Здравословно хранене за децата - 7

  • 64 235
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 5 207
Исках да си взема и машинка за структуриране на вода - http://vitalizerplus.net/ Бритата аз също я махнах от вкъщи!

Сиси, аз имам такъв структуратор Simple Smile

И въпреки, че сме махнали нашата Брита (защото мъжът ми е полудял да сипва от извори), моля, кажете тук накратко вие защо сте махнали вашите Simple Smile

Най-общо искам да кажа моята концепция за водата
1 трябва да е чиста или да се филтрира. Чешмяната е неприемлива за пиене, особено пък след престояване - усещам по-тежък, химически вкус, като че изпъкват гадните й съставки
2 ако е чиста, то след няколко дневно престоявате отново трябва да се структурира
3 ако е филтрирана, трябва да се структурира задължително

начини, машинки... бол! Цени - също.

Последна редакция: нд, 22 апр 2012, 10:59 от търся си ник

# 181
  • Мнения: 6 713
По повод храненето на децата все се чудя какво трябва да е менюто на едно четиригодишно дете по отношение на междинни закуски и закуски, обедът и вечерята са ми малко по-ясни. Аз си мисля, че децата най-добре усещат, ама на моята щерка на градината като й дават десерт и тя и вкъщи си го търси и сега имам друга стратегия, който иска бонбонки, трябва да си направи сам Wink
Та мисълта ми е за закуските - само плодове ли давате или какво друго и кога?

За сладките неща - тя търси само желирани бонбони, това е единственото, което знае. По едно време търсеше и шоколади, но спря. Не обича сладкото.
В този ред на мисли, проблеми с десертите нямаме - предлагам плод (малко) или кисело мляко като завършек на едно хранене, ако изобщо стигнем до десерта.

По отношение на междинните закуски - плодове, кис. мляко с бисквитка, или без, соленки или солен кекс, т.н.
Ядки накиснати и обелени не съм давала, само като са в нещо друго. Орехи не давам, има алергия. Всъщност само лешници и бадеми яде.
Онзи ден предложих бананов хляб, на мен не ми хареса как се получи, тя за мое учудване си поиска и втора порция.

Да ви питам дали някой има ли рецепта за ядкови десертчета от бадеми или лешници?

# 182
  • Мнения: 3 743
То и ние у дома не ядем десерт след основно ядене, ама на градината ядат Rolling Eyes Ама то и аз какво ли се учудвам, аз като малка бях толкова злояда /и още не ям всичко/ и можех само на шоколади и сладки нещица да живея Blush Та в това отношение не мога да се оплача Flutter.

Лурдес, за блокчета и аз съм на такава вълна в момента Wink ако искаш да не са печени, трябва да ги съхраняваш в хладилник или фризер. Иначе принципът е следният: слагаш малко сухи съставки /овесени ядки фини, на брашно, може и цели, но трябва да има и някакво брашно или пшеничен зародиш, някаква зърнена закуска или печена елда, препечена киноа и т.н. и/или натрошени ядки, семена, лен смлян /също помага да не се разпадат блокчетата/, към сухите прибавят течните съставки, които могат да са ядково масло и мед, най-общо казано, но може и кокосова сметана да се сложи /кокосови стърготини разбити в кухн. робот до получаване на крем/ стяга много добре. Традиционната рецепта изисква течните продукти мазнина и подсладител да се загреят до кипване и да се изсипят върху сухите. Когато се хомогенизира сместа се изсипва в тавичка върху пекарска хартия и се натиска много добре. Оставя се да изстине или пък се пече няколко минути във фурната, зависи от рецептата. След това се нарязва на барчета с остър нож. Ако не се минава през загряване на продуктите, можеш да изсипеш сместа в някакви формички. Ние днес ползвахме формички за сладки, които сложихме върху плота, натъпкахме добре със сместа и после поставихме във фризера да стегнат за 5-10 мин. Толкова време им даде щерката Laughing. Но може би заради кокосовата сметана бяха стегнали идеално. Може и както по-горе, да се изсипе сместа в тавичка и като стегнат да се нарежат на парчета.

Другият вариант е само ядки и/или кокос и сушени плодове/фурми. Тук им казват Larabars.

Ето в този сайт, не знам дали съм го поствала тук, има доста варианти: http://chocolatecoveredkatie.com/2009/11/08/homemade-cashew-cookie-larabars/; http://chocolatecoveredkatie.com/2012/04/09/no-bake-peanut-butter-pretzel-bars/

# 183
  • Мнения: 2 376
Какво ви притеснява във филтъра на брита? В описанието пише, че може да попаднат във водата Ag или K и двете са полезни като цяло. С Калия трябва да се внимава при проблеми с бъбреците доколкото знам, но за сърцето е полезен.

# 184
  • Мнения: 6 713
Галче, благодаря за информацията! Наистина е много полезна. Hug

За десертите в градината и аз съм го приела, че е така и това е. Не може да дават на другите деца, а на моето да забраня да дават. Не знам при вас как е, но мисля че на училище като тръгне детето, родителяите имат грижата за малките закуски? Трябва да проверя как стои въпросът.

# 185
  • Мнения: 4 370
Купих спирулина, но не знам как точно да я давам.
Споделете моля ви, как и по колко да давам на бебе, на дете и за мен?

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Вери, би ли споделила какво даваш за следобедна закуска и вечеря? На мен тези двете са ми голям проблем. Закуската и обяда ги оправям, ама тези ..... Whistling

# 187
  • Мнения: 86
Ани, на опаковката не пише ли? Аз и детето(2г) пием спирулина на дражета, на нея давам по 2 на ден, а аз пия по 3. Между другото преди да и дам за пръв път се притеснявах, че трябва да я замаскирвам по някакъв начин, но на нея много и се услажда и си я хрупа с удовослтвие, даже не би се спряла на 2 само:))).

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 20:49 от Воденица

# 188
  • София
  • Мнения: 5 207
По повод водата, ще ви разкажа монолога на моето дете от вчера, излизайки на слънце да играе:

-Мамо, тати защо слагаше на слънце в стъклени бутилки водата ? Ние какво..... витализатор, клиноптилолит, кристали във водата, кристално шише, сребърна вода, сребърни парченца .... и онази, каната... Брита.  За какво е всичко това?

 Joy
Пръснах се от смях, защото аз самата не си давах сметка за всичките ни изпълнения Simple Smile Обаче детето запомнило всичко.

# 189
  • Мнения: 86
Да подбутна темата с въпрос - пъдпъдъчи яйца давали ли сте на малки деца? По колко? Сварени, сурови...а черупката?? Отдавна мислех да купя за малката, но по нашите магазини зареждат от дъжд на вятър, вчера улучихме и вчера и дадох 2, а днес 1 - сварени. Даже и не знам колко да ги варя, в смисъл да не ги преварявам...нали са мънички  newsm78  Някой ако има опит - да сподели, ще съм благодарна.

# 190
  • Мнения: 4 370
Ани, на опаковката не пише ли?

Пише - 1/2 ч.л. разтворена във вода и се пие преди или след ядене.
Не пише това за деца ли, за бебета ли, за възрастен ли! А и от тук останах с впечатление, че се слага в храната, а на моята пише преди или след ядене.  newsm78 Затова попитах за мнения.

# 191
  • Мнения: 86
Реално погледнато водораслите са си храна, не знам какво точно е значението дали ще се приема преди, след или по време на ядене, но не мисля, че това е фатално. Спирулина съм срещала като съставка и в сурови десерти напр., а аз лично съм пила и давала в трите варианта(най-вече, защото забравям, по-принцип давам преди ядене, доато го приготвям  Wink
А ти даваш ли вече? И как?

Последна редакция: чт, 03 май 2012, 23:01 от Воденица

# 192
  • Мнения: 2 285
Воденица, ето тук има доста полезна информация за пъдпъдъчите яйца.
Аз давам по 2-3 варени. Варя ги по около минута, сигурно може и по-малко. Засега не съм давала сурови, макар че щом в тях не може да има салмонела, май не би трябвало да е притеснително и сурови да се дават, предвид полезностите им.  Peace

# 193
  • Мнения: 86
Благодаря, Слънчев лъч, и аз изчетох де що видях из нета, затова и търсех мнения от личен опит. А колко често даваш?

# 194
  • Мнения: 2 285
Давам му през ден-два. Разчитам, че Вит. Д (от яйцата) ще му засили малко имунитета, че
последните няколко месеца почна много да боледува, въпреки че се гледаме вкъщи. Явно доста му е паднал имунитета (и от недостиг на слънце). Не знам дали е случайност или не, но първата му годинка, докато му давах Вит. Д на капки изобщо не се е разболявал.  Confused

За суровите яйца (и понеже бяха доста коментирани на предната страница мусовете) - моята рецепта за шоколадов мус е подобна на една от рецептите на Вери - със сурови яйца, какао и сметана. Като реша, че е достатъчно голям за какао, ще му правя такъв мус. Иначе сурово яйце, без нищо, не мисля че толкова малко дете ще го приема с охота.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт