ЯЙЦАТА,цената и къде сме в Европа ?!

  • 11 094
  • 172
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 032
Единственото сравнение с Европа, по темата, за мен говори за неразвития пазар и за странната необходимост за намеса на правителството в цената на яйцата....

# 76
  • София
  • Мнения: 5 884
Някаквото вещество или нещо от сорта е хормон на растежа, предполагам.
Май не е много скоро измислен и се прилага по предназначение и при хора. Или някакви други хормони им биеха на пилците. Thinking
Леви, десни бутчета може да е смешно, ама е и смешно да се твърди, че не приемаме хормони чрез месото, което консумираме. Хормоналният баланс е деликатна работа, ще видим къде ще му излезе краят.

# 77
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Елица, никой не твърди, че месото е чисто като току що уловено от трапер в прерията, но да се говори, че левите бутчета са с химия, а десните ОК е смешно  Joy.

# 78
  • Мнения: 60
нашите производители направиха картелно споразумение и затова вдигнаха цените изведнъж и едновременно ,
на министъра това му е ясно и затова ги плаши с евтин внос ,
но хич да не говори , а да действа ... писва от тия договорки и спекулации .

# 79
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 therese, как да действа по-точно според теб? ( Не се заяждам) Търся яйца за внос - повярвай ми - цените са в космоса, а по-лошото е, че ги няма. Защо трябва да са прецакани нашите производители?! цените се определят от пазара. По-лошото е, че министърът заплашва фермерите, но нищо не прави, за да ги облекчи. ДДС то в Полша на яйцата е 5%, а у нас колко е? Всички искат, ако може без пари, ама няма. Цари див капитализъм, нищо че правителството се опитва да управлява с комунистически методи. Това тяхното си е чист популизъм.

# 80
  • Мнения: 60
внос няма , защото не се допуска , съмнява ме да има недостиг в производството на яйца , глобално ,
 
навсякъде у нас се правят картелни споразумения , с които вдигат цените и понякога ги глобяват със смешни суми ..

# 81
  • Мнения: X
не купувайте няколко дни или седмици яйца, да видим колко ще издържат търговците  Crossing Arms да си ги бият от главите после като им мине срока...

# 82
  • Мнения: 5 710
Единственото сравнение с Европа, по темата, за мен говори за неразвития пазар и за странната необходимост за намеса на правителството в цената на яйцата....

Ами това не е странно, а е изцяло в тон с  движещата сила на това правителство - популизма.
Миналата седмица ходиха да се молят на Софарма да намали цените на лекарствата, тази на яйцата, преди това хляба ... като стане тегаво и изпращат някой министър да 'преговаря', сякаш не е тяхното основно задължение да създават условия за ф-циониращ пазар, а са някакви застъпници за бедните хора пред лошия бизнес.  


пс нали се разбра, че това с вноса на евтини яйца е партенка, защото такива няма, а въпросните полски яйца са от неправилни кокошки снесени и не могат да се внесат

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 09:13 от 10 c's

# 83
  • Мнения: 6 644
Аз не виждам да има дефицит на яйца навсякъде рафтовете са си заредени.

# 84
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
внос няма , защото не се допуска , съмнява ме да има недостиг в производството на яйца , глобално ,
 
навсякъде у нас се правят картелни споразумения , с които вдигат цените и понякога ги глобяват със смешни суми ..
Как да не се допуска , Тереза?! Никой не може да забрани вътреобщностната търговия. Има недостиг. Казвам го с чисто сърце, защото от седмица се побърквам да търся яйца из Полша и няма. Те едва смогват да си обслужват постоянните клиенти. В цяла Европа е така. Точно за това ми стана смешно, че нашия министър щял да внесе яйца оттам Crazy.
 Илианка, не гледай само рафтовете. По рафтовете ще си има винаги. Въпросът е, че производството е свито и това покачва цената. Това е период, който ще отмине след сътресението от началото на годината със смяната на новите клетки и намаляването на броя на носачките, но като цяло ще покачи цената на продукта. Ако не субсидират производителите или да намалят ДДСто,  цената няма как да се промени. Тези хора искат да печелят от труда си също като нас. Искате да ви вдигнат заплатата и смятате, че сте си я заслужили, а се радвате, че министърът иска да намали печалбите на хората, които също се трудят, влагат усилия, средства и рискуват. Не е честно спрямо тях, нали?

# 85
  • Мнения: 6 644
Кое не е чесно ?
Както виждам си вдигат цените както си искат ,все още не могат да се разберат за причината ,а и ще бъдат субсидирани за разлика от много много други браншове.
Хубаво производството е свито ,но явно все пак е достатъчно да задоволи търсенето..

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 10:42 от Iliana__

# 86
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не е честно да потискат българските производители. Как ще въздейства на другите европейски производители? Илианка, всичко е навързано. Цена 40 ст. е висока, да. Като вляза в магазина и ми се накъдря косата, но пък срещу кого по-напред да ругая. Crazy

# 87
  • Мнения: 1 788
Няма какво да се сравняват цените у нас, с тези в някоя си чужбина.
Защото чужбини много, стандарти на живот - също толкова много.
В Индия е по-евтино, даже бих казала - страшно евтино, ама я иди да живееш там на техните заплати.
В Дания е по-скъпо, доста по-скъпо, ама какви са заплатите на датчаните? Дори детегледачка не можеш да си намериш, защото или ще трябва да платиш доста солено, или просто хората имат достатъчно, че да няма кой да се занимава с тази работа.
Гледаме у нас какво е. Средната заплата сигурно варира около 400-500 лв., а едно яйце е 40 ст. Какъв процент е това?
А какво да кажат хората в малките градове, които живеят с по 200-300 лв. заплати? За тях ще е лукс да си купуват яйца, а яйца се ползват за едно или друго. Най-много решението им да бъде да си гледат кокошки по терасите, дворните пространства и така пак се връщаме 100 години назад в мизерията си...

# 88
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Nekomusume, така е, обаче ние не сме си самодостатъчни. Голяма част от фуражите се внасят, горивото се внася, лекарства се внасят, торове и т.н. Плащат се данъци върху това. Как искаш цените да съответстват на заплатите? По-скоро заплатите трябва да съответстват на цените. Ама.... Crazy.

# 89
  • Мнения: 6 644
Не е честно да потискат българските производители. Как ще въздейства на другите европейски производители? Илианка, всичко е навързано. Цена 40 ст. е висока, да. Като вляза в магазина и ми се накъдря косата, но пък срещу кого по-напред да ругая. Crazy
Те ще получат субсидии , а аз не .
Добре ,че мама има кокошки сега ще ги увеличим и въобще няма да ме интересува на колко те си оценяват яйцата.
Пък нека се избиват и да си говорят колко свито им е производството и колко голямо е търсенето ,а щандовете пълни.

Общи условия

Активация на акаунт