ДЕКЕМВРИЙЧЕ гука сладко, стопля сърчицата то на мама и на татко!

  • 35 519
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 455

И при нас ситуацията е подобна, спи по 8-9 часа през нощта и храненията намаляха на 6, което ми се виждаше малко, затова реших да го храня по често през деня, даже тази сутрин го събудих  в 6.00, за да направим нощната пауза на 2х4 часа. Не знам как сме с наддаването, защото сме на консултация чак на 20.03, но поне храненията станаха 8 за 24 часа. Аз не се притеснявам толкова за кг, колкото да не ми намалее кърмата.
vess, и аз се притеснявам за кърмата, но е факт и , че не наддава. От вчера го храня и спящ и това е.



явно не съм сама в притесненията си. и при нас ситуацията е същата спи по 8-9 часа нощем а през деня хавпа по 5-6 пъти. и на мен ми се стува, че бебо не наддава и се чудя дали кърмата му стига. за сега пия преди всяко хранене лактогенен чай и се старая да му давам по -често да суче, като му предлагам и двете гърди.
Обръщам се към ЛЛЛ ако може да ме посъветат какво още могоада направя за да стимулирам кърмата!

dilyankataa,

Много добре си се сетила да предлагаш гърда по-често и да даваш всеки път и от двете гърди - това е допълнителен сигнал за организма ти да произвежда още мляко. Нека да няма пауза през деня, по-голяма от 2-3 чАса между кърменията, а нощем е хубаво да има поне едно нощно хранене. Това го казвам специално за теб, vess17 и други мами, ако има, които споделиха, че бебетата им спят много, а те се опасяват, че не наддават добре. Хубаво е да успокоим майките, че невинаги спящо и спокойно бебе е равно на ненаддаващо бебе. Може да се случи бебчето да спинка през деня повече, да прави по повече от една 4-часова пауза, но въпреки това да е в отлична форма и да наддава съвсем добре.
Но ако имаме някакви притеснения или опасения, първото нещо, което е важно да направим, е да увеличим броя на кърменията. Както писах наскоро, за бебета на възрастта на вашите е желателно да имат поне 8-10 кърмения в денонощие, като в това число има и поне едно нощно хранене.
Дали, dilyankataa и vess17, сте следили броя на напишканите и наакани памперси? Обикновено когато бебето се храни добре, би следвало да има около 5-6 добре напишкани (количество около 2-3 супени лъжици) еднократни пелени за 24 часа и около 2 изхождания на ден, не по-малки като количество от монета от един лев. Добре е да се следи и тонусът на бебето - дали суче ефективно, когато е на гърда, колко често преглъща, по колко време суче, разсейва ли се на гърдата...
Тургорът на кожата също - да е нормален, когато натиснете кожата, тя бързо да възвръща естествения си цвят, лигавиците на бебето да са влажни, да е жизнено.
Ако искате, споделете дали бебетата ви отговарят на тези показатели и дали сте забелязали нещо друго, което може да буди притеснение.
Иначе може да опитате, както прави dilyankataa, с по-често хранене, дори когато бебето е спящо или сънено, и предлагане и на двете гърди на едно хранене.
Успех!   bouquet



Напишканите пелени за денонощие са около 4-5 бр. За нааканите нещата са по-сложни. След първата консултация ни изписаха инфлакол за коликите, но от него му се случваше да не ака по два-три дни. Това се случваше постояно и педиатъра ни предписа дуфалак по 5 мл на ден, като аз на своя глава му спрях и капките за колики. Нещата се нормализираха и започна да ака по 1-2 пъти на ден. В момента продължавам да му давам дуфалак, но отново му се случи да не ака 3 дена. И тогава се замислих, че проблема може да не е запек, а да не му стига храната и затова да не ака. Иначе той е жизнен, игрив,усмихнат и  лигавиците са влажни. На първата си консултация беше надал 850 гр. от раждането си /и 1,150 кг. от изписването/ и пораснал 3 см. , а на втората беше качил 450 гр. и пораснал 3 см. Притеснението ми дали не му е малко папкането идва имено от тези неща-че не ака и, че според мен нададе малко миналия месец.
Мнаго ми се иска да продължим дасе кърмим и да не се налага да го захранвам с АМ и ще съм  отворена за всякъкви препоръки и съвети, за да може да се увеличи лактацията.
Ох надявам се д ами простите за дългия пост.

# 76
  • Мнения: 1 677


Ние пък си дрискаме и имам чувството, че почти не сменям памперс без ако.

Даринанда, и ние сме така с акането. Почти всеки сменен памперс е пълен Simple Smile Чак ми става странно, че е толкова начесто, но и аз си мисля, че това не бива да ни притеснява и, че си е в реда на нещата Wink.

То в реда на нещата уж било за кърмени бебета, а ние въобще не сме се кърмили. А и като гледам останалите как се жалват от това пусто акане, направо си мисля, че при нас е проблема!

# 77
  • Мнения: 32
Евридик@, благодаря за отговора, редовно чета съветите ви към другите момичета, много често получавам отговорите и на моите въпроси, затова и не пиша често. Филип първия месец наддаде почти килограм, втория - 550гр, според педиатъра е добре, за пелените точна бройка не мога да кажа, но мисля че са добре, до скоро акаше след всяко хранене, в момента ги е поразредил, но са повече от 2 изхождания и са доста обилни, така че също не мисля, че е проблем... По скоро мислех за превантивни мерки, но ще видим как са нещата на консултацията. Ще се вслушам в съвета за нощното кърмене. Напоследък забелязвам, че стои повече време на гърда, от 40мин до час, може би така наваксва през деня.

# 78
  • Мнения: 0
Айде и ние да се отчетем от прегледа днес при педиатърката. Алекс е пораснала с 3 см и вече е 55 см. От последното ни теглене преди месец е наддала 400 гр. и вече тежи 4.900. Лекарката каза, че според нея това е малко и препоръчва  да се дохранваме. Днес два пъти се изцедих, за да видя колко изяжда, единият път изцедих 30 мл., а на другото хранене от другата гърда 50 мл. Не ми се иска да се дохранваме, но наистина това май не и стига. През деня се храним на  2-2.30 часа. През ноща прави пауза от 5-6 часа. Последното ни хранене е в 23 часа и сутрин се буди към 5-6 часа. Напишкани памперси имаме около 4-5 на ден. С акането сме по-нередовни. Някой път ака няколко дни под ред, по два пъти на ден, друг път не ака по 3-4 дни.
Моля ЛЛЛ да ме посъветват какво да правя, да почна ли да я дохранвам с АМ или има начин да стимулирам кърмата си.

# 79
  • Мнения: 11
Баткото ни се оказа, че е със салмонела. Ако някой може да ни насочи към свестен доктор или знаете как се лекува. Изчетох какви ли не неща и се оказва, че много трудно се изчиства тази бактерия и АБ не е добро решение. Всякакви съвети са ни добре дошли. Утре ще се изследваме цялото семейство

# 80
  • Мнения: 22
Айде и ние да се отчетем от прегледа днес при педиатърката. Алекс е пораснала с 3 см и вече е 55 см. От последното ни теглене преди месец е наддала 400 гр. и вече тежи 4.900. Лекарката каза, че според нея това е малко и препоръчва  да се дохранваме. Днес два пъти се изцедих, за да видя колко изяжда, единият път изцедих 30 мл., а на другото хранене от другата гърда 50 мл. Не ми се иска да се дохранваме, но наистина това май не и стига. През деня се храним на  2-2.30 часа. През ноща прави пауза от 5-6 часа. Последното ни хранене е в 23 часа и сутрин се буди към 5-6 часа. Напишкани памперси имаме около 4-5 на ден. С акането сме по-нередовни. Някой път ака няколко дни под ред, по два пъти на ден, друг път не ака по 3-4 дни.
Моля ЛЛЛ да ме посъветват какво да правя, да почна ли да я дохранвам с АМ или има начин да стимулирам кърмата си.

Ванчето, защо въобще питаш ЛЛЛ, те нито са учили 6 години обща медицина, нито са специализирали още 3 педиатрия, единствено могат да дадат съвет как да кърмиш по-успешно, но нямат преки наблюдения над бебето ти и дали му е необходима добавка, според мен трябва да се довериш на лекарката, плюс това имам горчив опит с недохранено бебе заради "безценната" кърма и много съжалявам, че не съм дохранвала от ден първи. А и за тези количества, които пишеш са крайно недостатъчни за бебе на 3 месеца, аз дохранвах дори когато успявах да изцедя 120 мл

# 81
  • Мнения: 0
mina_stolear, благодаря ти за мнението. И все пак, ако от ЛЛЛ  могат да ми помогнат със съвети как да стимулирам кърмата си, ще бъда много благодарна.

# 82
  • Мнения: 334
здравейте,мамчета  Hug
страхотна темичка,както винаги   bouquet
Бебка си спи по 8 часа презнощта и по час , час и половина между храненията, храним се 6 пъти, понякога дохранвам, вечер задължително.Не му стига кърмата и това сие.Какво ли не ядох, какво ли не пих и на хапчета съм от раждането и не става,Колкото имам толкова, тя си е за нея.Опитах се да не я дохранвам и да дърпа на всеки час, ама не става.То си е гладно детето.Не мога да си представя аз да съм гладна цял ден и да ми подхвърлят трохи по малко, така се чувствам Tired Голям рев настава и вадя АМ-то Tired

# 83
  • Мнения: 444
И аз да споделя за дохранването. С каката се мъчихме 2 месеца само на кърма. Първия качи 600гр, втория 400. По цял ден плачеше детето. Аз направих и грешката да слушам съвети като да кърмя на 3 часа само, да давам само от едната гърда. Но и тя беше доста мързеливо бебе и заспиваше веднага на гърдата, през цялото време се опитвах да я събудя. Събрани на куп всички неща доведоха до дохранването. Помня, че като и дадох добавката първия път, детето се засити и спа повече от два часа!!! Не ми се беше случвало от раждането почти. С Лили вече никой не слушам, кърмя, когато поиска тя, давам и двете гърди, но и тя си а лакома и нищо не връща  Laughing
Това ме подсеща- не съжалявайте, ако бебета ви наддават повече и натежават вече. Знам колко плаках, че Ния наддава малко и сега колко съм спокойна, нищо, че натежава Лили. И още нещо- ако дохранвате, няма проблем да си кърмите много време още. Важното е детето да е сито и вие да сте спокойни  Peace
Гала, само съм чела за салмонелата покрай изследванията за градината за Ния. Не съм запозната с проблема, но се надявам да не се окаже толкова трудно решим за вас!  Hug

# 84
  • Мнения: 22
mina_stolear, благодаря ти за мнението. И все пак, ако от ЛЛЛ  могат да ми помогнат със съвети как да стимулирам кърмата си, ще бъда много благодарна.
докато чакаш отговор попрочети 2-3 страници назад и в миналата тема има идеи от ЛЛЛ за стимулация, но най-добрата е честото кърмене, Люби абсолютно, някои майки изкарват на смесено хранене повече от година даже

# 85
  • Мнения: 9
Момичета, вчера бях на лекция организирана от сп. 9 месеца в мола на цариградско. Имаше страшно много бебчета. Някоя от вас да е била там?  newsm78
 Grinning

# 86
  • София
  • Мнения: 104
Беборанке,не мисля че има място за притеснение,за това че дохранваш.Люби е права-може още дълго да се кърмите.Аз гледам на АМ като на алтернатива в тези случаи.Много съм доволна,че има АМ и мога да прибегна до него като има нужда.Не ме съдете,но аз съм "сърдита" на кърмата-нали трябваше да пази бебето Confused.Всички я възхваляват като панацея,но моя опит не беше такъв.Очето като беше с гурелчета-"Капвай кърма в него!".Докато не сложихме антибиотични капки и кремче не мина.Като беше хремава-"Капвай и в носа!".Е, вие знаете,че и това не помогна.
Ще кърмя,докато има.Ще дохранвам като трябва.И така ще израстне моето дете!

# 87
  • Мнения: 444
Ех, и аз като Marsa въобще не вярвам на вълшебните лечебни качества на кърмата. И на нас за очите и нослето не помогна, да не говорим, че нито една болест дошла вкъщи, не подмина малката мишка. Ами каквото такова. Аз лично съм насочила всичките си мечти към лятото, когато ще е жега и ще засъхват сополите в носа  Mr. Green

# 88
  • София
  • Мнения: 104
И ще започнат стомашно-чревните вируси Wink.

# 89
  • Мнения: 444
Започнали са вече според педито Sad А сега е "модерен" и ларингита... Абе няма празно!

Общи условия

Активация на акаунт