Окръжна болница - Варна -тема 4

  • 79 847
  • 781
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 63
golden_tulip, честита рожба! Да се радвате и обичате взаимно!

# 181
  • Мнения: 0
golden_tulip   Честита Рожба Simple Smile)) Да ви е жива и здрава малката принцеса и много радост да ви носи Simple Smile)))
А относно престоя в болницата наистинали те даржат толкова много аз си мисля че само 3 -4 дена

# 182
  • Мнения: 8
golden_tulip честито щастие и от мен Simple Smile  bouquet Искам да те те попитам ти плаща ли за избор на екип или нещо подобно? Значи казваш, че от нещата от списъка са ти взели единствено еднократните чаршафи.... интересно ако е така.Защо тогава ни карат да купуваме всички неща Close, които ако си останат за нас няма да са ни излишни, но примерно аз щях да си купя не 2 чифта пелени, а 4....2 за болницата и 2 за мен....както и олиото и шампоана.Сега да не знае човек да изпълнява ли списъка, да не го ли изпълнява.... newsm78 Ако има някоя мама изписана и тя съвсем на скоро нека да пише и тя какво са й взели....

# 183
  • Мнения: 317
Лаленце, честита ти рожба   bouquet Heart Eyes
Ти нормално ли ражда? И ако да в Окръжна слагат ли епидурална упойка?

# 184
  • Варна
  • Мнения: 37
golden_tulip честито щастие и от мен Simple Smile  bouquet Искам да те те попитам ти плаща ли за избор на екип или нещо подобно? Значи казваш, че от нещата от списъка са ти взели единствено еднократните чаршафи.... интересно ако е така.Защо тогава ни карат да купуваме всички неща Close, които ако си останат за нас няма да са ни излишни, но примерно аз щях да си купя не 2 чифта пелени, а 4....2 за болницата и 2 за мен....както и олиото и шампоана.Сега да не знае човек да изпълнява ли списъка, да не го ли изпълнява.... newsm78 Ако има някоя мама изписана и тя съвсем на скоро нека да пише и тя какво са й взели....

На мен лично никой не ми е искал пелените,олито  и шампоана,но пък на момичето което беше с мен са й ги поискали преди да я изпишат Simple Smile така че явно зависи кой е на смяна,незнам но така или иначе всичко останало се ползва от вас - еднократни чаршафи,лигнин,мокри кърпи,памперси и т.н. Левкопласт бях забравила да взема,но не са ми и искали.

Относно престоя - много е относително,и на мен ми бяха казали,че много често задържат родилките по 6-7 дни,даже се бях настроила че ще стоя 1 седмица там,но не стана така.В стаята бяхме 3 момичета,мен и едната от тях ни изписаха на 3-тия ден след раждането,другото момиче стоя около седмица,но бебето беше на фототерапия.

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 17:13 от Anna_8612

# 185
  • Мнения: 40
Лаленце, честита рожбица! Да ти е жива и здрава малката кукла и много, много да те радва!   bouquet

Разкажи ти с избор на екип ли беше, нормално раждане или секцио, как мина?!  Сложиха ли ти окситоцин? Кога ти дадоха беба, как е кърменето? Как беше стаята, банята? Показаха ли ти как да я обличаш, как да й правиш тоалет, как да я къпеш?

# 186
  • Мнения: 30
Аз родих нормално с избор на екип, бях се уговорила с лекаря, обадих му се, че отивам в болницата към 1:30 през нощта, тъй като имах кървене, прие ме дежурния лекар и каза, че съм с 6 см разкритие, след което позвъних на моя лекар, който дойде, вече ме бяха сложили за запис на тонове и докато ги запишат вече бях с пълно разкритие, включиха ми система, защото бебето стоеше високо и не искаше да излиза. Като цяло раждането ми беше леко и дори със системата не мога да кажа, че ме е боляло чак толкова много, може  би защото ме бяха понаплашили и очаквах да изживея нещо ужасно. Въпреки многото шевове на следващия ден вече се чувствах доста добре, а днес все едно не се е случило, когато си вземеш бебчето забравяш какво е било  Simple Smile
Упойка ми сложиха като ме шиха, но въпреки това си усещах всичко.
До колкото знам нито един от анестезиолозите в Окръжна не поставя епидурална упойка.

# 187
  • Мнения: 317

До колкото знам нито един от анестезиолозите в Окръжна не поставя епидурална упойка.
Cry
Майчин дом, here I come again  Close

# 188
  • Мнения: 0
Задължително ли е долна и горна камизолка,понеже аз съм взела боди.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 37
Задължително ли е долна и горна камизолка,понеже аз съм взела боди.

Не е задължително,даже с боди е по-удобно Simple Smile

# 190
  • Мнения: 30
Аз си носих бодита с дълъг ръкав и  ританки, но е много топло и педиатърката каза, ако имаме да слагаме бодита с къс ръкав и някакви клинчета или 7/8 панталонки.

# 191
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета Simple Smile)

# 192
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета! Искам да попитам скоро родилите,как стои въпроса с храната? Някой ви носеше ли?

# 193
  • Мнения: 44
Момичета, като се плати за избор на екип, престоя и списъка с покупки и ако има още нещо колко ви излиза цялата сума за раждането?

# 194
  • Варна
  • Мнения: 37
Здравейте,момичета! Искам да попитам скоро родилите,как стои въпроса с храната? Някой ви носеше ли?

По принцип в болницата има осигурена храна,но аз лично,а и никой край мен не разчиташе на нея.Носеха ми храна,вода и др. всеки ден Simple Smile Иначе има храна там,една жена минава по стаите и казва какво е менюто,ако някой иска,но както казах останах с впечатление,че никой не яде от там.По-назад в темите май имаше разкази за супа от вода и фиде,макарони без нищо и др.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт