Здравейте, бихте ли ми казали дали кооперативът е действащ?

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте, действащ ли е този кооператив към момента? Много благодаря. Ако ли да, как се казва?

Поздрави,
Нора

Общи условия

Активация на акаунт