ЯЙЦАТА,цената и къде сме в Европа ?!

  • 11 076
  • 172
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 399
Винаги за Великден боядисвам 30 бр.яйца и не мисля,че е свръх потребление.
А колко да се боядисат при две деца,които си разменят,а и не само деца ?
Не зная някой да боядисва 5 яйца.

Целта ми не е да ти кажа колко яйца да боядисаш, а Че тъсенето също е Част от ценообразуването. Нали при нормални обстоятелства не изяждаш 30 яйца за има-няма 1 седмица. А като сложим и яйцата за козунаци...
ОК, тук не вдигат яйцата, но както казах и не съм виждала да се купуват по толкова. Но пък 1 седмица преди ваканциите бензинът се каЧва програмирано поне с 10 цента и това без никаква връзка с цената му на международния пазар. На мен ми се струва същата логика.
И както 10 c's е обяснила субсидиите за селскостопански производители са разлиЧни в разлиЧните страни, така Че е малко тъпо сравнението къде колко струвало яйцето.

# 61
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
В Норвегия, една от страните с най-високия стандарт, купуваме яйцата по 0.55 лв/бр. Не съм обръщала внимание на печатите, но да ви кажа, на вкус и цвят го докарват като домашните, които купувах от селата в България. Мъчно ми е за кокошките, които са гледани при ужасни условия и се надявам да няма вече такива, но едно яйце (не био)  да струва 0,50лв в България  Rolling Eyes е абсурдно.

# 62
  • Мнения: 2 155
Да.Само,че все още не е Великден и никой не купува с кори !
А, къде колко струва яйцето - анализ направи министър Нейков - ние сме само клиенти.

# 63
  • Мнения: 4 399
Може би би било коректно ако министърът беше казал и къде по света какви са данъците, каква Част от тях отиват за субсидии, ей такива неща. Но както и да е, в крайна сметка това няма Чак такова знаЧение защото едва ли ще дойдеш до тук да си купиш яйца. Важното в слуЧа е Че потребителите много лесно могат да регулират тази цена специално.

# 64
  • Мнения: 15 619
Аз определено ще участвам в регулирането. Да си ги ядат сами!

# 65
  • Мнения: 2 155
Също отказвам да купувам.

# 66
  • Мнения: 5 710
Да.Само,че все още не е Великден и никой не купува с кори !
А, къде колко струва яйцето - анализ направи министър Нейков - ние сме само клиенти.

майка ми по тел ми каза, че анализа му бил някакъв колега, дет ходил до Брюксел и видял яйца по 10 цента  Grinning
/аз по принцип купувам 6 яйца на 2-3 седмици, та много неми е драматично, но ще ги свалят според мен цените /

# 67
  • Мнения: 2 155
Логиката е такава - първо да се пробва пазара , а след това ще се намали цената,
но не значително. Вече няма да има цена 20/25 ст.

# 68
# 69
  • Мнения: 6 342
яйцата с код нула са био яйца
но си спомням едно момиче беше писало, че ходи на био магазин, където купува 1лв био яйце внос от Испания Това миналата година:)

От Унгария. http://harmonica.bg/produkti/yaitza/
В БиоМаг и в Пикадили съм ги виждала.

В Италия също купувам био яйца (код 0) от Billa. Шест за 2 евро.

# 70
  • Мнения: 5 710
защото се тиражира мнението , че  пилетата се инжектират с нещо ( за растеж или  от сорта ) както са наредени на поточната линия в левия крак и това оставало там и го ядем ,
около мен спецовете по добавки казаха , че ако има нещо , то се складира в черния дроб , а не в бутчето ...


а с десните какво става? Или те за свои хора отиват  Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 971
Е, ако са измислили някакво вещество за растеж (а не само за угояване), не е ли редно да го прилагат и при хората и всички да достигат желания ръст ...  Thinking

# 72
  • Мнения: 60
а с десните какво става? Или те за свои хора отиват  Grinning

десните - на Запад ,
левите - на Изток - както беше в политиката Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5 710
От тук насетне на свеки само ляво бутче! Никога не се знае  Twisted Evil

# 74
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Министърът нищо не разбира от фермерство и чак се чудя откъде този категоричен тон. Явно е от школата на Бат Бойко. Нека внася яйца от Полша на ниски цени! Ще внесе, ама няма! Яйцата в цяла Европа са кът. Цената се покачва и това е нормално, защото 30% от кокошките отглеждани клетъчно са избити, за да се освободи място за новите модифицирани клетки, а тези, които още са със старите клетки, не могат да продават яйца от кл.А - т.е. яйца за човешка консумация.
 А пък това с бутчетата е толкова абсурдно, че чак не си заслужава да се коментира  Joy.

Общи условия

Активация на акаунт