ДУБАЙ - тема 2

  • 125 255
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Малко информация - пуснаха седалки по чартърните полети.
София- летище Шаржа - София
Период: 28.04 – 02.05.2012
Цена: 390 евро - с летищните такси за двупосочен билет

# 61
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Малко информация - пуснаха седалки по чартърните полети.
София- летище Шаржа - София
Период: 28.04 – 02.05.2012
Цена: 390 евро - с летищните такси за двупосочен билет

Спират ли някъде? С австрийските е по-изгодно до Дубай.

# 62
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Това е чартър - директен полет. Peace Цената си е ок, но престоят е малък.

# 63
  • Мнения: 19
Здравейте,
Имам резервиран билет за май месец с Turkish airlines, като визата ще си я изкарвам през ММ travel, защото отивам на гости при приятелка /от там си купувам и билета и визата е 100Е/. На отиване съм си избрала полет с 9 часа престой, за да мога да се възползвам от туровете, които имат Turkish за хората, които летят с тях - за престопй над 6 часа имаш безплатна обиколка с гид и обяд а Истанбул. Въпросът ми е при такъв голям престой дали ще трябва да си взимам багажа или ще е директно чекиран за Дубай.
Малко ме притеснихте с прекачването в Турция, защото на връщане имам само 1 час престой, но ще го мисля, когато му дойде времето:)

# 64
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Здравейте,
Имам резервиран билет за май месец с Turkish airlines, като визата ще си я изкарвам през ММ travel, защото отивам на гости при приятелка /от там си купувам и билета и визата е 100Е/. На отиване съм си избрала полет с 9 часа престой, за да мога да се възползвам от туровете, които имат Turkish за хората, които летят с тях - за престопй над 6 часа имаш безплатна обиколка с гид и обяд а Истанбул. Въпросът ми е при такъв голям престой дали ще трябва да си взимам багажа или ще е директно чекиран за Дубай.
Малко ме притеснихте с прекачването в Турция, защото на връщане имам само 1 час престой, но ще го мисля, когато му дойде времето:)


Ако летите различните полети са на 1 билет - при прекаване не се занимавате с багаж. Peace

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте за пръв път ще ходя в Дубай и моля за малко помощ купих си онлайн билети за Бурж Халифа и ми се появиха билетите но нямах принтер и сега не знам от къде да го принтирам в пощата   имам само разписка

# 66
  • Мнения: 494
То4но разписката от тях копирай и това е достатъ4но Grinning

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
А такси може ли да се хване отвсякъде?
Тръгнах да си купувам билети за биг бъс-а, но се замислих, че за $150 с такси ще можем да обикаляме доста, а и не всички спирки представляват интерес за мен /не и за тридневен престой.../

# 68
  • Мнения: 494
Разбира се!Такси да иска 4овек в Дубай Grinning

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Разбира се!Такси да иска 4овек в Дубай Grinning

Благодаря ти!

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 890
Здравейте,
много увлекателно разказвате и благодарение на това вече набелязах местата от които да започнем обиколката си.
Бихте ли ми казали как са цените сега, тъй като съм ходила преди 10 години и тогава наистина беше много изгодно, но чувам, че вече не е така.
Може ли да се плаща в евро или трябва да сменим за дирхами?

# 71
  • Мнения: 9 903
евро - като влезе Дубай в Евросъюза.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 890
евро - като влезе Дубай в Евросъюза.
Добре де, явно зададох глупав въпрос!
И в долари ли не може?

# 73
  • Мнения: 9 903
А в долари може  Grinning Но най-добре в дирхами, няма да се прецакаш.

# 74
  • Мнения: 1 726
Официалното платежно средство е Дирхами. За някои екскурзии/ сафарито може да платите и в долари  Peace Навсякъде по обменните бюра приемат долари, евро, а за плащания може да ползвате и кредитна карта, така че  няма да имате проблем от тази гледна точка.

За цените сме коментирали вече, че отдавна ОАЕ не е евтина шопинг дестинация, намират се и изгодни неща или ако са на разпродажба (но си е на късмет). Има и по евтини магазини , аутлети, но живущите там да се произнесат Simple Smile Мен ми бяха казали за Лулу за по-евтини неща- индийска верига, но трябва да се гледа и качеството. Аз лично, така и не стигнах до нея.  

Общи условия

Активация на акаунт