Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 449 320
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 1 479
Мили мами, относно рецидива на третата сливица на нас Рангачев ни каза, че след 5 г не може да рецидивира до степен, в която да пречи ОСВЕН, ако детето няма алергии към някои храни!

ние имаме силно изразена алергия към акари (микрокърлежи) в домашната прах, но той каза, че от нея няма да се получи рецидив, НО ако има алергии към харани, като нищо можем да се върнем в същото положение. Аз съм решила да го изследвам и за алергии към храни (предния път го изследваха за всичко друго, но не и храни).

Водете си децата на контролни прегледи при докторите, които са ги оперирали. Няма да ви навреди. Това е като при зъболекар на 6 месеца
А ние иначе сме по добре след ОП, диша по-нормално, въпреки че едната ноздра винаги му е апушена Sad
За съжаление няма промяна в храненето му, все така си е злояд и се пазари за колко хапки ще изяде Sad да е жив и здрав!
Успех и на вас!

# 1 426
  • Мнения: 250
Момичета, влизам само да споделя, че месец и половина след операцията, детето ми не е боледувало, няма ги постоянните сополи и кашлици, качи два килограма, и порасна видимо. Не хърка и даже вече има моменти, в които спи със затворена уста. Дано да се задържат положителните ефекти  Praynig

Много хубава новина  Hug.

Ние сме точно 3 месеца след операцията. Като че ли хърка по-малко през нощта, но все още си спи с отворена уста. Струва ми се, че двете огромни сливици се поприбраха малко. Храни се доста добре напоследък. Не е боледувала, но пък беше с  ужасна уртикария, която така и не можахме да разберем от какво е. Кръвните тестове показаха, че няма алергия към храна, животни, треви  Rolling Eyes, кръвната картина също е добра, в петък пуснахме изследване за чревни паразити и там ако всичко е ок...просто не знам  Rolling Eyes. Преди седмица и бях спряла противоалергичните и отново се появиха обриви ooooh!. Сега е добре, отново спрях всякакви капки. Нашата педи ни каза, че има хора, които с месеци пият антихистамини и да не ги спирам сега, но не мога да тъпча постоянно детето с лекарства #2gunfire.

# 1 427
  • София
  • Мнения: 23 097
Мили мами, относно рецидива на третата сливица на нас Рангачев ни каза, че след 5 г не може да рецидивира до степен, в която да пречи ОСВЕН, ако детето няма алергии към някои храни!
Да, и на мен нещо подобно ми каза лекарката, според която детето ми има рецидив на сливицата.  Peace Реално само хремата ни е проблем. Слава богу, в момента хрема няма, но съм на тръни.

# 1 428
  • Мнения: 1 479
tonkabonka, то рецидив почти винаги има, то тази тъкан е нужна на организма като защитна преграда, доколкото знам третата сливица не е като другите две. НО рецидивра до степен ,в която да не пречи. Ако има алергия обаче, може да рецидивира бързо и да причинява неприятности.
А в днешно време алергии бол...
При нас още не се е възстановило дишането, все си похърква и все му е запушена едната ноздра...което ме навежда на мисълта, че си му тлее алергия

# 1 429
  • София
  • Мнения: 23 097
etaniel, дъщеря ми няма алергия. Това преди месец го отхвърлихме категорично като възможност.  Peace

# 1 430
  • Мнения: 205
Може ли да ми кажете точен адрес на частния кабинет на д-р Попов от ВМА.
Ние от половин година сме с постоянни ларингити със суха кашлица на моменти с пристъпи, пулмолога иска консултация с УНГ за евентуална трета сливица, но вече се обърках от толкова четене.

Никъде не прочетох да има връзка между 3та сливица и ларингити, засега отиваме на диагноза астма

# 1 431
  • Мнения: 63
Д-р Огнян Попов приема на ул.Яков Крайков №18. Той претърпя някаква операция. До края на месец май кабинета му беше затворен. Дали се е завърнал нямам информация. Ако някой знае по-актуална информация...   bouquet

# 1 432
  • Мнения: 6 112
Д-р Попов е на работа. Миналата седмица бяхме там на преглед. по повод проблемите на сина ми със сливиците каза, че постоянната кашлица може да е от тях, но болките в корема и спонтанните повръщания не са. При прегледа каза, че двете не са чак толкова големи колкото пише в епикризата от Варна, но ни прати на рентген за третата. Оказа се, че тя е много голяма. А за другите две правихме кръвно изследване. Резултата е 225 при граница 200 и когато му се обадих с този резултат той каза, че и трите слвици на детето трябва да се извадят. Сега се чудя, понеже в София казаха че това изследване AST се прави с кръв от вената, но мъжа ми не искаше там да го правим за да тръгнем по-навреме, а тук в Бургас ни го направиха с кръв от пръста дали е възможно това да е довело до неверен и подвеждащ резултат. детето изпитва ужас от боцкане във вената, но ако все пак резултата зависи от това от къде се взима кръв ще го заведа да го повторим. Вие какво мислите?
А за опериране на сливиците пак д-р Попов ли бихте препоръчали или някой друг. Тук в Бургас четох, че местния най-добър УНГ специалист /или поне се смята че е той/ ги вади по лазерен път. някой знае ли нещо за такова вадене на сливиците. 

# 1 433
  • София,
  • Мнения: 4 267
Рори - няма значение откъде е взета кръвта! Но резултата наистина Ви е много висок, ама много! Ние също сме го правили и нашият резултат беше 17 при точно такава норма около 200 май беше!!! Не се колебай и махайте и трите сливици, ще видиш че детето ще се оправи. А и напълно е възможно тези болки в коремчето и спонтанни повръщания да са свързани със сливиците. ще ти кажа защо - предполагам че детето почти не се храни и съвсем естествено е, да го боли често коремче!!! При нас след махането на носната сливица имаше поне подобрение - поне храненето се нормализира малко! Но малко за съжаление. Аз смятам скоро да повторя теста за АСТ да видим пак какво ще покаже! Предполагам че след толкова ангини тази година сигурно се е повишил и септември сериозно се замислям за махане и на другите две сливици!!! Ако не се справим с хомеопатията дотогава - хич няма да се колебая и да мъча повече детето!!!

# 1 434
  • Мнения: 6 112
Ейфел, благодаря ти за отговора. Аз мислех че 25 над границата не е чак толкова голямо отклонение и затова се чудех дали не е от мястото на взимане на кръв. Вие при кой лекар ходите за сливиците. Д-р Попов каза че това изследване ще покаже дали и другите две са за махане. При вас са извадили само третата при положение че и вашия резултат е над 200. Специалистът УНГ в Бургас на който се доверяваме не изрази мнение дали да се махат а каза ние да си решим. Затова го и заведохме в София. Сега след като има рентгенова снимка и изследването явно имаме и отговора дали трябва да се махнат, но това трябва да е решение и на двамата с мъжа ми, а той не се отнася сериозно и не иска да водим този разговор. Говорил с разни хора /той има лошия навик да обсъжда проблемите ни с който му попадне пред погледа/ и те са му казали да не ги махаме, че след като навърши 7г. те сами ще изчезнат.

# 1 435
  • София,
  • Мнения: 4 267
Рори нашият резултат не е над двеста - точно 17 - а границата е 200 - т.е. ние сме много много под границата! Ние сме ходили при много лекари - Улевинов, почти всички от Токуда - Кюлев, конкретно Златев ни посъветва пърдо да направим кръвния тест на АСТ, той именно искаше директно да махнем и трите сливици, но искаше и да слага макарички в ушите, това мен ме уплаши и ме възпря и след като направихме теста, и той видя резултатите - каза че засега напърво време е добре само носната да се извади и да се следи детето. НО ние след като извадихме пролетта носната сливица, след това си продължихме с боледуванията и то доста, може и причината да е в дестката градина - защото аз упорито я водех, макар и разболяванията. Иначе носната сливица я махнаме в Пирогов при др. Меджидиев. Той като я прегледа още в началото също каза, че препоръчва махането на трите сливици. НО и него го възпря именно този нисък резултат на АСТ, а и това че малката е и с друга диагноза - бронхиална астма със средно тежко протичане, а той се притеснява да не започне да ни слиза всичко надолу след като махнем сливиците. В интерес на истината астмата и вече е почти отшумяваща, рядко прави пристъпи, по често прави възпаления на сливиците, които обаче уви не минават без АБ, докато асматичните пристъпиш ги овлдяваме само с инхалации!!! Сега сме на хомеопатично лечение и силно се надавям да укрепим положението. Иначе наесен продължим пак така всеки месец по два антибиотика - махам ги веднага!

# 1 436
  • Мнения: 1 383
Здравейте на всички ! Става въпрос за детенцето ми. На 2г. и 4 месеца е. Досега все от ангини боледува. Пие често антибиотици. Даже миналата година до болница стигнахме. В следствие на една от тежките ангини и анемия беше развил. До миналото лято апетитът му беше добър. След тежката ангина заради която влезе в болница рязко му намаля апетита. Има дни в които нищо не хапва. Като види храна и се крие под масата или леглото. Според вас малък ли е да го заведа на преглед при УНГ ? Всеки ми казва да изчакам още. Ако не смятате, че е малък бихте ли ми препоръчали добър УНГ специалист за гр. София. Искам да подчертая, че не съм си внушила, че синът ми има проблеми с третата сливица просто ей така. Баба ми след множество ангини и вадят всички сливици към 40 годишна възраст. Баща ми , лека му пръст, също е с всички извадени слувици. Бил е ученик в гимназията тогава. Пак същата причина - чести ангини. Аз като дете кой каквото правеше бях все болна от гърло. Колко антибиотици съм изпила не е истина. На 4 или 5 годишна възраст ме оперираха от 3-та сливица. При този Улевинов за който споменава eiffel tower / не знам дали е същият доктор/. На 9 години повторна операция в бившата Първа детска болница. Възможно ли е да е наследствено това ?

# 1 437
  • Мнения: 40
Кими, няма как да е малко детето, за да го заведеш на преглед, даже е добре самите ангини да ги лекува УНГ специалист, а не ЛЛ. Заведи го, щом и на теб са вадени и на роднините ти е възможно и наследствено да е .

# 1 438
  • Мнения: 1 383
А бихте ли ми препоръчали добър УНГ специалист в София. Може и да не работи с НЗОК.

# 1 439
  • Мнения: 40
Моята дъщеря я оперира д-р Рангачев, има и частен прием в МЦ Св. Пантелеймон.

Общи условия

Активация на акаунт