Мъжът не е мъж, докато не...

  • 5 909
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Ах клишета клишета .... те вече жените ходят в казарма и мъжета раждат .... Сменят си пола .... и пак наново.

Мъж или жена, всичко зависи от това какъв човек си и като каква личност си се изградил.

# 16
  • Мнения: 4 965
Един мъж трябва да построи къща, да засади дърво и да има син.
Една жена трябва да разруши дом, отсече дърво и да роди дъщеря.

 Joy
Нито мъжът ми е мъж. Нито аз съм жена. Съгласно горното клише.
За мен един човек е човек, когато поеме сам отговорност за собственото си съществуване и създаденото от него (независимо дали става дума за деца, дом или нещо друго).
А мъж и жена са просто полови категории.

# 17
  • Мнения: 328
Аз си имам моя сентенция-един мъж не е мъж, докато не се отдели от мама. Laughing



 Laughing Laughing Laughing Има нещо вярно май Laughing Не знам кога мъжът става мъж...като стана, ще пиша Joy
Не ми харесват обаче стереотипи от вида "истинският мъж не плаче"...явно съм виждала не един и двама изкуствени Laughing

# 18
  • Мнения: X
При така поставения въпрос, нямам нищо против да ме определят като "момиче"  Flutter

# 19
  • Мнения: 662
Една жена трябва да разруши дом...

Стана ми интересно.Буквално или преносно? Laughing Това е култово.

# 20
  • Мнения: 4 569
Не знам откъде, но съм го запомнила.

# 21
  • Мнения: 10 547
 Мъжът не е мъж, докато не го познае друг мъж, но той предпочете жените.

# 22
  • Мнения: 836
Един мъж трябва да построи къща, да засади дърво и да има син.
Една жена трябва да разруши дом, отсече дърво и да роди дъщеря.


М-не. Един мъж трябва да построи къща, да засади дърво и да има роди син.

По тая логика...

# 23
  • Мнения: 2 927
Един мъж трябва да построи къща, да засади дърво и да има син.
Една жена трябва да разруши дом, отсече дърво и да роди дъщеря.
И ние сме младежи у дома. Flutter

# 24
  • Мнения: 12 665
Много се променят нещата. Вече ролите мъж, жена ги няма.  Имаше в една тема колко жени са по-възрастни от мъжете си. Едно време се е смятало, че мъжът трябва да узрее, да изгради дом, да издържа семейство.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
... започне да се държи като мъж (да му тежи думата, да е добър стопанин и защитник на семейството си), а не да се държи като дете, което от полата на мама се е хванало за полата на жена си.

за жената не зная, мъжете да кажат

# 26
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Има ли смисъл в максимите на народа, които цитирах по-горе?
Не, няма смисъл.
Защото един мъж може да е засадил дърво, да е изградил дом, да има семейство, а да е най-големия боклук на света, който не заслужава да бъде наречен мъж. Има и такива, които не са засадили  дърво, да нямат семейство, но да са мъже във всеки смисъл на думата.
Освен всичко друго-мъж, не е равно на стойностен човек (същото се отнася и за жена)....

# 27
  • Мнения: 4 569
Има ли смисъл в максимите на народа, които цитирах по-горе?
Не, няма смисъл.
Защото един мъж може да е засадил дърво, да е изградил дом, да има семейство, а да е най-големия боклук на света, който не заслужава да бъде наречен мъж. Има и такива, които не са засадили  дърво, да нямат семейство, но да са мъже във всеки смисъл на думата.
Освен всичко друго-мъж, не е равно на стойностен човек (същото се отнася и за жена)....
+1

Mъж е този, който се държи като такъв - умее да издържа семейство, да се грижи за него, да има собствено мнение /а не да слуша мама  Tired /...


Ето според Уикипедия какво е мъж http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%8A%D0%B6
Жена е  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D0%B0

Основната разлика според Уикипедия е тази:
Цитат
От традициите на праисторическите общества е мъжът да ловува, а жената да събира семена или да се грижи за децата и дома. С напредването на обществото, на технологииите и т.н. жената може да избира дали да стои в дома си или да работи навън, тъй като домашната работа сама по себе си е намалена, а с отглеждането на деца целодневно се занимават и институции като ясли, детски градини, училища и университети (в общи линии), макар това да не отменя родителската и майчина грижа естествено, но я облекчава.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D0%B0

Значи Той носи мамута / в наше време парите за прехрана/.
Мъж е ако може да убие мамут.  bowuu  Laughing

# 28
  • Мнения: 273
Има ли смисъл в максимите на народа, които цитирах по-горе?
Не, няма смисъл.
Защото един мъж може да е засадил дърво, да е изградил дом, да има семейство, а да е най-големия боклук на света, който не заслужава да бъде наречен мъж. Има и такива, които не са засадили  дърво, да нямат семейство, но да са мъже във всеки смисъл на думата.
Освен всичко друго-мъж, не е равно на стойностен човек (същото се отнася и за жена)....

Няма как да не се съглася с теб  Wink

# 29
  • Мнения: 60
От клишетата съм съгласна с това, че трябва да построи къща, по възможност повече, няма да живея на улицата я.

Общи условия

Активация на акаунт