За децата и отношението към живота

  • 11 959
  • 192
  •   1
Отговори
# 135
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Аз си мечтая за описаното от$hantalche Wink
Но, истината е че преди бяхме точно така, с разликата че нямаше кой да завеждам и да оставям hahaha Все едно за нас говориш, в миналото!
Но, при мен нещата идват от голямата умора, от недоспиването...иначе, честно не мога да си представя как сме живели преди да родя детето ни. Единственото, което ми идва на ум е- спокойно!
Сега с него сме щастливи, но уморени и леко изнервени от разните болести и недоспивания Wink

happy mama - много си права, че усещането е като в капан Grinning Аз се чуствам на моменти точно така и ме обзема един бяс.....то мъжа ми го отнася най-често Joy

# 136
  • Мнения: 2 457
Ехх, то и ние как бяхме....Безгрижно, безгрижно, свободно, пътувания.. Но, не може така цял живот. Wink

# 137
  • Мнения: 10 547
Ако и двамата работят, детето ходи на градина/училище кога го виждат? Вечер за два часа, преди да го сложат в 20,30 да спи?

# 138
  • Мнения: 2 457
Ако и двамата работят, детето ходи на градина/училище кога го виждат? Вечер за два часа, преди да го сложат в 20,30 да спи?
Не ходи на градина, още е на 2г само, ако питаш за тея моите познати.

# 139
  • Мнения: 11 918

Имаме познати които живеят точно така и са много доволни и няма депресии и изнервяне.


На мен би ми било тъжно без детето.
През почивните дни детето гостува на бабите, но за часове, като при свекърва ми ходи с таткото.При майка ми, която е по-близо- докато двамата с мъжа ми почистим основно, ако излизаме на пазар или просто ако детето поиска да поседи при баба за час- два.Когато вечер излизаме с мъжа ми, което не е всяка седмица- детето пак остава при баба.
Но събота и неделя без детето и това да е правило- много би ми липсвало.
Да не говорим, че много от забавленията ми са свързани с детето - благодарение на детето ходя на куклен театър, детски мюзикъл, играя на топка по паркове и градинки, правя замъци от пясък край морето.Все неща, които много обичам, но би било нелепо да ги върша без дете Simple Smile

# 140
  • Варна
  • Мнения: 957
Веднъж на месец-два искам аз уикенд, описан от $hantalche! По-често ни на нас ще ни хареса, ни на дечковците! Но и съвсем без това не е работа.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз имам такава организация за дъщеря ми.
Искам да виждам мъжа си и насаме. На всичкото отгоре той отсъства през по-голямата част от времето и въпреки всичко организацията ми е подобна.

# 142
  • Мнения: 2 457
Абе хубаво си е да има на кои да разчиташ и тоя "кой" да му е приятно с детето. Още по-хубаво е когато и двете ви баби живеят в същият град и са минути с кола.
А не да излезеш след две години на заведение и да гледаш като теле, защото си загубила способност да общуваш. Плюс изолация, недоспиване и смол-ток за пюрета и повръщане с разни себеподобни изтрещелячки по градинките.

# 143
  • Мнения: 2 448

Да не говорим, че много от забавленията ми са свързани с детето - благодарение на детето ходя на куклен театър, детски мюзикъл, играя на топка по паркове и градинки, правя замъци от пясък край морето.Все неща, които много обичам, но би било нелепо да ги върша без дете Simple Smile
А аз направо се радвам, че детето ми поотрасна и не ми се налага аз да се включвам с тези негови забави. Изобщо не си падам по забавления с деца, правила съм го само заради детето, но това не е било лично мое забавление. Сега два уикенда в месеца го пращам на село и не мога да кажа,че ми липсва тогава. Предостатъчно време прекарвам с него през седмицата.

# 144
  • София
  • Мнения: 17 285
Веднъж на месец-два искам аз уикенд, описан от $hantalche! По-често ни на нас ще ни хареса, ни на дечковците! Но и съвсем без това не е работа.

Точно  Peace
Сега ни се получава това с ваканциите - тогава децата отиват при родителите ми - и ги чакаме повече от децата  Laughing Но по-често наистина не бихме искали, уикендите с деца са много хубави (особено ако знаеш, че след месец-два ти се полагат 1-2 такива без тях Wink).
Но и тогава е абсурд да отида на заведение с компания, най-много с 2-3 човека да се видим с мъжа ми, иначе предпочитаме да сме си двамата.

# 145
  • София
  • Мнения: 3 408
Е, като няма баби, приятели все ще има, някоя мила съседка и все в този дух.
Аз и на една съседка съм гледала детето, "гледала' силно казано, защото изобщо не го и усетих това дете, че е в къщи.

# 146
  • София
  • Мнения: 62 595
да, бе, съседките си умират да гледат чужди деца! Аз такова чудо досега не съм видяла в нашия блок. особено пък без пари. Пък и, познай как ще си оставя малките деца някаква съседка да ги гледа, а аз да ходя по кафенета! Точно никога, освен ако не съм приритала за нещо спешно! Е, за някои хора и един бърз секс с любовника може да е спешно, нещо като във вица с "спешно, човекът на легло чака... за презерватив"! Wink

# 147
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз го имах този период с нежеланието за излизане след раждането. Ама пък преди да родя не се спирах. Отдавам го на хормоните, падах си малко прекалено орлица и ревнива спрямо бебето, не ми се оставяше на никой, освен баща й. Само към него нямах усещането,че иска да ми я вземе Rolling Eyes Освен това, имах понатрупани килограми в плюс и не се чувствах много комфортно по нощни заведения. Счупих гипса след 3-тата година някъде, ама пък рядко ни се случва излизането, няма на кого да я оставяме. Честно си казвам, че 2-3 пъти през годината я пращаме на няколко седмични ваканции при бабите и ги чакам почти озверяла. Размазвам се докато съм сама, липсва ми детето, ама пък е и голям кеф да си починеш.
И за друго си признавам- детските театри, игри и прочие забавления не са ми приятни ни най малко и ги правя по задължение.

# 148
  • Мнения: 3 371
....
Имаме познати които живеят точно така и са много доволни и няма депресии и изнервяне. В събота сутринта оставят детето на едната баба, после минават и си пазаруват на спокойствие, прибират се, приготвят си заедно един хубав обяд, пийват си по нещо, после на дивана с хубаво филмче, секс цял следобед колкото им ще и въобще Wink. Вечерта на клуб, кино, пица където им се ще.
В неделя спят до обяд, после отиват да вземат детенцето и го завеждат при другата му баба да му се порадва и тя, да го води по градинки, на куклен театър или там където иска. Прибират си го в неделя вечерта. Така и неделята си им е свободна за каквото искат да си свършат - заедно или поотделно.
Дай боже всекиму  Peace

това си направо - шеф ханъм - рахат живот  Laughing

Е, за някои хора и един бърз секс с любовника може да е спешно, нещо като във вица с "спешно, човекът на легло чака... за презерватив"!
направо ме убиваш понякога, само секс ти е в главата и не допускаш никакви други варианти  newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 62 595
 Joy Майтап да става, че много насериозно отива темата. Не знам защо, ама наистина в ума ми изникна въпросният виц, докато си разсъждавах кои са тези спешни неща. Стана ми смешно и реших да го споделя.

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 21:56 от Andariel

Общи условия

Активация на акаунт