Здравословно хранене за децата - 7

  • 64 176
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Да..ще го правя и аз тоя изварен кекс... Wink
Хареса ми рецептата.  Peace

# 16
  • Мнения: 3 743
liu jo, благодаря за обяснението. Значи ще видя какво е това гхи, което продават в нашия магазин и ако е от краве масло /защото четох, че и от растителни масла може да се получи гхи/, ще го купя за пържене, иначе ще си пържа с краве масло и без това рядко пържа Blush. А за разнообразяване на зехтина съм решила да пробвам авокадово екстра върджин олио, да видим дали ще ни хареса Flutter

# 17
  • Мнения: 961
Аз за разнообразие на зехтина ползвам "Шарланъ", взимам този на ТиТ, уникален аромат, много ми пасна, но и от авокадо звучи съблазнително, другото в списъка ми е от орехи.

# 18
  • Мнения: 6 713
smoke point няма нищо общо с това,дали една мазнина е подходяща за пържене.Оризовото олио има висока точка на пушене,но е неподходящо -много ненаситени масти киселини.Най-подходящи са тези с високо съдържание на наситени мастни киселини-най-устойчиви са на високи температури-не се разрушават-не се образуват свободни радикали и т.н.Ако трябва да се подредят по безопасност на първо място е кокосовата мазнина,палмовата,свинска мас,масло-най-добре пречистено-гхи-защото го няма млечния белтък.

И аз благодаря за уточнението! Peace
Може ли да сложим тази информация на първа страница?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Много ми хареса рецептата на изварения кекс   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 743
От ядки, аз предпочитам да си правя домашни масла Blush, но понеже авокадото рядко минава при щерката, освен ако е на шоколадово кремче към някоя торта например, затова се спрях на олиото от авокадо. Ето това съм си харесала: http://presidentschoice.ca/LCLOnline/products.jsp?breadcrumb=glo … uctId=prod1180051 Като го изпробвам, ще пиша какво ми е мнението Hug
Иначе наскоро попаднах на whole foods начина на хранене, който много ми допадна на пръв поглед Peace

# 21
  • Мнения: 685
Аз за разнообразие на зехтина ползвам "Шарланъ"....
И аз отскоро взимам и дори в салата повече ми харесва вкусът със шарлан Simple Smile

За маслата и т.н. smoke point доста е писано, но аз отдавна не готвя с мазнина, още по малко да пържа.

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз за разнообразие на зехтина ползвам "Шарланъ", взимам този на ТиТ, уникален аромат, много ми пасна, но и от авокадо звучи съблазнително, другото в списъка ми е от орехи.
От къде го купувате този "Шарланъ"? newsm78

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Във всеки здравословен магазин го има, има го и в Кауфланд, а сигурно и в другите вериги...

# 24
  • Мнения: 3 066
Аз за разнообразие на зехтина ползвам "Шарланъ", взимам този на ТиТ, уникален аромат, много ми пасна, но и от авокадо звучи съблазнително, другото в списъка ми е от орехи.
Аз от месец съм с орехово за салатите ,но смесвам и със зехтин, защото е доста вкусно Simple Smile
А авокадо ядем всеки ден,та не знам,дали още масло от него ще окаже някаква полза.
"Гхи" съм виждала в индийския магазин,но го свързвам с кърита и онази миризма и не съм го пробвала,но ми стана интересно защо е така полезно за готвене.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Да не ви изпусна.

Някой питаше кое е по-добре - купешки пюрета или детска кухня. Навремето аз предпочетох пюрета, защото кухнята тук тогава влагаше прясно мляко и неварени застройки с яйце, което за мен е неприемливо за малко дете. Моето дете ядеше само готвена вкъщи храна, а пюретата бяха за навън или ако нямам нищо готово. Поинтересувайте се как точно приготвят храната в детската кухня във вашия град.
Отделно, има готови пюрета с доста едра консистенция за по-големи деца, с цел дъвкане.

# 26
  • Мнения: 425
Гхи аз си правя сама-купувам мандраджийско масло,за което съм сигурна,че е само масло -поне1кг,бавно го разтапям ,обирам белтъка,който се образува като пяна.Наливам в буркан и използвам за всичко-аз също рядко пържа-най-много веднъж месечно картофи за мъж ми.Това масло на практика не гранясва,дори извън хладилника и е много вкусно!

# 27
  • София
  • Мнения: 455
  liu jo, би ли споделила от къде купуваш мандраджийско масло и как разбираш дали е ок? Откакто прочетох, че смесват маслото с маргарин, не купувам българско масло или пакетирано в България.

# 28
  • Мнения: 961
И сега, ако кажеш откъде се снабдяваш с това масло, за което си сигурна, цена няма да имаш!  Hug

# 29
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз купувам мандражийско масло на ето на тази фирма http://www.mlechendom.com/index.php/mandra-rezervacii/ защото познавам лично производителя и имам информация, че млякото от което е избутано маслото не е пастьоризирано, както и че е напълно натурален продукт.

Общи условия

Активация на акаунт