Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 17

  • 62 225
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 754
zlatoto87 писах ти на лични.Момичета снощти си взехме резултати от крьвният тест и сьм в чуденка до колко мога да му се доверя.От 20изследвани неща сме реагирали на 13 сьс степен едно1 и само на мухал и домашно-прахови сьс степен 2 имаме си дебела рецепта за хистаминови препарати капки за очи и нос и кремчета за обрив.Моля ви да споделите как са се стекли нещата при вас имате ли подобрение след прием на Зиртек и Ериус по наблюдение от баткото ни Зиртек ни действаше по добре.Вьзможно ли е да е реагирал на всички полени и треви мухал и д.прах а тои дори не кашля или  киха за обривчето имах предположение че е от яйце или млеко.Аз самата сьм с поленова алергия и е ужасна но при дребчо мин.година нямаше нищо може ли теста да показва евентуална-предварителна реакция? newsm78 newsm78
Момичета и да попитам Мустаков ми е дал едно предписание за третиране на матраци мебели вазглавници и т.н с Биокил(акаросан алергии фрее) но за пьрвото прочетох че е за животни а не за мебели предполагам че някоя мама е ползвала някое от изброените да сподели как и кое.Благодаря ви!!!

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 07:01 от katerinia

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте! И Цвети не я подмина разболяването, аз бях болна и малко след мен тя беше с обилна хрема.Заведох я да я прегледат и за нещо за носа, а като я преслушаха се оказа че свирка Confused Но тъй като е съвсем в началото, надявам се да го пресечем отрано  Praynig
Наистина,много странно, извели са ги от училище да играят физ.култура навън в Понеделник и вечерта тя вече свири Thinking Така се надявах да прескочим цъфтежите тази година и реакцията на дроба и, дано е само вирус, дано...Пролетта досега е била винаги кошмарен сезон за нея, почне ли да цъфти и тя почва да се сополиви и така дълго време ooooh!

# 17
  • Мнения: 309
Лъки, за цъфтежите пробвали ли сте ринитал?

Аз давам сега инфлуцид всеки ден по 2 таблети, с цел профилактика.
Така ми каза педи!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Току що от сайта на РЗИ Варна ми отговориха че хлорните препарати в градините са разрешени, след като им бях задала въпроса. Аз мисля че в голяма степен те вредят на алергичните ни деца.

# 19
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ринитал, Луфа, а тази година и Поленс. Първите две с много малък успех, но тя по принцип  си е алергична към цъфтящи и от тях прави спазъм на дроба, не толкова от инфекция.
Инфлуцид взема целия Февруари, а не беше боледувала от Декември.Но сега аз донесох един вирус от службата, доста силен-разболя всички колеги, аз се опъвах, но се тръшнах последна и като го занесох у дома, тя го прихвана Confused

# 20
  • Варна
  • Мнения: 395
Току що от сайта на РЗИ Варна ми отговориха че хлорните препарати в градините са разрешени, след като им бях задала въпроса. Аз мисля че в голяма степен те вредят на алергичните ни деца.

ДА,И АЗ СЪМ УБЕДЕНА В ТОВА И КАТО ПОПИТАХ В НАШАТА ЯСЛА ДАЛИ ,АКО ИМ КУПЯ ПАРОЧИСТАЧКА БИХА СПРЯЛИ ДА ЧИСТЯТ ПОНЕ В НАШАТА ГРУПА С ХЛОРСЪДЪРЖАЩИ ПРЕПАРАТИ НЕ ПОЛУЧИХ УТВРДИТЕЛЕН ОТГОВОР,НО НЕ МИ И ОТКАЗАХА ДЕ,ЩЯЛИ ДА "ПРОБВАТ",ТА СЕГА СЕ ЧУДЯ ИМА ЛИ СМИСЪЛ ОТ ПОДОБНО УПРАЖНЕНИЕ??????? newsm78

# 21
  • Мнения: 601
И аз цоп в темата  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 652
Току що от сайта на РЗИ Варна ми отговориха че хлорните препарати в градините са разрешени, след като им бях задала въпроса. Аз мисля че в голяма степен те вредят на алергичните ни деца.

ДА,И АЗ СЪМ УБЕДЕНА В ТОВА И КАТО ПОПИТАХ В НАШАТА ЯСЛА ДАЛИ ,АКО ИМ КУПЯ ПАРОЧИСТАЧКА БИХА СПРЯЛИ ДА ЧИСТЯТ ПОНЕ В НАШАТА ГРУПА С ХЛОРСЪДЪРЖАЩИ ПРЕПАРАТИ НЕ ПОЛУЧИХ УТВРДИТЕЛЕН ОТГОВОР,НО НЕ МИ И ОТКАЗАХА ДЕ,ЩЯЛИ ДА "ПРОБВАТ",ТА СЕГА СЕ ЧУДЯ ИМА ЛИ СМИСЪЛ ОТ ПОДОБНО УПРАЖНЕНИЕ??????? newsm78

Трябва да се направи НЕЩО по въпроса!!! В алергологията чистят с препарат без хлор - естествено заради алергиите. Защо в болницата да могат, а в ДГ - не, особено ако има доказано алергични деца? Има дезинфекциращи препарати без хлор. Но наредбата е такава - задължават ги да дезинфекцират с хлор. После ходят от ХЕИ да проверяват - правят едни натривки на работните повърхности, за да видят има ли хлор. Ако има - значи всичко е, както трябва.

# 23
  • Мнения: 309
Ринитал, Луфа, а тази година и Поленс. Първите две с много малък успех, но тя по принцип  си е алергична към цъфтящи и от тях прави спазъм на дроба, не толкова от инфекция.
Инфлуцид взема целия Февруари, а не беше боледувала от Декември.Но сега аз донесох един вирус от службата, доста силен-разболя всички колеги, аз се опъвах, но се тръшнах последна и като го занесох у дома, тя го прихвана Confused

По каква схема даваше инфлуцида?

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Калинчи, инфлуцид за 10 дни-4 пъти дневно по 1, после още 20 дни трикратно по едно под езика.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Излиза че трябва да спра сина си от градина, само защото най-вероятно има алергия от хлора.Това е несправедливо.

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Излиза че трябва да спра сина си от градина, само защото най-вероятно има алергия от хлора.Това е несправедливо.
Какво да ти кажа, наистина си е така, но е много трудно да се пребориш, все пак опитай! Преди тук доста дискутирахме тоя въпрос, даже една от майките и тя си беше кореспондирала с тези от РИО и от хеи, изобщо това си е мисия невъзможна. Проблемите и пречките са много на първо място са самите директори на ДГ, защото те си изпълняват там някакви си предписания от общината, в повечето ДГ препаратите се отпускат директно от общините, които са сключили договори с разни фирми доставчици и смяната на тези доставчици е почти невъзможна. Една приятелка вече втора година водят битка в тяхната ДГ и със системата и с директорката и още не успяват да се наложат и да се смени хлорният препарат. Иначе може, прави се като предписание. Няколко родители е нужно на поне три четири дечица да занесат зелен талон от лекар че детето е алергично към хлорни препарати, прави се подпика от родителите и се действа, но пак Ви казвам че си е почти мисия невъзможна! Twisted Evil

Лъки дано Цвети бързо се оправи! ТО вярно се стопли малко времето и пак се почна с вирусите - и у нас започва трети тур. Толкова и треперих на малката да не се разболее, а то какво стана  - батко и се разболя и то втори път за тази зима, и сериозно - с бронхит е, има хрипове и цяла нощ и днес цял ден е с 39 температура. Чудя се как да опазя малката. Връчила съм на всички по една маска в къщи - разделила съм ги и двамата в две отделни стаи и само аз снова между тях, готвя, давам ядене, лекарства и т.н.
Аз пък вече от тези ринитали, инфлуциди не виждам никакъв ефект. Сега съм купила на малката изопринозин на сироп и го давам вече няколко дни, първо по три пъти три дни, после по два пъти, след това по веднъж на ден, но от днес пак го увеличих на два пъти! Дано я опазим! Praynig

# 27
  • Мнения: 5 531
Стискам ти палци <eiffel tower> да я опазиш. Тази зима и моите се разболяха по два пъти, иМария и Минко. Но Михаил най много някой сопол да проточи, боледува сериозно веднъж. Прави си леки пристъпи, но по скоро алергични. Сега след боледуването на брат си, и контакт с племенницата ми която беше болна той си е здрав. Та винаги има шанс и да остане здрава Вероника. Най важно е да им ограничиш контактите, въпреки че Лисички казва, че те контакта са са го имали  много преди да се прояват симптомите на болеста. Успех.

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Най важно е да им ограничиш контактите, въпреки че Лисички казва, че те контакта са са го имали  много преди да се прояват симптомите на болеста. Успех.
М да така е и все пак, той сега киха, кашля - пълен бацилоразпространител, та дори и да не е закачила до сега, ако са заедно просто няма начин да не закачи, страх ме е, че за нея ще е фатално, и хич не ми се лежи пак в болницата!!! Tired

# 29
  • Мнения: 309
Желая на всички здраве.
За мен изопринозинът е тежката артилерия, т.е. преди АБ.

Давам инфлуцида, кл.т-ра два или три пъти на ден+ехинацея на Тайс+вит. С и рибчо! Shocked Много са.
Като поотшуми тази вълна ще спра Вит. С, и ще намаля тинктурата.
Усетя ли разболяване-изопринозин.

Макар че УНГ при която ходихме каза при първи симптоми-шуслерови соли №3!
Знам ли колко да им вярвам!

Общи условия

Активация на акаунт