Да прекратя ли отношенията ни?

  • 5 052
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 402
Здравейте всички! Исках да пусна темата си в раздел "семейни отношения", но системата не позволява. Търся съвет как да постъпя. Ето на кратко историята ни, надявам се да помогнете.
Заедно сме от 3 години. Аз живея в един град, той работи в друг и се виждаме само събота и неделя ако това има значение, за момента е невъзможно да живея при него или той в моя град. Той е човек с особен характер и разбиране. Ревнив е, забранява ми да излизам, нямам приятелки, казва ми какво да обличам и какво не, не ме подкрепя в нищо, защото повечето неща били против волята му... но никога не ми е изневерявал, не пие, не пуши. Удари ме веднъж, но се направих, че съм забравила. Каквото и да правя остава незабелязано, но ако сбъркам се започват скандали. Вече се чувствам притисната от негова страна с всичките му условия и забрани. Обмислям вариант да се разделиме.. Вие какво ще ме посъветвате?
Как си издържала три години с такъв човек, бий му шута и хич не се чуди. Това не е "човек с особен характер и разбиране", а човек с комплекси. Това, че не изневерява, не пие и не пуши не значи нищо. Той те смачква като личност, какво от това, че не изневерявал и не пиел и т. нат.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мисля, че само това че рядко се виждате ти е помогнало да издържиш цели 3 год. Смятам, че е предостатъчно. Щом сега от друг град успява да те контролира напълно, представи си какво ще е като заживеете заедно - няма да можеш да дишаш. Това колкото и да си влюбен не се издържа за дълго повярвай ми. Това че ти е посегнал макар и само веднъж също е много червена лампа. Изобщо на мен ми прилича на човек, който ема много сериозен проблем с контрола и самоконтрола. И ще береш големи ядове, ако позволиш връзката да се задълбочи. Бягай надалеч според мен. Пък добри мъже, които не пушат дал Господ по света колкото искаш.

# 17
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
мила чета те и се чудя дали не познавам въпросния мъж,преди години имах една такава връзка която продължи 2год.и6мес.Пълен ад при всеки мой опит да се разделим той ме заплашваше със самоубийство,не ми позволяваше да излизам дори до магазина заключваше ме в тях и всичко което ти си описала.Раздялата беше много трудна придружена с побой от който 2 седмици не можах да стана,а сега съм щастливо омъжена и скоро очаквам 2рото си дете.Съвета ми  като изпатила е БЯГАЙ от този тип и знай че те чака някъде мъж с който ще разбереш какво е любов,който няма да те тъпче и да те обвинява в какво ли не.Успех!!!

# 18
  • Мнения: 6 214
Това е липса на уважение към теб и по този начин ще изгубиш и самоуважението си, което е много лошо.  Peace

# 19
  • Мнения: 380
Пали и бягай докато е време. С такъв мъж до тебе, други грижи и тревоги хич не ти трябват. Намери някой, който да е до тебе и да те подкрепя, а не дистанционно да ти обяснява какво да правиш и какво не го кефи.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Към авторката - всички ти казаха почти едно и също, ти самата си стигнала до този извод...
Няма какво да го мислиш.
Има и по-добри мъже, повярвай ми Peace Имам чувството, че много си снижила критериите си... А не трябва Peace

# 21
  • Мнения: 135
Eдинственото спасение е да изчезваш докато е време.. щото след 10 години примерно, ще е още по зле.. това да ти казва дори как да се обличаш, прощавай, но къде е твоето самочувствие.. този човечец те има за кукла с която може да разполага както си поиска.  Naughty
Спасявай се докато е време.. мъжете няма да се свършат!!!  Peace

# 22
  • Мнения: 4 569
Махай се докато е време.
Толкова мъже има които не пият и не бият, но са и нормални хора.
С тази ревност колко мислиш че можеш да издържиш? А представяш ли си да живееш с него? Малко като в затвор ще си. Това ли искаш?

# 23
  • Мнения: 183
Махай се докато е време.
Толкова мъже има които не пият и не бият, но са и нормални хора.
С тази ревност колко мислиш че можеш да издържиш? А представяш ли си да живееш с него? Малко като в затвор ще си. Това ли искаш?
ммм, ще се изолирате от целия свят, ще си стоите вкъщи, без приятели. най-лошото е, че децата ти ще израснат подобни социопати. /даже и ти да се прежалиш и останеш с него/

# 24
  • Мнения: 2 286
Няма какво да се чудиш! Бягай докато нямате бебе/дете Peace . Това с времето се задълбочава, ревността става мания, шамара става побой - два -три. Не ти е работа Peace

# 25
  • Мнения: 4 954
Моят мъж пуши, че и си пием заедно по чашка вечер. Не мисля, че пиенето и пушенето определят дали един мъж е добър или не. Нещата, които не търпя, са ревността и насилието. Късам при първи признаци. Има ли което и да е от двете, не можеш да имаш спокоен дом и точка по въпроса. А това някой да критикува външния ми вид и да определя какво да нося - забрави. Ако иска кукла, да си намери кукла. Ако се притеснява от дерхите ми, акоса твърде секси - пак проява на ревност. Един мъж трябва да те харесва и уважава такава, каквато си. Очевидно това не е случаят.

# 26
  • Мнения: 1 289
Ми то единственото, което е плюс е тва, че не ти е изневерявал (което е относително понятие). Ама то тва достатъчно ли с е според тебе. newsm78

# 27
  • Мнения: 2 127
Е какво като не й е изневерявал, то другите неща са достатъчни... Егати и положителното нещо...
Мила, защо го търпиш? Ами че той така постъпва сега, ами утре като заживеете заедно? Не пиел и не пушел, че аз що мъже пиячи и пушачи познавам, никога не са се държали така с жената до себе си. Спасявай се, докато е време.

# 28
  • Мнения: 2 927
Той е човек с особен характер и разбиране. Ревнив е, забранява ми да излизам, нямам приятелки, казва ми какво да обличам и какво не, не ме подкрепя в нищо, защото повечето неща били против волята му... но никога не ми е изневерявал, не пие, не пуши. Удари ме веднъж, но се направих, че съм забравила. Каквото и да правя остава незабелязано, но ако сбъркам се започват скандали. Вече се чувствам притисната от негова страна с всичките му условия и забрани.
     Аз не бих издържала в такава връзка. Как да постъпиш, ще трябва да прецениш сама. Но се замисли това поведение на партньор ли е, или повече прилича на неадекватно възпитание от баща на малолетна дъщеря.

# 29
  • Мнения: 6 365
Ондавна не бях чувала така ценното - не пие, не ме бие.  Бягай бързо, докато не си се превърнала в развалина. Психическият тормоз не е малко зло.

Едно време това е било основното - не пие, не ме бие. Учудвам се, че има хора, които още мислят така. 

О, има, има! Лично с учите си го чух- какво недоволстваш, нали не пие и не те бие...За непиенето не пиеше- дори капка, дето се вика едно наздраве за моето здраве и моята красота. Което си е психария също. А за изневяра нямаше организаторски способности.

За някои хора и сега е основното.

Общи условия

Активация на акаунт