Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 448 666
  • 3 736
  •   2
Отговори
# 3 705
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Може ли да ми препоръчате алерголог, който няма да ни приеме след 2 месеца, а по-скоро?

# 3 706
  • Мнения: 173
Здравейте,
Детето ми е на 2г.8м. Цялата минала зима прохъркваше. Спеше с отворена уста (приличаше на задна хрема). Боледувал е рядко, но почна ли градина, се започна. Сополите почти не минават, не може да диша през носа и има лека форма на сънна апнея. Докато спи, спира за 10сек. да диша, и си продължава.
УНГ каза уголемена трета сливица, виждала се ясно.
Ако не беше тази сънна апнея, може би щях да изчакам, защото е малък. Страх ме е от рецидив.
Моля ви - кажете ми, доволни ли сте след операцията - по-малко ли боледува детето?
Кой е най-добрият начин за премахване на трета сливица?

П.П. Ако някой скоро е правил тази операция при д-р Илиев във Варна с коблатор, моля да ми пише на лично..
Благодаря много предварително!!!

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 16:05 от Flower0912

# 3 707
  • София
  • Мнения: 477
Детенце ми е на 3г. Чакам го да оздравее поне малко и да я махаме. 3ма доктори ми препоръчват стандартно махане в такава малка възраст

# 3 708
  • Мнения: X
Моля, ако някой има пресни впечатления от операция на третата сливица при д-р Ботева в Пирогов да ги сподели, може и на лично. Благодаря!

# 3 709
  • Мнения: 353
Здравейте група...Пиша ви с огромно съжаление....Ние сме с рецидив на третата сливица...ПЛАЧЕ МИ СЕ..
Детето хърка,че чак ще се задуши,сега сме на схема с кортикостероид...А миналата година му я махнахме,не очаквах че ще порастне пак... Сега е болен и има подут лимфен възел,но педиатърката смята че като оздравее,ще се свие сливицата...ама този ад се повтаря отново,а детето се измъчва.

# 3 710
  • Мнения: 173
При кого я махнахте?

# 3 711
  • Мнения: 353
При доктор Димитров, от Габрово

# 3 712
  • Мнения: 173
С пълна упойка ли бяхте? Защото съм чувала, че ако правилно е оперирано детето, няма да има рецидив..

# 3 713
  • Мнения: 353
Да с пълна упойка бяхме..

# 3 714
  • Мнения: 173
Препоръчвам да идете на класически хомеопат, той ще помогне..

# 3 715
  • София
  • Мнения: 512
В много случай обаче, класическите хомеопати не могат да помогнат, когато се касае за трета сливица. Говоря от опит.

# 3 716
  • Мнения: 173
Аз го казах, като алтернатива. Жената не иска да прави повторна операция.
Както и да е - пожелавам много успех!!!

# 3 717
  • Мнения: 353
Не знам ,не сме решили какво ще правим. Нека първо детето да оздравее. преди 2 години се пробвахме с хомеопатия,нямаше ефект и стигнахме до операция.
Сега и с този рецидив,не мислим че ще има полза от . хомеопатия.

# 3 718
  • Мнения: X
Момичета, моля някой със скорошни впечатления от операция на третата сливица в Пирогов да сподели. Изчитам цялата тема отново, заради чести боледувания и пиене на АБ искат да я премахнат тая сливица.  Когато е здрава не спи с отворена уста, не хърка. Никога не е правила отити. Ангини през последната година и половина също. Боледуванията започват с хрема и температура, все по-често и кашлици от стичащи се секрети. Когато е здрава сливицата е уголемена, но не възпалена. Почти на 6г. е и се чудя да чакам ли още или да "пробваме" с операцията. Пила е всякакви антихистамини, капани са всякакви капки в носа, вкл. и антибиотични. Някой орални АБ не й действат. В носа и гърлото никога не се е изолирала бактерия, но кръвните изследвания често сочат за бактериални инфекции. В последната година два пъти е влизала в болница за АБ вливания.

# 3 719
  • Мнения: 353
А има ли мами с деца,които са с рецидив на трета сливица? Ако да,как сте процедирали,пак ли с антихистамини и капки... Или сте стигнали до операция.
Нашия педиатър смята че било удачно чак напролет да направим операция,а не сега. Но дотогава ако няма ефект от сиропи и капки,как ще се удържим не знам

Общи условия

Активация на акаунт