Изчезналите деца на България.

  • 5 387
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
Как се казваше този план за бързо разпространение на информацията при изчезнало дете? Амбър ли беше?
Колко мислите, че ще струва да се направи нещо подобно в БГ? От мобилните оператори например, без грам свян ми пращат съобщение за какви ли не игри, ОК съм да получа и съобщение за изчезнало дете, може по радиата по телевизията, в новинарските сайтове веднага да се пусне известие с описание/снимка, за да може да се реагира бързо. Отделно тази информация да стигне в рамките на минути до гранични пунктове и полицейски патрули. Ако от София бъде откраднато дете най-близката граница е на около половин час път. Т.е. трябва да се действа бързо.
Смятате ли, че е чак толкова скъпо нещо подобно да се реализира?

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Как се казваше този план за бързо разпространение на информацията при изчезнало дете? Амбър ли беше?
Колко мислите, че ще струва да се направи нещо подобно в БГ? От мобилните оператори например, без грам свян ми пращат съобщение за какви ли не игри, ОК съм да получа и съобщение за изчезнало дете, може по радиата по телевизията, в новинарските сайтове веднага да се пусне известие с описание/снимка, за да може да се реагира бързо. Отделно тази информация да стигне в рамките на минути до гранични пунктове и полицейски патрули. Ако от София бъде откраднато дете най-близката граница е на около половин час път. Т.е. трябва да се действа бързо.
Смятате ли, че е чак толкова скъпо нещо подобно да се реализира?

Браво! Според мен е ефективен начин. Бих спонсорирала.

# 17
  • Мнения: X
Един българин си е направил труда да направи сайт с данни за изчезналите лица. Имаше и тема във форума преди година: http://lipsva.com/

# 18
  • Мнения: 10 547
Когато изчезна детето ми, първото нещо, което си помислих е, че точно 40 минути го делят от излизане от страната. И в същото време 30 минути не успях да се свържа нито с полицията, нито с телефон 112.

Планът "Амбър" се задейства сам. На километър от мястото, където се загуби, млади хора, момче и момиче, ме попитаха дали не съм виждала дете с описанието на моето, т.е. абсолютно непознати го търсеха, беше се разпространило станалото.
Представете си какъв ефект би имало разпространението на описанието на изчезнало дете по националните медии в рамките на 30 минути след подадения сигнал. Идеята е обаче, това да става непосредствено след изчезването. Секундите са от значение дори.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нямах никаква представа, че толкова изчезнали хора има в България (погледнах сайта).  Cry

Освен Амбър, тук (в Холандия) има едно предаване, в което близките обявяват изчезналото лице и хора, които са го видяли / знаят къде е, се обаждат и така намират доста хора. Погледнах, че в сайта има и две българки изчезнали в Холандия. Дали близките знаят за този вариант? Не виждам възможност за контакт, освен с полицията.

За голямо съжаление, повечето млади жени са жертва на насилствена проституция (тук) и не бих се изненадала, ако и в България е така.

Това предаване се излъчва и по сателитна телевизия, работят заедно с полицията. Идея да се използва и у нас?

# 20
  • Мнения: X
Нямах никаква представа, че толкова изчезнали хора има в България (погледнах сайта).  Cry

Освен Амбър, тук (в Холандия) има едно предаване, в което близките обявяват изчезналото лице и хора, които са го видяли / знаят къде е, се обаждат и така намират доста хора. Погледнах, че в сайта има и две българки изчезнали в Холандия. Дали близките знаят за този вариант? Не виждам възможност за контакт, освен с полицията.

За голямо съжаление, повечето млади жени са жертва на насилствена проституция (тук) и не бих се изненадала, ако и в България е така.

Това предаване се излъчва и по сателитна телевизия, работят заедно с полицията. Идея да се използва и у нас?
Руснаците също имат подобно предаване, много популярно, "Жди меня". Но не мисля, че някой в България би се навил да го направи.

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Защо не? Е, България не е голяма и може би ще е по-трудно, но...Има често и истории за хора, които с години не са се виждали с роднини (сестри, братя, лели), не знаят къде са и се намират. Или деца търсещи биологичните си родители...

Голяма популярност има тук, а и хората харесват подобни истории, явно..(малко е цинично да се каже това, но ...помага за намирането на изчезналите лица).

# 22
  • Мнения: 10 547
За възрастни е приложимо. За деца в редки случаи, защото децата, които не са избягали от дома си, и които полицията така и така намира, не обикалят по улиците.

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За възрастни е приложимо. За деца в редки случаи, защото децата, които не са избягали от дома си, и които полицията така и така намира, не обикалят по улиците.

Не, не обикалят, но има съседи. И съседите обикновено знаят, когато нещо ново става под носа им.
Прави ми впечатление, че много от децата са от ромски / турски произход.

# 24
  • Мнения: 2 376
Аз сега като гледам и се чудя колко изчезнали деца има за 2-3 месеца, а аз не съм чула за нито едно. Не гледам кой знае колко телевизия, но все пак.. Важно е информацията да стига до повече хора.
Предаване не е лоша идея.
Касита, радвам се, че при вас планът е сработил Simple Smile Дано винаги хората са все така отзивчиви.
За бързото разпространение на информацията, тук нямаме табла на булевардите, но може да се уведомяват такситата по радиото, градския транспорт, не знам имат ли радиостанции, както казах смс-та на хората в района(това много пожелателно Simple Smile ), които са се съгласили да получават тази информация.


Като ходим някъде с децата, все повтарям на каката какво да прави, за да не се загуби и какво да прави, ако все пак се загуби, но едва ли е достатъчно. Много е малка все още.

Спомняте ли си случая с изгубеното дете, което някакви баби го черпели пасти в сладкарница, но не се сетили да се обадят в полицията?

# 25
  • Мнения: X
Детето на близки приятели на майка ми си беше от чист български произход и изчезна без следа преди 18 години, само на 7 годинки. Навремето търсехме луди връзки да му пуснат снимката по телевизията. След няколко месеца я дадоха по някакви следобедни новини, като му объркаха името и цвета на очите.  ooooh!  

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 09:02 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 2 376
Калинка, дъщеря ми я загубих именно в Холандия в Хейма. Бяхме двете с баба и. Веднага и казах да тича да каже да затворят магазина и да съобщят, че има изгубено дете. А тя ми отвърна, а не. Тук не правим така и взе да тича безразборно из магазина.  newsm78
 Вярно ли не се прави така?
Аз първо излязах да огледам улицата, после около щанда където изчезна я виках, след това се ослушах, чух я да пее, но не разбрах къде е. В един момент дотича до рафта от който изчезна, с много големи очи. Simple Smile

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Жаве, какво съвпадение...Погледнах това детенце в сайта...Толкова е сладко....Не правят ли реконструкция как би изглеждало сега (не знам кой и как го прави)?


Berend Botje, не знам дали затварят магазина, но обявяват по високоворителите за загубени деца / намерени деца.
 

# 28
  • Мнения: X
Жаве, какво съвпадение...Погледнах това детенце в сайта...Толкова е сладко....Не правят ли реконструкция как би изглеждало сега (не знам кой и как го прави)?
В сайта са направили реконструкция. Сега трябва да е на около 25. Хвала на такива хора като мъжът, който на доброволни начала е направил този сайт. Все си мисля, че и полицията трябва да е ангажирана в подобни инициативи.

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинка, дъщеря ми я загубих именно в Холандия в Хейма. Бяхме двете с баба и. Веднага и казах да тича да каже да затворят магазина и да съобщят, че има изгубено дете. А тя ми отвърна, а не. Тук не правим така и взе да тича безразборно из магазина.  newsm78
 Вярно ли не се прави така?


Обявяват по високоговорителите за загубени / намерени деца, но не знам дали затварят.

Общи условия

Активация на акаунт