За децата и отношението към живота

  • 11 956
  • 192
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 965
Тъйййййййй Joy.
Нямам време да чета всичко по темата, но заради тебе, отговарям.

Сега, прочети си целия постинг, и вместо "откакто имам деца", напиши, "а пък аз нямам деца" и ще получиш картинката при мен Joy.

Така че ако този факт ти действа успокояващо, удоволствието е изцяло мое yes

  bouquet

Не можах да те разбера.
Имаш предвид, че принципно се променяш от възрастта или какво?

# 121
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
А как ви се струва идеята хем да не ти се ходи никъде и да не ти се вижда с никой, но едновремено с това да се чувстваш така, сякаш нямаш лично пространство и си като "в капан" по някакъв начин?

Депресия.

# 122
  • Мнения: 3 066
А как ви се струва идеята хем да не ти се ходи никъде и да не ти се вижда с никой, но едновремено с това да се чувстваш така, сякаш нямаш лично пространство и си като "в капан" по някакъв начин?

Депресия.

То тогава повечето майки ще са в такава Sad(((

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
чак за депресия не знам, това е сериозна диагноза, не се поставя току-така.

# 124
  • Мнения: 10 547
Преддепресивно състояние бих го нарекла и го усещам вече за втори път около третата година на децата.

# 125
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Ами тогава, депресивно състояние - ако звучи по-леко. И да, не само повечето майки, ами повечето хора минаваме през такива състояния, уви.

# 126
  • Колибите
  • Мнения: 357
Тъйййййййй Joy.
Нямам време да чета всичко по темата, но заради тебе, отговарям.

Сега, прочети си целия постинг, и вместо "откакто имам деца", напиши, "а пък аз нямам деца" и ще получиш картинката при мен Joy.

Така че ако този факт ти действа успокояващо, удоволствието е изцяло мое yes

  bouquet

Не можах да те разбера.
Имаш предвид, че принципно се променяш от възрастта или какво?



ЧеКа го е казала - депресивно състояние.

# 127
  • Мнения: 4 965
Не, не можах да разбера защо коментираш моя пост.
Аз не съм казала, че имам проблем. Peace

# 128
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
ЧеКа го е казала - депресивно състояние.

Това го казах по повод на друг пост, а не този на авторката. Само да уточня.

# 129
  • София
  • Мнения: 3 407
Имам една хипотеза защо "забравяме да се забавляваме с възрастни". Просто след като имаме деца, виждаме, че възрастните не са чак толкова интересни. Децата са свободни, спонтанни, гъвкави и любопитни.

Възрастните във великата кръчма са позьорски настроени, пияни и в повечето случаи изглеждат фалшиви, а и миришат зле. Е, ако са най-добри приятели, ще се намери начин за забавление, но не броя, че съм загубила радостта си от живота, ако не пия водка под високи децибели.

Точно така.
Всички, които посещават заведения са позьори, алкохолици, миришат зле и са най-вече фалшиви.

Истинското забавление е единствено и само с деца.

Е, много ме развеселявате в тази тема, признавам.

# 130
  • Мнения: 3 371
А как ви се струва идеята хем да не ти се ходи никъде и да не ти се вижда с никой, но едновремено с това да се чувстваш така, сякаш нямаш лично пространство и си като "в капан" по някакъв начин?

Депресия.
уф, успокоих се, нямам депресия  Party

аз обожавам да ходя по заведения, ако може без деца, още по-добре  Party

# 131
  • София
  • Мнения: 62 595
ооо, чакай, чакай, още не сме ти скроили шапката!  Grinning Като тръгеш по мъже и заведения, ще кажем, че давиш депресията в мъже и алкохол, защото искаш да избягаш от битовизмите.  Wink

# 132
  • Мнения: 54 436
А как ви се струва идеята хем да не ти се ходи никъде и да не ти се вижда с никой, но едновремено с това да се чувстваш така, сякаш нямаш лично пространство и си като "в капан" по някакъв начин?

Депресия.

Не мисля , че е депресия .
Не съм веща и компетентна , но при депресията има общо нежелание за каквато и да е дейност .
А това е по-скоро свръх натоварване , липса на лично време и пространство и от там усещането , че си в капан .
Понеже доста често съм с такова усещане , така го чувствам . Peace

# 133
  • Мнения: 3 371
ооо, чакай, чакай, още не сме ти скроили шапката!  Grinning Като тръгеш по мъже и заведения, ще кажем, че давиш депресията в мъже и алкохол, защото искаш да избягаш от битовизмите.  Wink
малеййййй  Laughing
ако кажа, че ходя с приятелка, да не ме вземете за обратна пък сега Laughing
то не е една беля, вярно Twisted Evil

# 134
  • Мнения: 2 457
А как ви се струва идеята хем да не ти се ходи никъде и да не ти се вижда с никой, но едновремено с това да се чувстваш така, сякаш нямаш лично пространство и си като "в капан" по някакъв начин?
Това се случва при хора, които дълго време не са си давали почивка, натрупване се е получило, зацикляне. Знам за какво говориш, за съжаление.. Tired
Мисълта ми е, че ако от самата поява на детето,  ти и мъжът ти всеки божи уикенд си почивате абсолюто пълноценно, без да ставате рано, без деца, без никакви ангажименти, и т.н. това горе което си го описала няма да се случи.
Имаме познати които живеят точно така и са много доволни и няма депресии и изнервяне. В събота сутринта оставят детето на едната баба, после минават и си пазаруват на спокойствие, прибират се, приготвят си заедно един хубав обяд, пийват си по нещо, после на дивана с хубаво филмче, секс цял следобед колкото им ще и въобще Wink. Вечерта на клуб, кино, пица където им се ще.
В неделя спят до обяд, после отиват да вземат детенцето и го завеждат при другата му баба да му се порадва и тя, да го води по градинки, на куклен театър или там където иска. Прибират си го в неделя вечерта. Така и неделята си им е свободна за каквото искат да си свършат - заедно или поотделно.
Дай боже всекиму  Peace

Общи условия

Активация на акаунт