Как научихте бебето да спи?

  • 1 700
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 255
Извинявам се предварително, ако разводнявам темата, но не ми стана ясно през деня бебчетата ви под някакъв режим ли спят и защо е необходимо да се приспиват? На мен и през ум не ми е минавало да го приспивам, през деня си спи 2-3 пъти, когато той си реши,  и си заспива самичък.

# 16
  • Мнения: 955
От всичките обгрижвания заспиването ми е най-голямия кошмар. Но не толкова следобедното, колкото вечер. Както голямото, така и малкото преди 23 часа няма заспиванката. Единственото, което е към по-добро е, че баткото заспива без дундуркане, което прилагахме докато беше на 1 год. и 3 мес. Все още продължава да реве и мрънка преди да заспи. Малката до скоро заспиваше с цица, а от няколко дни не иска цица, а заспива с дундуркане. Оставя ли я да заспи сама в леглото - ще опищи квартала. Не мога да ти дам съвет. Според мен си е до дете. И тези, които казват, че ги оставят в леглото и гасят лампата и излизат от стаята са просто едни щастливци.

# 17
  • Мнения: 7 821
Не го насилвай да спи, това може да има лош ефект и да започне да ти прави номера и вечер. Намали сутрешния сън до минимум. При моите това помагаше безотказно. Друго което правех е да ги оставям да се одремват на шезлонга и после само ги пренасях. Правех и друг номер – обличам ги топло (не прекалено) слагам ги в количката и на балкона или до широко отворен прозорец докато заспят, после затварям и отвивам.
Ако бебчо спи здраво през нощта, през деня ще спи доста по-малко. Това че навън спи повече е нормално, но нормално е и в къщи да спи по-малко.

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Слагам го в кошарата, цункам го, затварям вратата и това е  Grinning
И ние бяхме така на тази възраст Laughing...сега нещата са други Confused.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Слагам го в кошарата, цункам го, затварям вратата и това е  Grinning
И при нас същото, като добавя, че никога не съм я слагала, защото аз съм решила така, като видя, че й се спи- нося в леглото, ако няма признаци- не ляга.

Хабсолютно.  Mr. Green

Никога и по никакъв повод не съм я приспивала, на ръце, в количка или както и да било. Спи, когато тя иска и по колкото иска и забелязвам, че за разлика от повечето деца не асоциира лягането вечер или на обед с нещо неприятно. Върл противник съм на насилственото хранене и насилственото спане и насилоственото каквото и да е. Да кажа само, че Дариа има перфектен режим на спане - вечер заспива в 8 и 30 и спи сутрин до 8, на обед заспива в 12 и 30 и спи до когато тя иска.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
И аз не съм за насилването, но детето си има нужда от следобедния сън, само дето не може да заспи. Иначе излизаме всеки ден (освен ако има зверска мъгла или дъжд), но колкото и добре да сме облечени и аз съм човек и скрежасвам за 3 часа Laughing
Та за вечерното заспиване и ние сме така- слагам в леглото, пожелавам "Лека нощ" и излизам. Той си "говори" известно време на мечките по обиколника....и отнася плувката (Е това го направихме със сешоара Wink)

# 21
  • Мнения: 1 107
Извинявам се предварително, ако разводнявам темата, но не ми стана ясно през деня бебчетата ви под някакъв режим ли спят и защо е необходимо да се приспиват?
Изобщо не става въпрос за приспиване под режим, еле пък за насилване, моля ви!!!!
Синът ми спи сутрин около половин час и към 2-3 часа следобяд вече истерично си търка очите и очевидно му се спи, НО не може да заспи сам. Искам да му помогна да се научи, защото няма вечно да кърмя и понякога времето е твърде гадно за извеждане с количката. 
А определено не смятам, че трябва да го оставя да се дере 15 минути, докато заспи  Crossing Arms

# 22
  • София
  • Мнения: 2 019
Напълно те лразбирам. Някои майки нямат този проблем и им е чудно. Разбира се, че не става въпрос за насилствено изграждане на режим. С голямата не съм имала никакви проблеми. Слагам я в леглото и излизам от стаята. Всички ми се чудеха как така заспива сама. Аз пък им се чудех какво толкова чудно има. Ами сега с второто разбрах. Спи й се, кисела е, търка си очете, а не може да заспи. При нея обаче съм забелязала, че е свързано с някакъв проблем. Или я боли коремчето (сума ти време не можем да излекуваме дисбактериоза), или я мъчат зъбки. Когато е добре, което рядко се случва, си заспива много лесно.

# 23
  • Мнения: 6 472
Напълно те разбирам! Който не е имал такъв проблем просто няма как да разбере за какво става въпрос! С първото ми дете, разни майки като ми обясняваха как трудно им заспиват децата и аз ги гледах като извънземни. Сега ми се върна Sad
За щастие проблема вече почти го решихме. Първото нещо, което направих е да я науча че има място за заспиване - сиреч леглото. Правя всичко възможно като я сложа, повече да не я вдигам и да се опитам да я приспя легнала. Друскам, давам биба, пея, духам със сешуара, давам и ръчичка, слагам си ръка на ичичките. Отне ми около 4-5 дни, през които ми се ревеше заедно с нея. После извъднъж се научи да заспива сама Hug Слагам я в леглото и излизам от стаята. Ако ревне се връщам, но това вече се случва веднъж на 10 дни Wink

# 24
  • Мнения: 1 489
И при нас като малка съня беше направо кошмар.Приспивахме се на ръце.Спеше по 20-30 мин. и като се събудеше все едно е спала два часа.Но след годинката започна да спи по два-три часа следобед,даже понякога е будя,защото иначе вечерта няма заспиване.Сутрин ставаме около 10-11 часа.Сега е завивам,оставам сама и излизам от стаята.
Така,че спокойно мисля,че и при вас ще се нормализира.

# 25
  • Мнения: 56
При нас баткото трудно заспиваше и по същия начин спеше на вън но в къщи трудно заспиваше.Слагах го в лятната количка и люлеех докато заспи.Сега с малката ми дъщеря нямаме този проблем тя заспива сама откакто се е родила.Явно всяко дете е различно и към всяко трябва различен подход.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 320
Ние в началото не можехме да се приспиваме лесно, защото той все искаше да е навън, но не винаги времето го позволяваше. Но накрая му хванах цаката  Mr. Green  Слагам го на спалнята ни на активната гимнастика, пускам телевизора и излизам, той си играе малко и заспива, след това го местя на неговото легло.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Лулу, ще пробвам пак Sad
Иначе ми остава да се надявам, че като мине годинката ще почне да спи до 10ч. сутринта непробудно, а после самичък ще заспива и ще спи по 3 часа следобед Laughing

# 28
  • Мнения: 1 108
Аз го слагам в леглото и от време на време когато е кисел -както е легнал го хващам за едното рамо и леко го клатя докато заспи

# 29
  • Мнения: 420
Нашия дребосък е вече на годинка и все още имаме проблеми със съня.Трудно заспива,и то само люлеейки в количката или кошарата,в никакъв случай на ръце.Това със сешоара  не съм го пробвала.Ще опитам

Общи условия

Активация на акаунт