Слънцезащита

  • 27 925
  • 450
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 418
ако няма да я излагаш на силно пряко слънце за какво ще я мажеш? Като я намажеш сутрин, ще я изкъпеш ли като се приберете, за ад не стои цял ден с крема? Или ти смяташ, цяло лято детето да не го извеждаш до 5-6-7 привечер когато позахладнява? И ако слънцето е достатъчно поносимо, че да извадиш детето от количката и да му попечеш половин час главата на него, пак се връщаме на въпроса - защо  кожата трябва да е намазана?

# 46
  • Мнения: 1 897
Миналото лято не го съм мазала с нищо.
Бил е на 9-12м.С количката винаги беше под чадър,а и сме излизали сутрин рано и вечер след 19ч..
В двора винаги е бил на сянка.Но пък беше почернял доста,въпреки това.

Сега също не мисля да мажа с нищо,освен на морето.

# 47
  • Мнения: 195
Започна да ми става смешно.Май си водя монолог Mr. Green
Когато е много горещо, ще я изкарвам към 5.Ако по обяд е подходящо времето ще я изкарвам и тогава.Всичко зависи от времето.И ще я мажа защото и на слабо слънце и на скрито зад облаците пак се изгаря.Ти какво си мислиш,че само на пряко-силно слънче се изгаря ли?И да, като се прибера ще я къпя.

# 48
  • Мнения: 27 524
Аз нямам наблюдения изгарянето на кожата да става толкова лесно и бързо. Трябва продължително излагане на силно слънце. Не мисля, че на слабо слънце се изграя. То ако ставаше така, хората щяха като раци да се разхождат нон стоп в пролетно-лятно-есенните месеци.

Аз лично, коагто четях за Криско козметика, не видях такава да предлага за бебе под 6 месеца. Сега може и да има, не знам.

Мазала съм го рядко и само на морето. Не е излаган там на слънце, поне не за дълго време.

Никога не бих си мазала детето в града, когато го извеждам на разходка за час-два, а да не говорим за малкото бебе.

Иначе всеки сам си преценява, разбира се  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 44 418
Цитат
Аз нямам наблюдения изгарянето на кожата да става толкова лесно и бързо. Трябва продължително излагане на силно слънце. Не мисля, че на слабо слънце се изграя. То ако ставаше така, хората щяха като раци да се разхождат нон стоп в пролетно-лятно-есенните месеци.

 Peace

# 50
  • Мнения: 3 740
Миналото лято не съм я мазала с нищо. Извеждах я сутрин и следобяд. Случвало се и по обяд на двора да излезем, сянка е, а дори и да отидем на слънце е за малко. Както са казали, толкова лесно не се изгаря, а е с много бяла кожа.
Никак не съм фен на химия върху детето, и не само.

# 51
  • Мнения: 195
Ако е силно слънцето за минути можеш да изгориш.В другия случай става по бавно.Но все пак се изгаря.

# 52
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 930
Доживях да се съглася с КрИсАнКа.  Laughing
Зависи от кожата. На директно слънце аз изгарям почти мигновено. Дори намазана с фактор 30.  Peace

# 53
  • Мнения: 15 379
Фактор 30 е със слаба защита за много белите кожи. 50+ е ок за града и плажа.

# 54
  • София
  • Мнения: 44 418
Светлица - на всяко пряко слънце ли? независимо от кой сезон и коя част на деня Wink

# 55
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 930
Да. Confused Особено през ранната пролет, когато кожата ми не е виждала слънце няколко месеца. На плаж стоя обилно намазана (там се мажа с фактор 50), с тениска и под чадър. Когато влизам във водата, изгарям през тениската на раменете.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 418
Ужас милата Simple Smile и все пак, това не е правило,  далеч не всички са чааак така Wink

Както и да е де... всеки си решава, аз конкретно бих се консултирала с педиатъри/или дерматолог на който вярвам, кога, по колко и  с какво да си мажа детето. Така  лекаря като го познава, че може да съобрази  съвета си конкретно с него, с типа кожа, с режим и т.н. и все пак, при все, че моето дете е с проблемна кожа, с АД,  бяха хората категорични, че мазане с такъв тип козметика може да почне от 6м не по-рано.

# 57
  • Мнения: 15 379
Най-добре е с дерматолог да се направи консултация. Аз моят като го водих и жената изхождайки от типа кожа, коса и очи ми даде съвети, които спазвам Grinning.

# 58
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 930
Ужас милата Simple Smile и все пак, това не е правило,  далеч не всички са чааак така Wink
Разбира се. Затова казах, че зависи от кожата.

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Прочвам да ги мажа април.
Използвам Бюбхен или Виши - 50, 50+ Peace

Общи условия

Активация на акаунт