Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 889
  • 3 736
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 993
I see you, кофти работа, но може да се утешаваш, че има много по-тежки и страшни диагнози.  Simple Smile В тази връзка, да разкажа подобен случай. Моя близка приятелка, която има полип в носа, заради което носът й постоянно е полузапушен. Така е от години, говорът й също се промени. Лекува се с алое и не знам какво още, имаше временно подобрение и до там. Предлагаха й операция, но тя зорлем няма да се оперира и така си ходи. Свиква се с всичко и ти ще свикнеш с удебелената носна лигавица.  Simple Smile  

# 241
  • Мнения: 4 339
Голям майтап, момичета. Днес на контролния преглед на хлапето, реших и аз да се прегледам. Че мен ме мъчат от години някакви задни секрети по гърлото, които понякога едвам преглъщам. Сутрин си кашлям яко, носът ми все нещо не е наред, все се запушва. Мислех, че имам синузит, а то се оказа крива носна преграда и по тази причина удебелена лигавица от едната страна. Секретите, респ. кашлицата били именно от това. Щяла да съм си все така, нямало оправия. "Фабричен дефект", както се изрази доктора. Да му се не види!
 

И аз съм така + синузит.
И мъжът ми и той + синузит.
И детето едното и то е с леко изкривена носна преграда. Колкото и да ми е мъчно, проблемите при децата, предвид нас като родители е някак логично.

# 242
  • София
  • Мнения: 770
Момичета, да Ви кажа сега пък сме с ортикария.
След като от 13 до 28 Март пихме АБ, на 31 Март започна да се чеше, като крастава. Започнаха да се появяват ортикарии по цялото тяло и да изчезват, а после се появят на друго място.
Края на 2010 бяхме в 5 градска и тогава в болницата от АБ направи ортикария, но много по тежка.
Днес сме доста по добре, но по 10мл противоларегично на 24 часа и давах до снощи.
Явно организъма му се е отровил на детето от този АБ - Цедакс.

Иначе аз установих, че от инхалациите с Плумикорт на детето му се е скапала имунната система в устата. Влачи си едни гъби в устата и няма оттърване. Така става много лесна приемна на всякакви вируси.
Иначе аз спрях Плумикорта още в начолото на Февруари, преди операцията, но белята е факт. Та се чудя мога ли да и давам Низорал по половин таблетка, че нещо хомеопатията не помага? newsm78

Но, от както махнахме сливицата не е направила нито един ларингитен пристъп. Преди ги правеше от най-малкото нещо. Явно не е било на празно.  Hug

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 21:56 от geryger

# 243
  • Мнения: 12
geryger, за съжаление и ние минахме през това в началото на декември (за уртикарията става въпрос). Беше получил обриви още сутринта, при това го гледаше собствената ми майка, но за да не ме притеснява на работата, не ми се беше обадила, та се наложи вечерта в 9 да ходим на спешен кабинет, а аз на другата сутрин трябваше да вляза в болница за операция. И при нас тогава съмнението падна основно върху антибиотика, Аугментин, въпреки че го е пил и преди, и въпреки че получи уртикарията на 7 ден от приема. В крайна сметка след няколко месеца по метода на елиминирането установих за себе си, че не е било от антибиотика. Дано по-бързо се оправя детенцето - не стига, че болно, ами и тия кошмарни обриви на талази... Моят син четири дни след това не можеше да обуе обувки, ходеше само с пантофи, крачетата му се бяха поддули като на стара баба.

# 244
  • Мнения: 2 652
А, няма проблем. Ама тъкмо си викам ей сега ще се прегледам, ще глътна някакви лекарства и тия работи ще вземат да минат. А то ... по-тъпо е да свикна с мисълта, че няма лечение, отколкото със самия проблем.

geryger, perseida, малката също получи уртикария при последния си бронхит края на януари. Адски странна и зловеща ми е, защото пред очите ти се появява и изчезва. Хем не беше пила АБ, нито антипиретици, защото нямаше температура. Само Вентолин, Ксизал и Амброксол бяха предписали за бронхита. И при нас се появи някъде на 7-мия ден от началото на болестта. Усъмниха се за астма, тя и свиркаше от гърдите тогава - разказвала съм го.

hristina teodosieva, разкажи по-подробно какво установи алерголога и на какви лекарства сте. Сингулер?

# 245
  • Мнения: 43
I see you , да на Сингулар сме и на Фликсотид спрей, в началото сутрин и вечер, след 3-ия месец само вечер го давам или само при нужда. Тоооо преглед от алерголожката аз не бих го нарекла, защото само му даде апарат да диша в него, за да измери количеството  кислород и това дали дроба не е "затормозен". Имахме си от ЛЛ рентген на бял дроб, кръвна картина. Според мен лично просто Иванова нацели тези лекарства, освен това ги изписват всички лекари, които имат такива съмнения. Явно сме попаднали на късмета си с тази рецепта  Mr. Green Mr. Green Mr. Green П.П. сина ми е почти на 9 години и има вероятност просто да е израснал проблема.

# 246
  • Мнения: 40
Тази Иванова от 3-та гр. ще я #2gunfire. Заради нея ни отложиха операцията на сливицата и ушите, а се оказа, че е сгрешила  #Cussing out
Извинявам се за този пост, но просто не се сдържах

# 247
  • Мнения: 43
Тази Иванова от 3-та гр. ще я #2gunfire. Заради нея ни отложиха операцията на сливицата и ушите, а се оказа, че е сгрешила  #Cussing out
Извинявам се за този пост, но просто не се сдържах


Това доказва колко е индивидуален всеки случай......
П.П. Не зная защо я хвалят толкова, нямам никаква предствава, чакахме 2-3 часа да влезем при нея, а тя се държеше така, все едно е Бог.......

# 248
  • София
  • Мнения: 770
geryger, за съжаление и ние минахме през това в началото на декември (за уртикарията става въпрос). Беше получил обриви още сутринта, при това го гледаше собствената ми майка, но за да не ме притеснява на работата, не ми се беше обадила, та се наложи вечерта в 9 да ходим на спешен кабинет, а аз на другата сутрин трябваше да вляза в болница за операция. И при нас тогава съмнението падна основно върху антибиотика, Аугментин, въпреки че го е пил и преди, и въпреки че получи уртикарията на 7 ден от приема. В крайна сметка след няколко месеца по метода на елиминирането установих за себе си, че не е било от антибиотика. Дано по-бързо се оправя детенцето - не стига, че болно, ами и тия кошмарни обриви на талази... Моят син четири дни след това не можеше да обуе обувки, ходеше само с пантофи, крачетата му се бяха поддули като на стара баба.

Просто не мога да си представа, от какво може да е...
... и от какво се оказа, че е ортикарията?  newsm78

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Момичета, урината за изследването стерилна ли трябва да е? Дали мога да си нося в някое бурканче?
Да не се чудя после как да я взимам, особено като малката е гладна и жадна  newsm78

# 250
  • София
  • Мнения: 23 991
мама красимирка, на нас не ни искаха стерилна урина. Бях взела контейнерче от аптеката и занесох в болницата, тъй като предният ден детето не можа да се изпишка на място. Съветвам те да не е в бурканче. Ако нямаш контейнер, по-добре чиста пластмасова чаша.

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 6
tonkabonka  мерси за бързият отговор, имам само едно 15 мл шишенце, и се чудя дали да не изпратя мъжът ми до аптекта.
Днес ли ви беше операцията?

# 252
  • София
  • Мнения: 23 991
Да, днес е денят. След малко се обличаме и тръгваме, че малко преди 8 ч. трябва да сме в отделението. (Аз разбира се станах рано-рано, че не мога да спя от притеснение.)

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Успех, стискам палци всичко да е наред  bouquet
И ние сме така ей сега малката се събуди и иска водичка

# 254
  • Мнения: 728
Стискам палци за дечицата, на които днес им предстои операция! За мамите пожелавам оптимизъм и спокойствие!
Ако ви изпишат днес и имате възможност разкажете как е минало всичко!

Общи условия

Активация на акаунт