За гладенето на бебешките дрешки

  • 7 299
  • 115
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 515
Перях с Тео Бейби и гладех до 2 -рият месец. Имах предостатъчно време за това, въпреки че никой не ми помага. Най- ми харесваше да гладя малките чорапчета (дори и тях гладех), а най-много време ми отнемаха пелените (които ползвах след баня за подсушаване) и бодитата с копчета.

Но още с умиление си спомням колко хубаво ми беше докато гладех. Grinning

# 91
  • Мнения: 106
до сега гладя всички дрешки,а по нататък смятам да гладя само бодитата

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 11:20 от Аурелия

# 92
  • Мнения: 670
От както се помня, гладя  Joy Първо помагах на майка за гладенето. Всичко се минаваше през ютията, от чорапи, бельо и блузки, до дънки, пуловери и шапки. Освен това хавлии, покривки, чаршафи... След като е изгладено и сгънато се прибира по гардероби и скринове.
Да.. наистина губя един час в гладене на една пералня дрехи, но го правя защото мисля (или ми е насила вменено), че това е правилното. Освен това когато излизам, само отварям гардероба, избирам си дрехите и просто ги обличам.
Сега пера и гладя с една пералня дрехи повече на седмица- дрешките на Ния.
Не ми е никакъв проблем да заделям 3 часа на седмица за гладене.

# 93
  • Мнения: 45
ами аз ще си гладя винаги, но аз и нашите дрехи всички гладя  Blush

И аз така  Grinning

# 94
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
ами аз ще си гладя винаги, но аз и нашите дрехи всички гладя  Blush
И аз така правя  Heart Eyes
Мисля, че гладенето е задължително докъм 6-ти месец, от там нататък кой както прецени, бебето може да се справи с микробите по дрехите, но бельото поне може да се глади.

# 95
  • Мнения: 1 555
Аз глада всичко на бебока и не мисля да преставам ! Гладени дрехите някак си изглеждат по-чисти и детето е спретнато, това е според мен де ! Всеки както му е удобно и приятно  Party

# 96
  • Мнения: 13 512
ами аз ще си гладя винаги, но аз и нашите дрехи всички гладя  Blush
И аз  винаги съм гладила, сега също продължавам да гладя всичко,. По- спретнати и красиви изглеждат дрехите, а и възпитават естетика като са гладени.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз все още гладя,защото ги харесвам изгладени.Случвало ми се е 1-2 пъти да облека нещо неизгладено...еми друго си е .

# 98
  • Русе
  • Мнения: 611
Гладя си ги всичките дрешки и то с кеф , не мисля да спирам скоро.

# 99
  • Мнения: 545
Гладенето на бебешките дрехи има за цел да ги стерилизира в някаква степен, но това има ефект само ако го направиш непосредствено преди обличането. Ако ги изгладиш и прибереш в шкафа, след няколко часа този ефект се е изпарил. Освен това четох, че при гладенето памучните материи се степвали, порите в тъканта се затваряли, което ограничавало свободното дишане на кожата, един вид я задушавало. Така че доводите "за" и "против" са спорни. (Тук изобщо не засягам въпроса, когато една дреха трябва да се изглади, защото измачкана е грозна).
Аз лично никога не съм гладила нашето пране, с изключение на копринени дрехи, ризи, панталони, които просто няма как да облечеш измачкани. Затова се старая, когато купувам дрехи да избирам такива, които не се налага да се гладят след пране (такива са обикновено 100% памучните, каквито са и бебешките дрешки). Може пък да съм мързелива, но смятам, че мога това време е по-добре да го отделя за детето си, вместо да вися над ютията.

# 100
  • Мнения: 22 906
Гладенето на бебешките дрехи има за цел да ги стерилизира в някаква степен, но това има ефект само ако го направиш непосредствено преди обличането. Ако ги изгладиш и прибереш в шкафа, след няколко часа този ефект се е изпарил. Освен това четох, че при гладенето памучните материи се степвали, порите в тъканта се затваряли, което ограничавало свободното дишане на кожата, един вид я задушавало. Така че доводите "за" и "против" са спорни. (Тук изобщо не засягам въпроса, когато една дреха трябва да се изглади, защото измачкана е грозна).
Аз лично никога не съм гладила нашето пране, с изключение на копринени дрехи, ризи, панталони, които просто няма как да облечеш измачкани. Затова се старая, когато купувам дрехи да избирам такива, които не се налага да се гладят след пране (такива са обикновено 100% памучните, каквито са и бебешките дрешки). Може пък да съм мързелива, но смятам, че мога това време е по-добре да го отделя за детето си, вместо да вися над ютията.
А по логиката с дезинфекцията,трябва да се гладят количките,диваните,якетата..... newsm10

# 101
  • Мнения: 1 440
 Аз гладя всичко,защото така ми харесва.

# 102
  • Мнения: 513
Гладя както дрехите на детето така и мойте и не виждам причина да НЕ ги гладя  newsm78 .А сещам се за една Мързел  Wink

# 103
  • Мнения: 282
Аз не мисля да спирам да ги гладя-вече ми е навик,а и удоволствие също така! 1ironing

# 104
  • Мнения: 1 290
Не гладя  Twisted Evil
Нека съм мързел, но това за мен си е чисто губене на време
Гладя дрехите ни когато ще ги обличаме, а от простира отиват право по шкафовете.

Това пък с гладенето на чорапи направо ме уби.
Не мо'а да правя такива неща!

Гладене - преди употреба - това си е за мен правило!
Майка ми глади всичко с часове...
е неможа някак да ме зариби.

С нещатата на бебо вероятно няма да съм така немърлива,
но като почне да лази - да си намира ютията и да си глади!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт