Как ще обясните на детето си ?

  • 10 296
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Кое е неутралното ?

# 46
  • София
  • Мнения: 44 283
нали сама го каза - да не му налагаш твоите негативи....

# 47
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Да ,но също казах ,че това не е нормално , а различно ...  .
Ако му го представа за нещо лошо ще го настроя . Ако го представя за нещо нормално, ще го излъжа .

# 48
  • София
  • Мнения: 44 283
ами ок различно е, така го кажи, има различни хора...ако видите албинос как ще му го обясниш и това не е точно нормално нали? или пък сляп човек, принципно хората по природа следва да са зрящи...свят шарен хора разни.....някои са по-различни от другите, което не ги прави лоши, просто са различни.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 611
Кое е неутралното ?

Което би казала ако се целуваха на пейката мъж и жена. аз бих казала, че това е нещо интимно и не е за по улиците, ако въобще се налага да коментирам. Дете на 3 не се нуждае от трактати за сексуалността като цяло.

Ако имаш приятели гейове какво ще обясниш на детето? От опит казвам, че най- вероятно нищо, ако се държат културно, също както и останалите двойки.

# 50
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Кое е неутралното ?

Което би казала ако се целуваха на пейката мъж и жена. аз бих казала, че това е нещо интимно и не е за по улиците, ако въобще се налага да коментирам. Дете на 3 не се нуждае от трактати за сексуалността като цяло.

Ако имаш приятели гейове какво ще обясниш на детето? От опит казвам, че най- вероятно нищо, ако се държат културно, също както и останалите двойки.

Всъщност ти слагаш акцента на публичността ( което не е за пренебрегване ) , а аз на това ,кое искам да е нормално в съзнанието на сина ми и то поднесено от мен самата .  Thinking

За мен като пораснала , формирала се , имала основа на базата на която да може сама да изгради отношение към различното гейовете не ми пречат , мога да комуникирам с тях без никакъв проблем , нито ги мраза или подобни ескалации и за това разбирам защо за теб е еднозначно .
Но не мисля,че би било добре на човек ,който тепърва ще формира своята основа това да се представя за нормално . 

# 51
  • София
  • Мнения: 44 283
Добре де какво толкова те притеснява, това детето да приеме като нормално, съществуването на такива хора, ужасяваш се, че приемайки ги за нормално явление то ще стане такова ли???? Не те разбирам наистина...
Както и да му го обясниш, каквото и отношение да му насъдиши или не пак има вероятност и то да се окаже един ден така "ненормално", тогава какво?

# 52
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Ами не просто ме притеснява самият факт , да се казва на нещо ,което не е нормално пак казвам за едни много готино за други нищо лошо за трети отврат , та това нещо да се третира като естествено .

Друг пример ще ти дам . Ако детето ми един ден стане любител на чашката , няма да ми е приятно , но ще ми е неприятно пияницата да се приема като нещо добро  и градивно .  Като не правя паралел между пияница и гей  Peace Просто в контекста на възприятията .

Това ми е чудно , защо се слага знак на равенство , на неща ,които са различни. Това,че за нас са си някак нормални и много разлика няма  щом не касае нас е друг въпрос ,който се е изградил от нас самите в течение на времето .

# 53
  • София
  • Мнения: 44 283
Ок то и албиносите, и слепите, и психично болните не са естествено по твоята логика, защото са различни от нормалното за човека и тях ли няма да ги третираш като естествено? И те будят разни чувства в другите, и?
Слагаш ли равенство между бели, негри, цигани и т.н.? Ми между християни, католици, будисти и мюсюлмани...

За пиене, наркотици и т.н. пороци няма какво да говорим....

За теб явно колкото и да си се изградила далеч не са нормални хората... а за мен настройката на детето ми към света е много важна за това какъв човек ще израстне(като личност, не като сексуална ориентация), та предпочитам в  толерантност и разбиране да го възпитавам, дори към различното...разбира се че гей или хетеро, човека си е човек, няма как да не сложа равенство.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 611

Но не мисля,че би било добре на човек ,който тепърва ще формира своята основа това да се представя за нормално .  


Не е обичайно, но е нормално. СЗО го приема за нормално, не виждам по каква линия върви като ненормално. Не е правило, но е възможно.
А възпитанието и приличното поведение са проблема, защото ако въпросната двойка се бяха държали културно нямаше да има казус. Ако мъж и жена се натискат какво ще обясниш на 3 годишно? Защо го правят? И какво точно правят?

А хомосексуалността, която не е по рождение по- често се получава от прекалено мачо възпитание, а не от обяснения, че да си гей е ок. Но ако имаш разбирания, които отхвърлят хомосексуалността като нещо нормално обясни на детето ти това, което мислиш. Като му обясниш друго то ще разбере, че лъжеш, а това не е хубаво за вашите отношения.
И все пак, детето е на 3, мисля че всякакви обяснения са излишни. Има много книжки за сексуалното образование на децата, в които има добри примери на каква възраст как е подходящо да се дискутира темата.

# 55
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Въпросът за сега е замразен . Не пуснах темата ,защото мисля да водя дълга дискусия на тази тема с 3 годишния ми син . Просто исках да изясна сама пред себе си как е най-точно да реагирам по този въпрос ,когато му дойде времето .

Цитат
Цитат
А възпитанието и приличното поведение са проблема, защото ако въпросната двойка се бяха държали културно нямаше да има казус. Ако мъж и жена се натискат какво ще обясниш на 3 годишно? Защо го правят? И какво точно правят?
Съгласна съм ама абсолютно напълно с първото изречение . Дори ако бях сама би ми било неприятно да се натъкна на подобна гледка .
Ако мъж и жена се натискат ще обясна ,че хората правят така когато се обичат и е ще гледам да сменя темата да го заинтригувам с нещо друго . Но за мен самата е по-приемливо като ситуация ,която също би ми била неприятна ,ако детето ми попадне .

Това ,което ме  учудва и от тук споделените коментари , е че това е нормално и няма никакъв проблем така да се поднесе на детето .

# 56
  • Мнения: 2 658
Ако мъж и жена се натискат ще обясна ,че хората правят така когато се обичат и е ще гледам да сменя темата да го заинтригувам с нещо друго . Но за мен самата е по-приемливо като ситуация ,която също би ми била неприятна ,ако детето ми попадне .

Ами, готово - някои хора пък правят така, като се обичат - има такива, готово  Wink   Peace

Ясно е, че е замразен въпросът сега, нали това обсъждахме - малко е детето за тиради, так или иначе.

Това ,което ме  учудва и от тук споделените коментари , е че това е нормално и няма никакъв проблем така да се поднесе на детето .

 Laughing
Ми не се чуди - така си е. И така се поднася, има го, винаги го е имало... не е престъпление, не е дори сексуално извращение, или...
Провокирана от темата, ей сега питах сина си какво смята той. Отговор "ми на мене не ми харесва, гадничко е, ама не ми пречат тези хора"... Питах го и "смяташ ли, че хомосексуализмът трябва да се обяснява на едно дете като.. нещо"ненормално", отговор "Не - има си просто такива хора, нали си казвала, че не са болни или нещо такова..?" (питал ме е като по-малък болест ли е това).
Та така...

Но тригодишните са си малки за тези теми, дъщеря ми и хабер си няма. Имаш време да го умуваш Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 12 611

Това ,което ме  учудва и от тук споделените коментари , е че това е нормално и няма никакъв проблем така да се поднесе на детето .
Нормално е, разбира се, не е обичайно, но не е ненормално. На мен ми е по- трудно да обясня на детето защо кума ни е бил в сиропиталище, как така е останал сирак и тн. За познати гейове не се е налагало да обяснявам, но когато е по- голям сам ще разбере, че Х и У, които познава живеят заедно не просто като приятели, а като семейство.

# 58
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
А какво ще му отговориш , ако попита те ще си имат ли деца , щом са семейство   Thinking

# 59
  • София
  • Мнения: 44 283
ще кажа, че ако искат, да могат да си имат. Ако са мъже могат да си осиновят, а жените да си родят Wink
но семейство може да има и без деца, дори  и когато то е от мъж и жена, децата не са задължение, а и не винаги и мъж и жена могат да  създадът потомство.

Общи условия

Активация на акаунт