С БЕБЕ В САМОЛЕТ

  • 55 528
  • 214
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 908
Мами според вас на колко месеца най-рано би трябвало бебе да се вози на самолет, моита беборана я чакам всеки момент да се роди , но искам възможно най-скоро да се изнасяме от България и да си ходим при таткото който е в Англия. Една стюардеса на Уиз еър ми каза,че е виждала дори новородени да ги качват, но аз мисля че такава крехка душичка грехота да я измъчваш, 4/5 месеца дали е подходящя възраст за такова приключение?  newsm78
въпрос е само за колко време ще извадиш паспорт.

# 151
  • Мнения: 481
Моята бебка летя на 3месеца и беше много лесно(описала съм го). Мисля, че можеше и по-рано. Но с течението след раждането и всичко ми се струва, че е по-добре да поизчакаш поне 1 месец. Виж как ще мине всичко и тогава прецени:) Пожелавам ти леко раждане и най-прекрасното бебе.
Акта за раждане ти го вадят за 10тина дена, с него вадиш паспорт за 1 ден експресно. Проблема там е, че детето трябва да е с отворени очи и да гледа по определен начин, което за толкова малко бебе е почти невъзможно. Ние се измъчихме много за да извадим паспорта, а тя беше на 21 дена тогава.
Също така ти трябва разрешение от бащата, че можеш да излизаш извън БГ с детето, в случай, че летиш сама с бебчо. Simple Smile

# 152
  • Мнения: 27 524
но аз мисля че такава крехка душичка грехота да я измъчваш, 4/5 месеца дали е подходящя възраст за такова приключение?  newsm78

Летяла съм с бебче на 3 дни с Бг Еър  Simple Smile (не мое, на съседна седалка)

Крехките душички не се измъчват, ако са до мама и особено, ако кърмиш  Peace

# 153
  • Мнения: 13
Мен ме интересува  как  точно ви карат да  опитате млякото  и водата  при  положение,  че  те  се  смесват  малко  преди да  яде  бебето,ако  тогава  не  му е  време  да  яде  как  ще ги  смеся??

# 154
  • Мнения: 3 248
Леле, тази кога е родила, кога е взела акт, паспорт и т.н. Освен ако не са били някакви свръх извънредни обсноятелснва, малко е съмняват тези 3 дни...

Джорджина, нямам личен опит, кърмим се, но вероятно карат да се опитва поотделно. Но то така или иначе сравнително рядко се заяждат за това.

# 155
  • Мнения: 4 819
Доколкото знам, не се препоръчва бебето да е лети в самолет, докато е много малко. Промяната в налягането не му влияе добре на мозъка.

# 156
  • Мнения: 935
Леле, тази кога е родила, кога е взела акт, паспорт и т.н. Освен ако не са били някакви свръх извънредни обсноятелснва, малко е съмняват тези 3 дни.


Възможно е да се летели с пасаван.Той може да се извади  за няколко часа.

# 157
  • София
  • Мнения: 758
Джорджина, нямам личен опит, кърмим се, но вероятно карат да се опитва поотделно. Но то така или иначе сравнително рядко се заяждат за това.
При полета с нашето дете не са ни карали да опитваме нищо. Питаха само това за детето ли е и ни пускаха. Носих пюрета, вода и сухо мляко. Може би има значение и кои граници минавате, някъде проверките са много стриктни.

# 158
  • Мнения: 935
Мен ме интересува  как  точно ви карат да  опитате млякото  и водата  при  положение,  че  те  се  смесват  малко  преди да  яде  бебето,ако  тогава  не  му е  време  да  яде  как  ще ги  смеся??


Ние също не сме носили мляко,понеже се кърмихме,но винаги са ме карали да отпивам от водата и  храната.Единствено веднъж на Пловдивското летище ми се случи да не ме накарат да опитвам от храната и водата на детето,но точно в този момент то беше изпаднало в някаква ужасна истерия, пищеше и ревеше,и може би хората решиха да ни претупат по набързо.Веднъж пък на едно от английските летища им изцъка ,че в ръчният ми багаж има течности(макар,че вече ги бяхме предупредили,че има такива),един недоразбрал служител извади всичко от багажа ми,а аз бях сложила там всички дрешки на бебето,изпрани и подредени,а той ги разхвъли по плота и ги вадеше с едни мръсни ръкавици...това единствено ме беше издразнило много,но пък си ги изпрах след като пристигнахме и ми мина...не е болка за умиране... Wink

# 159
  • Мнения: 13
Мерси  за  отговорите  нашия  полет  е  от  Виена  до  София - 1.30 мин  по принцип  ще  й  взема  едно  шише  с  вода  в  термобокса  и  АМ ,но  така   сме  си избрали  полет  във  време  което  тя не  яде Grinning 

А  някой  да  е  летял  с  Австрийските  авиолинии  нещо  по  специално  за  пътуване  с  бебе ?

# 160
  • Севлиево
  • Мнения: 57
Днес исках да си купя от готовите за консумация млека на Аптамил 200мл, но продавачът ми каза, че за бебето храните и напитките не трябвало да са над 150 мл. всяка. Има ли нещо такова?

# 161
  • София
  • Мнения: 8 017
Не, няма ограничения за милилитрите. В края на декември летях с термос от 1/2 л. с топла вода, отделно около 290 мл. готово мляко. Освен, ако не са някакви съвсем нови изисквания.

# 162
  • София
  • Мнения: 178
Записвам се да следя тази тема, защото май ще ми се наложи много дълъг полет с бебчо като се роди и всичко ще ми е от полза.

# 163
  • Севлиево
  • Мнения: 57
Мерси, Милинка!

# 164
  • Мнения: 2 194
И аз се записвам. Предстои полет с Бг Еър. Бих ги избегнала, но няма друг директен полет освен предлагания от тях...

Общи условия

Активация на акаунт