Колко често боледуват децата?

  • 10 506
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 727
и тези които боледуват рядко - давате ли им нещо имуностимулиращо

Да, респивакс и инфлуцид, вече три години подред.

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Зависи и от броя и поредността на децата в семейството.

Каква е връзката на поредността с болестите?

# 17
  • Мнения: 510

Каква е връзката на поредността с болестите?

Тя е казала защо и смятам,че е права.


Но пък синовете ми / на 1,8г./ от както са родени, прихващат всичко от нея и почти няма месец, в който да не се разболяват  Tired. Последно каката я заболя гърло и за 2 дни й мина, а малките се "обзаведоха" със скарлатина  #Crazy.

# 18
  • Мнения: 233
Да чукна на дърво, малката до сега не е боледувала, защото не отчитам хремата. Брат и беше същия, не е посещавал детска градина, като тръгна на училище изкарваше по някоя и друга настинка или стомашен вирус за учебната година. За имунитета - на баткото само една година - за един месец давах респивакс, защото баща им е против това, така че нямам наблюдения Peace

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Това, че по-голямото дете носи вируси на по-малкото е частен случай. А ако и двете са извън градинска възраст или просто не ходят на градина?
Помислих, че има друга, общовалидна теория, затова питах.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 097
Преди да тръгне детето ми в първа група в градината, почти не е боледувало. Нито е кашляла, нито е имала хрема или зачервено гърло. До тук добре.
Тръгна малката миналия септември на градина и се започна - ларингит, трета сливица, заден секрет в носа, силно възпалено гърло с гъбички, стафилококи, налепи, наслагвания и още куп идиотщини... Последните неща ги влачи от края на ноември до началото на февруари и почти през цялото време си беше вкъщи. За месец декември 12 пъти я водих на УНГ в ИСУЛ (ще си спестя епитетите за техния професионализъм). Най-накрая отидох при личната ни лекарка, разревах се и тя се смили да изпише на детето един антибиотик, който сложи край на мъките с гърлото и стичащия се секрет от носа в гърлото.
В момента на щерка ми й давам Цитросепт. За имунната система още преди да тръгне на градина й купих детския вариант на Имуносупорт (забравих му името, но и то е едно изчанчено). Всяка седмица й давам и Осцилококцинум. Миналият месец пиеше и Изопринозин.
И да вметна, че аз и мъжът ми през целия ни живот не сме боледували толкова, откакто детето ни тръгна на градина. Всички вкъщи окапахме от градинските болести.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 151
Това, че по-голямото дете носи вируси на по-малкото е частен случай. А ако и двете са извън градинска възраст или просто не ходят на градина?
Помислих, че има друга, общовалидна теория, затова питах.

Не, не е общовалидна теория, просто според мен, когато детето е едно и няма кой непрекъснато да го "бомбандира" с вируси вероятността да се разболява често е по-малка. И обратното, както е в нашия случай.

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Разбрах те сега, да. Съгласна съм.  Peace

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Допреди да тръгне на ясла е боледувала рядко (2-3 вирусни и 1 бактериална инфекция за първите две години). Но от миналия септември е болна поне веднъж на всеки един-два месеца.

# 24
  • Мнения: 556
Записах се с 1 път на 2 месеца. Понякога по-радко, понякога и по-често. По-често са сополи, кашлици и настинки. От време на време някой лесно минаващ вирус. Няколко пъти в годината- всички екстри.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Не е боледувал вече над година. Дано продължава така.

# 26
  • Мнения: 27 524
Преди да извадим сливиците, които бяха много проблемни, боледуваше 4-5 пъти годишно. Сега веднъж-два пъти на година (не броя някой течащ нос само).
Не е от ящните, не давам нищо стимулиращо, само Саностол, когато се сетя.
Но от бебе е все навън, независимо от времето, от бебе пие студено от хладилника и изобщо гледам да не е изнежен. Твърдо съм сигурна, че и това има значение  Peace

# 27
  • Мнения: 372
Откакто тръгнахме на училище доста боледува.2 седмици на училище 1 вкъщи болен.Сега малко се позакрепи,дано да е за по-дълго.Миналата година в предучилищната боледувахме по-малко.Имаме си и една хрема ,която си седи постоянно.Интересното е,че 1 седмица след като свършихме детската градина хремата изчезна сама и не се появи до 16 септември.

# 28
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Обикновено 2 пъти в годината-края на зимата и по средата на есента.
Държи я средно между 5- 7 дни, не повече. Минава леко, не искам да давам антибиотици, защото отслабват имунната система, налагало се е веднъж. Обикновено минава със сироп, капки за нос и витамини. Както и Инфлуциз и клеева тинктура, това е. Малкия не боледува (слава Богу).

# 29
  • Мнения: 109
Maлката е на 2 и половина години и досега е боледувала 3 пъти,само хрема и по-4есто е имала.Баткото като малък боледуваше малко пове4е от нея.Сега като по-голям се разболява веднъж годишно и в момента е болен Sadслед това и сестра му сигорно ще мине. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт