за нервите на дацата?

  • 2 486
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 534
За бебето знае от ноември месец,нервността му се прояви от януари,на детска не ходи от 20.12.Не отхвърлям съвсем вероятността и бебето да има принос ,но все си мисля че не това е основния проблем.Темата я пуснах ,за да питам как се справяте.Освен разговора със специализирано лице,мисля че и родителите трябва да имат принос.Имаше момент, в които му позволих да играе игри в нета,които много го изнервят.Сега вече не му позволявам ,разбира се,но белята е свършена.Нервите са налице!Какво освен спирането на тези игри и агресивните филми(които и преди не му разрешавах да гледа),какво още мога да направя, за да не се нервира,като родител.Вие какво правите,ако сте имали или имате такива проблеми.Смятам ,че детската градина му се отразява добре,колкото и трудно да влиза в нея,вечер е по спокоен,играе с конструктор,коли....Има изблици от време на време,но са много по - малко.Това е резултат само за два дни в градината.

# 16
  • Мнения: 11 844
Абсолютно си права, че родителите играят основна роля в тази ситуация, а специалиста го споменах защото те познават детската психология, сблъсквали са се с такова поведение и могат да предложат адекватен съвет на родителите Peace.
А иначе сега се постопли времето, освен да го оставяш да играе повече навън...в смисъл да тича, кара колело и т.н. да може да се измаря физически повече. Защото е вярна приказката, че психическото натоварване се разтоварва с физическо такова.
Моя син поне е така, имали ли сме излизане през деня веднага се отразява както на настроението му, така и на съня (заспива по-рано и спи по-добре) и даже на храненето.
Явно и му е скучно, така че трябва да го разнообразяваш в къщи (явно комп.игри не са били добро решение  Wink) незнам какво точно ги интересува децата на тази възраст в смисъл като игри, и др.занимания.

И другото което се сещам да те питам, когато прави такива кризи после като преминат, не говорите ли за това....да даде обяснение защо се е държал така.

# 17
  • Мнения: 372
Моето дете се нервираше ужасно много от видео игрите.Аз го оставям да си се нерви и не му помагам.Само казвам,че като играта е "нечестна" просто да спре с играта и напоследък все по-малко се изнервя.Но той си е такъв попринцип както mibobo каза.При вас мисля,че трябва да установите каква е причината да е станал нервен и много лесно ще намерите решението.

# 18
  • Мнения: 534
Определене не иска да говори, ако го подпитам нещо ми отговаря просто и кратко "ама аз исках...".Опитвам се да обясня че не хубаво,не се прави така,кой е видял да го прави(ако има пример да знам поне как да реагирам).Отговора отново "аз исках...".От много време чакаме пусто затопляне и да излезнем на вън.Сега също излизаме ,но значително по- малко.

# 19
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Не мисля,че е свързано с бебето.По скоро е нещо друго.Моето дете не ходи ли 2 седмици на градина става много раздразнително.Особено през зимата.Няма с кого да играе,излизаме по-рядко,няма къде да изразходи енергията си.Всичко му се струва еднообразно.Ако след затоплянето и игрите навън,момченцето ти продължи с този тип прояви,обърни се към психолог PeaceПред баща си проявява ли такива истерии?

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
На мен много ми помоага тази книга:

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=356

# 21
  • София
  • Мнения: 3 291
ditka_sl, а какво правите с детето на кафе?
Има едни шарени карти с изтриваем маркер, по около 10лв, купи едни такива, преди да влезеш в кафене с сина си. Или просто ходете на разходка, децата на тази възраст имат нужда да беснеят, не им е мястото по кафетата.

И аз минах през това, оставих средното у нас през големите снегове 2-3 седмици, накрая сам ме молеше да го пратя на градина, побърка се от скука. Сега се е осъзнал, че стоя у нас с бебето (до скоро мсилеше, че го гледам на работа) и се пробва сутрин да не иска на градина, успявам да го залъжа и тръгва.

# 22
  • Мнения: 534
Неточно съм се изразила,аз ходя да пие кафе в сладкарницата ,където се събират майките.Понякога има деца,понякога не.Винаги го карам да си вземе нещо, с което да се занимава там,но не винаги иска или ако вземе просто го захвърля и няма интерес.Към книги маркери и такива неща изобщо не проявява интерес.Купувам все различни уж да му хване окото ,но не.Мисля ,че има разлика ,от както е на детска ,ще видим как ще продължава.

Общи условия

Активация на акаунт