залъгалка за родилното

  • 3 043
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
По принцип залъгалките са от 0 до 6м. и от 6 до 12м., но защо трябва да се носи в родилното  newsm78 Според мен не е задължително бебето да има биберон.

# 16
  • Мнения: 66
Да,не е задължително,но представи си бебчо е много ревлив,а в моя случай,в болницата в която ще раждам бебетата са при мамите 24часа.и ако е от ревливите бебета със сигурност ще опитам да му дам и залъгалка,казвам го това от опит.Първото си дете като го родих беше всичко ок до момента в който на втория ден доведоха още една мама в мойта стая с едно ревливо бебе и вярвай ми че ако не си беше взела залъгалка ,бяхме загинали.То не спираше да плаче.Така че,нищо не се знае,една мама трябва да помисли за всичко и винаги да е готова. Peace

# 17
  • Мнения: 140
Много голямата биба обикновено не се харесва от бебетата, но има такива лакомници, които не ги притеснява тази работа  #Crazy В ТК разрешават залагълалките, но пък ти сама трябва да се грижиш за хигиената, ако искаш си носиш стерилизирана и после я даваш на някой да го прави вкъщи и да ти носи Peace

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Според мен новородено бебе няма никаква нужда от залъгалка. Има нужда от майка си, гушкане и често кърмене.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 656
Според мен новородено бебе няма никаква нужда от залъгалка. Има нужда от майка си, гушкане и често кърмене.  Peace
Абсолютно вярно  Peace Не ти трябва биберон в родилното.

# 20
  • Мнения: 123
вземи си възможно наи малкия биберон моя мъж си спомням беше донесъл един огромен и все едно беше бебето с маска наи малкия може и да ти потрябва ако плаче бебето

# 21
  • Мнения: 11 843
Както са ти казали и другите вземи си първия биберон от 0-6м, разликата е огромна.
В нашия родилен дом не са искали да носим, но те им слагаха ....сега разбрах, че се нар. "циганска биба" от едновремешните каучукови биберони за шише които са (не бяха пълни с марля Mr. Green).

# 22
  • Мнения: 58
И аз мисля че няма нужда от биберон, аз не съм давала никога биберон Peace

# 23
  • Мнения: 3 248
Ако толкова искаш вземи си, за всеки случай, но моето мнение е, че е напълно излишен атрибут. Само я смени с възможно най-малката.

Моето бебе така и не я щеше изобщо, не че съм и настоявала особено.

А особено едно новородено, ще му е много по-добре на гърда, отколкото биба. По-добре си вземи Лансинох (крем за зърна).  Peace

Ето нещо интерсно от блога на Бу: http://missby.wordpress.com/2007/12/05/art-nipple/

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
Бебетата, особено току-що родените, наистина нямат нужда от залъгалки, но изглежда сестрите от детското отделение на въпросната болница имат...

# 25
  • Мнения: 2 231
И аз мислех, че няма нужда от биберон, но тя постоянно искаше да яде и цица  Laughing
Акушерката ми каза, че имала много силен сукателен рефлекс от много рано и иска все да цица. Препоръчаха ми да донеса биберон и се оказа вярно. Веднага го захапа и си спеше спокойно от новородена  Rolling Eyes
По принцип съм против и каката изобщо не е ползвала биба, но в някои случаи явно си е голямо успокоение да имаш.
Така, че аз бих ти препоръчала да си имаш една, ако се наложи. Не да я ползваш непременно, а само ако прецениш, че ще подобриш вашето общо спокойствие  Mr. Green.
Наблюденията ми показват, че силиконовите на Нук са най-удобни за бебетата, а и ортопедични  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 15 379
Аз хиляди пъти съжалих, че купените биберони оставих у дома и не се и сетих да ги поискам да ми ги донесат, защото моето се дереше почти непрекъснато и определено имаше нужда от залъгалка+гушкането.
Биберонът трябва  да е 0+ и по възможност от ортодонтска форма - Чико, Нук.

# 27
  • Мнения: 2 047
Много ми хареса това за циганската биба  Grinning на мен един ден така ми го донесе сестрата (без марли обаче), малкия беше много смешен  Laughing

# 28
  • Мнения: 616
Залъгалка не ти трябва, особенно ако искаш да кърмиш това може да стане една от причините да не можеш. А кърменето си струва, най-малкото няма да трепериш че боледува или има разстройство. Малкия сега го отбих на 3, но до сега не беше боледувал.

# 29
  • Мнения: 2 231
Залъгалка не ти трябва, особенно ако искаш да кърмиш това може да стане една от причините да не можеш.
Ето това не го разбирам  Rolling Eyes
Каква е връзката между бибата и кърменето  newsm78
Не говоря за биберон и хранене от шише, тук става на въпрос за залъгалка  newsm78
Не мисля, че има някаква пряка зависимост  Confused

Общи условия

Активация на акаунт