Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 449 045
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 3 690
  • Мнения: 2 988
Тина, съвсем ме отчая като каза, че въпреки че сте махнали сливицата детето ти е продължило да стои с отворена уста  Cry Малкият има проблем с изговарянето на думи с различни съгласни и затова се предполага, че като се махне сливицата и се оправи притока на въздух ще му стане по-лесно учленяването на звуковете. Ще правим и изследване на слуха. Логопедите тук отказват да работят с него. След УНГ ще се насочим към Пловдив за  работа с логопед поне до края на годинатадокато стане достатъчно голям, за да работят тукашните с него.

# 3 691
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ако детето е под 3 г тестовете за алергия може да не са точни. Сливицата би се свила, ако се потисне алергията...това трае между 3-12 месеца. Какво общо има сливицата с проговарянето? Измерван ли му е слуха? Всяко дете се развива индивидуално, какво значи изостава? Кой го каза това? Съседи, роднини? Всезнайковци? Ако можете запишете час при алерголог Мустаков в София, ще Ви помогне, но ще струва скъпо
В момента ти играеш ролята на всезнайко. Разбрахме съвета ти, достатъчно. Не смятай другите майки за глупави. Не ми трябват роднини и съседи, за да разбера, че детето ми не чува и че като говори му разбираме само аз и баща му, защото езикът му е стигнал до брадичката. То лекарите нямат единно мнение за лечение, та ти ще ми го кажеш...

# 3 692
  • Мнения: 353
Тина, съвсем ме отчая като каза, че въпреки че сте махнали сливицата детето ти е продължило да стои с отворена уста  Cry Малкият има проблем с изговарянето на думи с различни съгласни и затова се предполага, че като се махне сливицата и се оправи притока на въздух ще му стане по-лесно учленяването на звуковете. Ще правим и изследване на слуха. Логопедите тук отказват да работят с него. След УНГ ще се насочим към Пловдив за  работа с логопед поне до края на годинатадокато стане достатъчно голям, за да работят тукашните с него.

Детенцето ти на колко е годинки ?
Надявам се при вас да не е така след операцията....Яд ме е че не я махнахме по рано,може би нямаше да стои с отворена уста малкия....
Направете изследване на слуха,но ако се обръща на името си ,няма смисъл,защото със сигурност ако детето ти не е мирно ( както казват докторите хиперактивно) ще искат изследването да е под упойка....а когато направихме на сина ми това изследване,той страшно дръпна назад. заради упойката (,знаеше цветове,форми,животни..изведнъж спря да говори)....но и това отмина...с много труд и работа от моя страна ,на логопеда и психолога...

# 3 693
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
А ако не знаеш за връзката между сливицата и проговарянето, не си за тази тема.

# 3 694
  • Мнения: 2 988
Тина, на две години и 9 месеца е малкият. И да- обръща се на името си, но ми казаха, че това не е сигурен показател.

# 3 695
  • Мнения: 1 479
Ако детето е под 3 г тестовете за алергия може да не са точни. Сливицата би се свила, ако се потисне алергията...това трае между 3-12 месеца. Какво общо има сливицата с проговарянето? Измерван ли му е слуха? Всяко дете се развива индивидуално, какво значи изостава? Кой го каза това? Съседи, роднини? Всезнайковци? Ако можете запишете час при алерголог Мустаков в София, ще Ви помогне, но ще струва скъпо
В момента ти играеш ролята на всезнайко. Разбрахме съвета ти, достатъчно. Не смятай другите майки за глупави. Не ми трябват роднини и съседи, за да разбера, че детето ми не чува и че като говори му разбираме само аз и баща му, защото езикът му е стигнал до брадичката. То лекарите нямат единно мнение за лечение, та ти ще ми го кажеш...
Ама оперирайте се, нямате проблеми, не ви казвам как да си гледате децата. Просто няма да ви спрат проблемите с оп изобщо. Много добре знам връзката между слух, сливици, алергия, дишане...лекарите никога нямат единно мнение, то затова не се ходи на 100 лекаря, а на един

# 3 696
  • Мнения: 353
Тина, на две години и 9 месеца е малкият. И да- обръща се на името си, но ми казаха, че това не е сигурен показател.

А моят син не всеки път се обръщаше на името си,затова направихме изследване на слуха...оказа се перфектен... От тогава започнахме с психолози,психиатри,логопеди...Докато намеря правилните,мислехме си за аутизъм,наистина сме с забавяне в развитието,но не е аутист

# 3 697
  • София
  • Мнения: 7 645
Да се включа за дишането.
Моето дете беше дълго време с огромна сливица. Проявихме търпение и се сви сама с много търпение и никаква градина 4месеца.
Но навика да диша от устата си остана.
За да превключи от носа й трябват поне 2м без хрема, което се случва само ялтото и пак на първата хрема след това превключва към устата.
Това с устата си остава дори и след махане на сливицата, просто е навик.
Мъжа ми и той дълго време като малък е бил проблемен и до ден днешен диша предимно от устата.
Изисква се мн търпение и постоянно напомняне на детето да диша от носа (когато е чист разбира се)

# 3 698
  • София
  • Мнения: 512
Доста четох тук, докато се решихме и ние на операция и се чувствах длъжна, да споделя, за да може, когато се търси инфо- да има.
Миналата седмица оперирахме трета сливица на сина ни, на 4г. и 11м.
Беше стигнал до сънна апнея, правеше гнойни отити, два пъти спука спонтанно тъпанче, силно намален слух.
Оперира го д-р Кюлев в Токуда. Всичко мина без проблеми. Детенце поспа 2-3 часа след операцията, събуди се в добро настроение, без болка и това беше.
От повече от година стоеше с отворена уста, спеше с отворена уста. Но нощта след операцията още си спа със затворена устичка, без звуци. Гласчето е по друго, някак звънливо Simple Smile
Та това е от нас.

# 3 699
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Доста четох тук, докато се решихме и ние на операция и се чувствах длъжна, да споделя, за да може, когато се търси инфо- да има.
Миналата седмица оперирахме трета сливица на сина ни, на 4г. и 11м.
Беше стигнал до сънна апнея, правеше гнойни отити, два пъти спука спонтанно тъпанче, силно намален слух.
Оперира го д-р Кюлев в Токуда. Всичко мина без проблеми. Детенце поспа 2-3 часа след операцията, събуди се в добро настроение, без болка и това беше.
От повече от година стоеше с отворена уста, спеше с отворена уста. Но нощта след операцията още си спа със затворена устичка, без звуци. Гласчето е по друго, някак звънливо Simple Smile
Та това е от нас.


  Браво, дано има поече такива успешни споделени моменти!  Hug

# 3 700
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Доста четох тук, докато се решихме и ние на операция и се чувствах длъжна, да споделя, за да може, когато се търси инфо- да има.
Миналата седмица оперирахме трета сливица на сина ни, на 4г. и 11м.
Беше стигнал до сънна апнея, правеше гнойни отити, два пъти спука спонтанно тъпанче, силно намален слух.
Оперира го д-р Кюлев в Токуда. Всичко мина без проблеми. Детенце поспа 2-3 часа след операцията, събуди се в добро настроение, без болка и това беше.
От повече от година стоеше с отворена уста, спеше с отворена уста. Но нощта след операцията още си спа със затворена устичка, без звуци. Гласчето е по друго, някак звънливо Simple Smile
Та това е от нас.


Браво! Успех и със задържането на добрите резултати. Blush

# 3 701
  • София
  • Мнения: 512
Благодаря Simple Smile
И забравих да споделя, преди това тествахме за алергии, но се оказа, че не е алергичен. Това във връзка с предходните постове.

# 3 702
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте предстои ни вадене на трета сливица при Златанов ВМА. Моля за мнения за доктора ,ако някой е бил при него.

# 3 703
  • Мнения: 543
И аз да отчета моя син - живеем в Белгия. Тук е много разпространено слагането на макарички в ушите (да не кажа на всяко второ дете, но може би и така да е). Моят син е "късметлия". За една година вече 3ти комплект макарички слагат и едната е отново запушена ден-два след слагането. При последната операция махнаха и въпросната трета сливица. За нещастие му направиха операцията докато беше болен и възстановяването беше кошмарно.

# 3 704
  • Мнения: 351
Здравейте! На синът ми махнахме третата сливица на 20.10 в ИСУЛ. Операцията извърши доц. Рангачев - изключителен професионалист! Много време ни отне да се решим на това, защото детето ми е на 10г., веднъж сме я махали на 4г. възраст, но преди около две години рецидивира. Отделно е с полиалергия - прилагаме по схема имунотерапия ( от есента на миналата година) , предписана от акад. Богдан Петрунов.Трябва да се прилага три години, ефект за сега забелязахме пролетта към лятото поне не е кихал както преди, не е получавал обриви в областта на ушите, които усещаше като парене.Но носът остана почти запушен, хъркането също. Самият алерголог ни посъветва да видим пак за трета сливица. Консулт с друг алерголог - също, после УНГ в нашият град - потвърди.Та имайки предвид  тези обстоятелства, изключително трудно взехме решението, още повече, че сме от провинцията и трябваше да останем в Сф поне седмица след операцията. Но сега се вижда коренна разлика в дишането- няма го нощното душене, давене. Самото дете казва, че вече усеща много добре ароматите, може да вдишва през носа, което не му се беше случвало отдавна.
 Доц. Рангачев ни каза, че е трябвало отдавна да я махнем - била е огромна, но също така каза, че при алергични деца, вероятността от рецидив е по- голяма. Което е станало при нас.Радвам се, че взехме правилното решение, че намерихме правилният за нас лекар и всичко мина успешно. Пожелавам на всички здраве и здрави деца! Ако мога да помогна с инфо - насреща съм.

Общи условия

Активация на акаунт