ДУБАЙ - тема 2

  • 125 321
  • 747
  •   1
Отговори
# 120
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Много съм щастлива, защото вече си имаме резервация и ще видя Дубай  newsm44
Ще пътуваме с чартърните програми, заминаваме на 17.10 и се прибираме на 21.10. Ето това е хотела:
Auris First Central Hotel Suites.
Тепърва ще мисля за всички подробности и ще планирам какво ще разгледаме. Надявам се да помогнете   bouquet

# 121
  • София
  • Мнения: 1 855
Bell@, и ние се радваме с теб Hug Наистина ще прекарате няколко вълшебни дни в един от любимите ни градове. Simple SmileХотела Ви е хубав и на страхотно място. Само на 2 спирки от Mall of Emirates, много близо до Дубай Марина, Мадинат Джумейра и плажовете. Спокойно можете да ходите с такси до тях. А в останалите части на Дубай с метрото.
Ако се затруднявате с планирането, питай и ще ти помагаме Peace

# 122
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Скъпи виртуални приятели, моля ви да ме посъветвате кои според вас са топ местата, които трябва да се посетят в Дубай. Това ще ми помогне да си направя програмата за пътуването. Много ще съм благодарна на повече мнения.  Hug

# 123
  • Мнения: 1 728
Ето някой от топ местата:

1. Burj Khalifa (качване до Observation Deck) и фонтаните; Dubai Mall
2. Влизане в Burj Al Arab.
3. Посещение на Madinat Jumeirah - може да се направи и разходка с лодките там.
4. Посещение на Атлантис + посещение на аквариумите там (The Lost Chambers) +ако сте любители разбира се и аква парка и плуване с делфините.
5. За разходка - Dubai Marina и Jumeirah Beach Residence (JBR).
6. В стария Дубай - Dubai Museum, пресичане на Dubai Creek с водно такси (абра) + евентуално нощна разходка по Dubai Creek с типичните арабски кораби. 
7. Други молове - Mall of Emirates със ски пистата и Ibn Battutta интересен е като дизайн.

+
8. Сафари в пустинята - много хубаво изживяване.
9. Ако стигнете до Абу Даби - задължително джамияата Sheikh Zayed Mosque и евентуално Emirates Palace, Yas Island, Ferrari World.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 855
Ани както винаги е абсолютно изчерпателна и точна Peace затова бих си позволил да добавя само два плажа към нейните предложения. Единият е в Dubai Marina, пред хотел Риц, а другият е Jumeirah Beach Park Simple Smile
Хубаво е след изтощителното обикаляне в жегите човек да се потопи в топлите води на Персийския залив и да полежи на ситния пясък под естествената сянка на палмите Party

# 125
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
AniSum, roje22  Hug   bouquet

Как се купуват билети за Burj Khalifa - пробвах през сайта но там ми разрешава да закупувам само за текущия месец, дали аз не съм направила нещо както трябва  newsm78
И другото ми питане е за Burj Al Arab - как става посещението, трябва ли да резервирам нещо предварително?

# 126
  • Мнения: 1 728
Bell@, за Бурж Халифа в сайта за резервацията на билетите пише, че е може да се направи максимум 30 дена преди датата на посещение :

Purchase up to 10 tickets for any available date up to 30 days prior to your intended visit.

Така, че пробвайте по-късно  Peace

За Бурж Ал Араб ви трябва предварителна резервация за някой от ресторантите или скай бара- може да се направи по мейл или телефон с кредитна карта. roje беше препоръчал sky bara, така че му се доверете  Simple Smile

Ето от тук се ориентирайте за контакти за резервацията, цени и.т.н.:

http://www.jumeirah.com/en/Hotels-and-Resorts/Destinations/Dubai … life/Skyview-Bar/

# 127
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Хмм да, явно ще трябва да почакам за билетите..
Иначе за Бурж ал Араб видях че има и някакви коктейли в този бар, коетот ми се вижда по-добре от чая  Crazy
Кога е по-добре да се посетят Бърж Халифа и Бурж ал Араб - на дневно или на нощно?

# 128
  • София
  • Мнения: 1 855
Следобедният чай в Бурж Ал Араб е вид ала карт 7 степенно меню, което включва шампанско, кафе или капучино в неограничено количество, сладки, сандвичи, пастички и др.  Peace
Можеш да си поръчаш и алкохол, но не мисля, че Бурж Ал Апаб е най-подходящото място, където ще пиете много коктейли/цените на алкохола там са зверски, както се полага на един 7 звезден хотел и както е навсякъде в Арабския свят/ Thinking
Куверта за следобедният чай е 425 дирхама на човек. Не се плаща предварително, а след посещението, когато се види какво още сте консумирали/както си е във всеки един бар по света/. Но според мен там отивате не за да пиете и ядете, а за да разгледате най-известния и специален хотел в света.
 Хубаво е да посетите хотела и Бурж Халифа и по светло, и по тъмно. За да можете да видите Дубай отвисоко на дневна светлина, когато всичко е много красиво и на нощна, когато светлините на града го правят най-ярката точка на земята, която се вижда от космоса. За тази цел си направете справка кога са залезите по времето на Вашето пътуване и си запазете тези часове.  Има специален сайт за това.Следобедният чай е подходящ, тъй като престоят Ви на 200м. височина е от 16 до 19ч. hahaha

# 129
  • Мнения: 52
Здравейте, аз съм нова в темата и сайта като цяло Simple Smile Бих искала да попитам Bell@ с коя агенция ще пътува за Дубай 17-21.10, тъй като ние мислим също да пътуваме точно на тези дати и си харесахме точно същият хотел Auris First Central 4 звезди Simple Smile

# 130
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравей Ива, ние резервирахме с Алфа Тур, но ни обясниха, че принципно екскурзиите до Дубай с чартър по тези програми се организират от Марбро, а всички останали тур агенции продават технитте оферти. За това където и да отидеш, офертите са едни и същи, както и хотелите.

# 131
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 870
Мечта ,все още несбъдната....

# 132
  • Мнения: 52
Благодаря Bell@ Simple Smile и ние така дочухме за Марбро, значи ако се наканим тази седмица да резервираме може и да се видим в Дубай Simple Smile

# 133
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Супер Ива, много ще се радвам  Hug

# 134
  • Мнения: 52
На вас казаха ли ви в колко часа са полетите на отиване и връщане и колко ще е времетраенето им?

Общи условия

Активация на акаунт