В ДЕСЕТИ КЛАС - уж пò сме в час!

  • 66 078
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Добре де, корЕгирВам се веднага - Още една   Mr. Green

За конкретното не бързай. Вали.
Sash,  много ти е сладурски аватара Heart Eyes

# 76
  • burgas
  • Мнения: 489
При вас карнавали,срещи заформяте LaughingАз напоследък се застоявам в първокласната тема нали имам "абитуриент" завършващ детска градина,че съм на обмяна на опит по тържества,фотоалбуми и партита.И аз искам да видя снимки на тийновете с костюмите Wink

# 77
  • София
  • Мнения: 2 361
Още не са публикували снимки.
 Sad
*Jane*, вашето познато момиче игра много добре.
Русалке, благодаря за милите думи. И на мен ми хареса представлението.
Приели са ги за членове на Сдружението на америаканските театрални групи към училищата и университетите. Всички са гласували "за". Децата са много горди.
И ние се присъединяваме към срещата. Остава да уточним час.
Нелито 70, весели тържества ! Успех на бъдещия първолак!
И честит празник!

# 78
  • Мнения: 487
Честит празник на всички ! Извинете,че нахлувам в темата ви,но разчитам на компетентното мнение на  мамите тук.Става въпрос за многократно дискутирана тема в този форум-Лайстунг паралелките в 91НЕГ.Наясно съм с плюсовете и минусите им.Чела съм и миналогодишните ви коментари.Искам обаче да изясня за себе си няколко въпроса,тъй като скоро ни предстои изпит. Ще бъда благодарна ,ако ми помогнете(надявам се и на други осмокласни майки):
1./Какво е нивото на преподаване на математиката в Лайстунг паралелките в сравнение с шпрах паралелките с профил математика и информатика.Този въпрос е по-скоро за майките на по-големите ученици,но може би вие имате някаква информация.
2./Може ли да се кандидатства в Германия или друга страна с българска диплома,при  взета Abitur
3./Какъв изпит се държи при прехвърляне от лайстунг в шпрах паралелка(след 9-ти или 10-ти клас)
4./Доволни ли сте от паралелката,която попаднахте-независимо дали шпрах или лайстунг.
Дано не ви затрудня.Може да пишете и на лични.

# 79
  • София
  • Мнения: 409
Честит празник на всички ! Извинете,че нахлувам в темата ви,но разчитам на компетентното мнение на  мамите тук.Става въпрос за многократно дискутирана тема в този форум-Лайстунг паралелките в 91НЕГ.Наясно съм с плюсовете и минусите им.Чела съм и миналогодишните ви коментари.Искам обаче да изясня за себе си няколко въпроса,тъй като скоро ни предстои изпит. Ще бъда благодарна ,ако ми помогнете(надявам се и на други осмокласни майки):
1./Какво е нивото на преподаване на математиката в Лайстунг паралелките в сравнение с шпрах паралелките с профил математика и информатика.Този въпрос е по-скоро за майките на по-големите ученици,но може би вие имате някаква информация.
2./Може ли да се кандидатства в Германия или друга страна с българска диплома,при  взета Abitur
3./Какъв изпит се държи при прехвърляне от лайстунг в шпрах паралелка(след 9-ти или 10-ти клас)
4./Доволни ли сте от паралелката,която попаднахте-независимо дали шпрах или лайстунг.
Дано не ви затрудня.Може да пишете и на лични.

Момичета, извинете и мен за тази осмокласна инвазия  Embarassed
Изпитите за лайстунг наближават и същите въпроси вълнуват като мен така и други мами на осмокласници от НЕГ. За това бих помолила , ако не го считате за проблем, да пишете във форума.
Така вашето мнение ще е от полза за повече хора.
Много компетентни мами пишат тук и много се надявам да се отзоват по тези въпроси.... Hug

# 80
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Zuri, ще почакаме да ги публикуват  smile3521
Мен по-скоро ме вълнуваше как се справи като активен участник в изработването на дизайнерските костюми  smile3503

# 81
  • София
  • Мнения: 2 361
В 10-токласната тема има майка, чието дете се премести от лайстунг в другите паралелки и може също там да питате.

Аз съм доволна от представянето си като дизайнер. Laughing Laughing Първоначално трябваше да видим каква е модата в края на 19 в. в Германия. Лошото беше, че чичко Гугъл не изплю нищо по въпроса. И тогава ми хрумна да видя снимки на известни личности живели в този период. От обстойния преглед направих извода, че са носели вратовръзки тип фльонги и много ми се улесни работата. Момчетата трябваше да носят бели ризи, черни панталони и ние само скроихме вратовръзките. Добре се получи. Тирантите ги пропуснахме, защото доста щяха да натоварят бюджета, само главният герой имаше. А за учителите се изровиха 2-3 старомодни сака.
Относно бялата рокля се справих за час с ушиването й. Използвах стар бял потник и към него набързо скроих и уших клош пола. И като за завършех - едно шалче използвахме за панделка под бюста.
Чакам да публикуват снимки на сайта на колежа или някое от децата, чийто профил не е заключен.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 361
Ето информация за успеха на мюзикъла
http://acs.bg/NewsDetails.aspx?cat_id=1&news_id=290
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=376852992360728&set=a.278835175495844.64728.262462947133067&type=1&theater

А ето и снимки от фотогалерията на колежа
http://acs.bg/Gallery.aspx

# 83
  • София
  • Мнения: 217
    Zuri, поздравления за представянето на децата (и на родителите, които са помогнали)!  bouquet
    Явно е било супер представление! Когато имам възможност присъствам на концерти представяни от деца и много им се радвам. Моят тийн обаче, не си пада много по такива мероприятия (за разлика от майка си).
    За среща в неделя, ако искате в 3 часа? Майките, които питат за Лайстунга и Шпрах паралелките в НЕГ, да се чувстват поканени на срещата. Предполагам, че и Русалката, както и аз, с удоволствие ще им отговорим на въпросите доколкото можем.
     Тук ще се опитам накратко да ви отговоря на някои от тях. Математика в Лайстунга в девети клас е лесна, защото по немската програма повтарят някои от нещата, които вече са учили. Вчера на родителска среща българската учителка по математика ни обясни, че в последствие много бързо напредват и в момента в 11 клас започват да учат елементи от висшата математика. В 12 клас математиката е на ниво първа година от техническите вузове, доколкото знам.
 Мога да кажа, че това е един от любимите предмети на сина ми. С удоволствие ходи и при немския учител и при българката.
     Изпитите, които се държат в 10 клас при прехвърляне от лайстунга в шпрах паралелка, от това, което прочетох в десетокласната тема, разбрах, че са приравнителни по предметите, които в Лайстунга не се изучават. За съжаление на сина ми, при него не учат информатика например.
     Доволни сме от паралелката, в която попадна, но нивото е много високо и трудно се изкарват шестици. Доколкото виждам мъчно му е за стария клас и редовно търчат в междучасията при тях. Sad
   

# 84
  • Мнения: 263
Момичета, виждам, че за среща говорите - кога, къде?
Имам доста да наваксвам с темата, но явно се включвам навреме за срещата Party

# 85
  • София
  • Мнения: 18 150
Ако е за неделя-15 часа, аз ще се включа, но  чак  след 16 часа, че дотогава имам ангажимент. Peace Осмокласните мами, наистина заповядайте на срещата, там ще получите отговори на питанията си. HugЩе съчетаете, надявам се, полезното с приятното.

Зури, разгледах снимките.Много са готини  bouquet
kara_k, щом си падаш  по участията на деца, ще се радвам да те поканя на концерт на формацията на деветокласничката, като науча кога и къде ще е.Само знам, че ще е този месец. И не теб само, де.За всички ви  важи поканата. Ние със Зури го играем малко на разменни начала - ние  с девойката ходим на представленията в колежа с кеф, а тя и щерката й  идват на нашите участия.  Grinning

И сега какво - списъка аз ли го правя пак?
1.Русалка и девойка
2.Зури и девойка
3.kara_k и младеж
4.lyusi и девойка

Давайте, вие сте на ход Hug

# 86
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
зури, готини снимки  newsm10 фльонгите са  smile3501 smile3501 smile3501 адмирации!
Пожелавам още повече положителни отзиви в Единбург!!!! Браво на децата и помагалите им  smile3521

# 87
  • София
  • Мнения: 217
       За срещата може и в 16 - часа е колкото определим? Саш не се вижда, не знам как са за среща?

# 88
  • София
  • Мнения: 1 942
Тук съъм. Браво на зуриното!
За срещата съм под въпрос, и то по-късничко, сори.
А где ще бъде?

# 89
  • София
  • Мнения: 409
kara.k, eine in Rente geganene Nixe,  bouquet
Благодаря за споделеното, както и за поканата. Така сърдечни и отзивчиви
 могат да са само Бг-мамите  Hug
Все пак, за да не се натрапвам на срещата ви и сега в темата  ще пиша на лични Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт