Запитване относно раждането и вагината

  • 27 718
  • 171
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 248
Сега се замислиих, че така зададен въпросът може и да не е от бъдещата мама, а от бъдещия татко...  Wink

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Хм, че на таткото може и да му хареса едно вагинално оребрение... Wink

# 32
  • Мнения: 9 391
Добре, де. Някой от вас да не би да е сядала с огледалце в ръка и да е гледала, има ли или не вагинално оребряване? Нечий мъж да се оплаквал? Или пък гинекологът като ви е преглеждал с вагинален ехограф да ви е казал: Честито, бременна сте в 7-9 седмица, вече имате и вагинално оребрение, а? Обикновено ти казват дали има нужда от серклаж, дали с матката и яйчници всичко е наред, как бие сърцето на бебето и т.н. Освен това, доколкото аз знам секциото по желание  (авторката каза, че вече е решила да ражда така) се прави и за да няма поражения или разтягане на вагината, което може да се получи при раждащите вагинално, особено при 3, 4 и т.н. дете. При секцио вагината не участва, нищо не преминава през нея, така че тя няма да се разшири, или греша newsm78.
Иначе всички останали неща, които сме казали за гърдите, корема, целулита, косопада, нежелано окосмяване и пигментация на кожата, макар и под формата на шега, са си съвсем в реда на нещата при една бременност, не че всичките се проявяват при всички жени, ама при много се проявяват. 

# 33
  • Мнения: 27 524
Ще се радвам ако ми пише някоя от вас, която е раждала по този начин, и намерила ли е промяна в размера и обиколката ( ако мога така да се изразя ) на влагалището си?

Промяна настъпва, да, но ние жените не можем да я видим или усетим. Мъжете са споделяли, че се усеща разлика. Не знам дали към по-добро или не. Разликата е някъде навътре, не е точно във входа на влагалището.

Мисля, че не трябва отсега да се притесняваш за тези въпроси. Много си млада още, не си бременна, а не стои явно и на дневен ред, не го мисли отсега  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 933
Аз след раждането мисля че станах по широка, но съм раждала естествено . Питала съм мъжа ми ,но той казва че няма промяна. Може и да е защото съм си го втълпила.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Ще се радвам ако ми пише някоя от вас, която е раждала по този начин, и намерила ли е промяна в размера и обиколката ( ако мога така да се изразя ) на влагалището си?


Не намирам разлика - никаква, мъжът ми - също, при положение, че родих по естествен път.

Нещо повече - по-хубаво е.

# 36
  • Мнения: 472
Май е по-добре да си правиш секса, докато не проумееш, че едно дете е по-важно от разширена вагина.

Подкрепям.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 17 995
При секцио вагината не участва, нищо не преминава през нея, така че тя няма да се разшири, или греша newsm78.


Не е точно така. Организмът на жената през бременността се подготвя за раждането, отпускат се влагалищните мускули, като цяло структурата и външният вид се променят за да помогнат на жената да бъде способна и понесе и да бъде улеснена в предстоящото раждане. В този смисъл вагината търпи промени от самата бременност, а не от вида на раждането.
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

# 38
  • Мнения: 615
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.
[/quote]

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug
[/quote]

Не точно. Laughing Но може да се получи пролапс.

# 40
  • Мнения: 9 391
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug
[/quote]
 Не си прочела добре въпроса на авторката: Тя казва, че е прочела, че още по време на бременността вагината се оребрявала, а пък след секцио можела и да се се разшири. Затова пита дали наистина е така, защото ако забременее (както искали с приятеля и), сигурно секса вече няма да е перфектен. И тогава какво да правят? newsm78

# 41
  • Мнения: 9 391
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug

Не точно. Laughing Но може да се получи пролапс.
[/quote]
Да може, но много рядко. По-скоро съветът ми е сериозен: авторката да взмеме да прочете 1-2 книги за бременността, да проумее какви промени настъпват и тогава да реши дали сега му е времето. Не само за вагината, но и за цялото тяло.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Това за оребряването  Laughing не съм сигурна дали е така , но да вагината променя вида си през бременността под влияние на хормоните. След това възвръща предишния си вид.
Какъв ще е вида и след раждане зависи от самото раждане, както и от тонуса на мускулите.
Дали сексът ще е перфектен? Едва ли единственото условие за това е състоянието на вагината. ooooh!

# 43
  • Мнения: 615
Самата тема ми е неериозна, затова и аз се отнасям така с нея. Иначе прочетох добре въпроса, съгласна съм, че има промени и понякога те са сериозни.  Peace
Съгласна съм с теб Дени, че трябва да почете малко  Peace
Моля авторката да НЕ чете - възможно е да не ти се оребри вагината след раждане, но като кихнеш да се подмокряш  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 35 199
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........Мила, аз и секс нямаше да правя на твое място. По-безопасно е, че какво зло се ражда от него Mr. Green Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт