Гледат ли ни омъжените жени „отгоре”?

  • 26 478
  • 532
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Аз съм трета категория: разведена (с дете) с отворена към днешна дата връзка. Към тази категория всъщност стрелбата не е толкова ожесточена. Само мъжете ни наричат „крави с телета”, мило, а Simple Smile

Прави ми впечатление, че омъжените дами винаги дообясняват, когато говорят за някое модерно семейство: ама те нямат брак; ама те не са подписали; ами детето е извънбрачно (тази дума я чух вчера); ама той признал децата но еди що; ами те са с различна фамилия представяш ли си.

С ръка на сърцето мога да кажа, че нямам омъжена приятелка, която да не допълва тези подробности, когато говори за някоя официално несемейна двойка. Може и да не го правят с лоши чувства, но бие на очи. Примерно казват, че това е дъщерята на Нинчето и Пешо и веднага държат да кажат, че Нинчето и Пешо нямат брак и не са подписали, но той я признал. Пък модерните се задоволяват със „семейство еди кое си” и не ме занимават с това кой има църковен брак, кой бил подписал, носи или не носи пръстен, май не се интересуват много. Както и никое семейство не карат да се развежда, което не можем да кажем за омъжените дами; те умират да женят. Рано или късно се започва това „е, вие що не се ожените”; „ми, той не ти ли е предложил”; „абе, защо така несериозно.”.

За сингълките няма какво да пиша конкретно, в друга тема вече се обяснявах.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Палада, каква муха те е ухапала? така наедрро-наедро пишеш, та чак се забравяш! Май имаш проблем нещо с омъжването.

# 32
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ами никоя от моите омъжени приятелки не прави подобни уточнения.Онзи ден една приятелка ме пита за наша обща позната(скоро родила детенца).Та ,пита ме дали познава мъжа и.Аз казва,.че нямат брак.В смисъл ,уточнявам,че не и е мъж,а приятел.И какво толкова .....Май само се чудите как да се изкарате онеправдани,жертви и т.н

# 33
  • София
  • Мнения: 4 349
Палада, каква муха те е ухапала? така наедрро-наедро пишеш, та чак се забравяш! Май имаш проблем нещо с омъжването.

Или с местоживеенето!!  Mr. Green Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 610
темата не ме засяга...
търся други качества в хората...

# 35
  • Мнения: 65
Хм, мен са ме гледали и ме гледат "отгоре"

Омъжените, когато бях мома (никой не я иска тая);
Сингълите, когато се омъжих (тц, тц, затри си младините, вместо да си живее живота);
Всички, когато се разведох (един мъж не може да задържи);
Всички, когато се омъжих пак (лелее, тая па колко пъти мисли да се жени, добре, че намери някой муньо да я вземе употребявана стока)
Омъжени с деца, на моята възраст (тц, тц, най-важното не направила)
Омъжени без деца, по-млади от мен (тая пък за кога ще чака, аз поне имам време)

Сигурно има още, но това се сещам на прима виста  Grinning Като цяло угодия няма...

# 36
  • Мнения: 6 713
Сигурно има още, но това се сещам на прима виста  Grinning Като цяло угодия няма...

Никога не може да угодиш на всички! Иначе нямаше да го има този подфорум. Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 4 349
Хм, мен са ме гледали и ме гледат "отгоре"

Омъжените, когато бях мома (никой не я иска тая);
Сингълите, когато се омъжих (тц, тц, затри си младините, вместо да си живее живота);
Всички, когато се разведох (един мъж не може да задържи);
Всички, когато се омъжих пак (лелее, тая па колко пъти мисли да се жени, добре, че намери някой муньо да я вземе употребявана стока)
Омъжени с деца, на моята възраст (тц, тц, най-важното не направила)
Омъжени без деца, по-млади от мен (тая пък за кога ще чака, аз поне имам време)

Сигурно има още, но това се сещам на прима виста  Grinning Като цяло угодия няма...



 newsm10 newsm10 newsm10

# 38
  • Мнения: 10 547
Честно казано понякога ги гледам толкова отвисоко, че даже не ги виждам тези, неомъжените, друг път сякаш завист се прокрадва в чистото ми от зли помисли сърце и си викам, гледай сега, що ти беше да се омъжваш? Но последното рядко.

Не ме вълнува Пена омъжена ли е. Да си живее живота. Уточних вече кога бих проявила истински интерес.

# 39
  • Мнения: 25 830
Хм, мен са ме гледали и ме гледат "отгоре"


Дали?
Ако някой иска да те засегне, ще те удари по болното място. Кое ти е болното място и защо околните знаят за него е единствено твой проблем. Ако семейният ти статус не ти е болна тема, колкото и да ти подмятат, както и да те гледат, изобщо няма да ти пука. Ако изобщо ти направи впечатление.
Друг ти е проблемът на теб, хората не са ти виновни. Не знам какъв е и не ме интересува, но за теб е по-добре да помислиш и да направиш нещо по въпроса.  Peace

# 40
  • Мнения: 65
Хм, мен са ме гледали и ме гледат "отгоре"


Дали?
Ако някой иска да те засегне, ще те удари по болното място. Кое ти е болното място и защо околните знаят за него е единствено твой проблем. Ако семейният ти статус не ти е болна тема, колкото и да ти подмятат, както и да те гледат, изобщо няма да ти пука. Ако изобщо ти направи впечатление.
Друг ти е проблемът на теб, хората не са ти виновни. Не знам какъв е и не ме интересува, но за теб е по-добре да помислиш и да направиш нещо по въпроса.  Peace

Ъъъ?
Изказването ми е леко пресилено и шеговито...мислех, че е очевидно. Толкоз малко ми пука кой какво мисли, че глася трета сватба след някоя и друга година  Grinning
Проблеми нямам никакви и никой не ми е виновен за нищо - харесвам себе си и живота си и вярвам в светлото си бъдеще.

# 41
  • Мнения: 2 510
Гледат различно - едни колко си добре, че няма с кой да се ядосваш, при други случаи колко си зле, че няма кой да ти помогне, при трети с завист, че всички мъже са твой.
Аз как гледам на хората живеещи на семейни начала - не мога да свикна, не, че детето не е тяхно, а с мисълта, че са мъж и жена. Напоследък гледам и от другата страна /материалната/. При раздяла - добро и лошо?
Не по-малко шокиращо гледам и на някои семейства в брак. Как живеят тези хора заедно!?

# 42
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Онзи ден една приятелка ме пита за наша обща позната(скоро родила детенца).Та ,пита ме дали познава мъжа и.Аз казва,.че нямат брак.В смисъл ,уточнявам,че не и е мъж,а приятел.

Ааа, моля, моля! И аз казвам "мъжа ми", а нямаме брак. Има разлика от "съпруга ми". Някак не върви след 11 години съвместен живот и дете да казвам "приятеля ми".

# 43
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Омъжена съм от почти 12г.Ами и през ум не ми е минавало да завиждам и гледам от високо неомъжените.....странен въпрос!

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Зависи за колко годишни хора става дума. Ако са под 30 е едно, ако са над 35 е друго. Аз лично не гледам никого от високо, чуждия личен живот не ме засяга особено, но ако трябва да дам мнение - да, смятам, че сингъл над 35 (без значение мъж или жена) е човек с неуспешен личен живот. Което естествено не значи, че трябва да го гледам от високо, просто отбелязвам факта. А дали трайната връзка е със или без брак няма значение в днешно време, стига хората да са щастливи.

Общи условия

Активация на акаунт